Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Ми какво става, набарваш му чалъма рано или късно и почваш щогоде да целиш! Навремето разните туземци докопвайки пушки масово са стреляли от хълбок, т.е. без да прикладват и прицелват, просто насочвайки по усет цевта! Ми бая бял човек си е отишъл даже и от такава стрелба!
    Според мен, напипал си същността. Нещата са въпрос на усет и бих казал на 6-то чувство, особено придобито при тренировки от който може. Аз не съм често стрелящ, но бих казал че съм добре стрелящ. Когато усетя че съм уцелил, знам го преди да го видя, усет. За кауобойска точна стрелба просто са нужни тренировка и усет. Възрастния американец, който изумява с бързата си и точна стрелба го прави точно с усет и много тренировки. Той просто няма достатъчно време като за човешки ум да се прицелва всеки път. Компютъра го може и по бързо.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

      Възрастният човек, трябва само да натиска едно лостче за да стреля, почти всеки като научи къде се ресетва спусъка може да го направи, аз ви дадох видео на човек който стреля по бързо при това с лък, всичко е въпрос на моторни рефлекси които се придобиват с тренировки..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

        Таман мислех да питам, как се финансират тези тренировки.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Те законите на балистиката са си едни. Дали за късо, за дълго или за САУ принципите и законите са едни и същи.
          Да , съгласен съм, че са едни и същи, но влияят по различен начин на резултата от стрелбата в зависимост от вида оръжие. Най-изразени са при арт. системи-там дори се взема предвид в кое полукълбо от Земята се води стрелбата, въртенето на земята, деривацията на снаряда(куршума) и д.р. При късото оръжие (за което е и темата) особено при късите дистанции при които гангстерите ползват(поне по филмите) това насочване на оръжието едва ли ще повлияе на попаденията. Там отиват нещата на интуитивна стрелба(както е казал колегата по горе... "набарваш му чалъма рано или късно и почваш щогоде да целиш!"...). При дългото стрелково оръжие е друго-там има от къси до големи дистанции ама не за това е темата.
          П.С. В учебниците накланянето на оръжието в страни от вертикалната плоскост е записано в раздел "Грешки при меренето и стрелбата" . Попаденията при въпросния гангстерски захват ще са пряко зависими от дистанцията на стрелбата.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
            Точно! само че това работи ако го държиш правилно.
            Въпросът ми е, какво става ако го държиш различно, от нормалното.....
            Измества се точката на попаденията.
            При прецизна стрелба с пушка на 10 м. с въздушна и на 50 м. с малокалибрена и най-малкото отклонение на оръжието от вертикала измества попаденията.
            При пистолета /не съм пробвал/ би трябвало да стане както си го описал: надолу при всички положения заради мерните прибори и в ляво или дясно в зависимост как си си извъртял ръката заради отката който не е точно по оста на ръката.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

              Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
              Възрастният човек, трябва само да натиска едно лостче за да стреля, почти всеки като научи къде се ресетва спусъка може да го направи, аз ви дадох видео на човек който стреля по бързо при това с лък, всичко е въпрос на моторни рефлекси които се придобиват с тренировки..
              Викаш не е нещо сложно? Абе ти имаш ли представа кой е на клипа?

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Таман мислех да питам, как се финансират тези тренировки.
              Когато си няколко пъти световен шампион и държиш няколко световни рекорда се намира някой и друг спонсор.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Абе ти имаш ли представа кой е на клипа?
                Никога не съм го чувал
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                  Без да съм гледал клипа, ама ако "възрастния човек" е Мичулек, май въобще не би трябвало да го намесваме в темата. Това неговото не са тренировки, има нещо извънземно в него.

                  Хаха, сега го гледах. Същия. Само няколко пъти световен шампион.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                    Аз към този спорт имам леко съмнение, понеже ги държат заредени и готови за стрелба в гащите си, никой нормален човек не би го направил това в ежедневието, не би го носил по този начин, освен ако не си цени кайсиите..

                    Другото което не ми харесва е, че са със силно модифицирани спусакови системи, леки спусаци с пилени контрички с къс ход на ресета, никой нормален не би ползвал такъв пистолет в ежедневието...

                    Другата глупост е че тази стрелба е направена да симулира нападението на няколко души едновременно, и тяхното едновременно поразяване Нещата в истинският живот няма да се развият така..

                    В истинският живот, по скоро ще се разминеш с някой който отзад ще ти извади пистолет, или докато си ровиш на паркинга нещо из колата изведнъж ще изникне някой дуло..

                    Но си има милиони фенове по света, само че аз не съм фен на този тип стрелби, сега може фенс-бой да наскача на моят коментар...

                    Ще стана фен ако почнат да ползват нормално оръжие, и спазват всички правила на дисциплината и безопасността при боравенето с оръжие, до тогава съм пас...
                    Ама всеки си има право на мнение нали!!!
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Подред на номерата:
                      1.... Да вземем Глок 17 с 9х19 Хорнади 115 грана JHP куршум на 5м при 25 метрова прострелка. Попадението ще е вляво от мерната точка на 5 см. и нагоре с още 5 см. На 15м. отклонението ще 15 см. вляво и 2.5 см. нагоре. С две думи - ползването на прицела и мушката е малко безмислено упражнение в случая.
                      ....
                      Нещо си се объркал. Първо, никога не можеш да имаш превишение на точката на попадение над точката на прицелване при стрелба с ъгъл(кант), ако ползваш мерните прибори, както е примера.
                      Второ, за цитирания бърз и лек куршум, (който на 50 м. губи 1/8 от началната си скорост-респективно пропада много малко) няма нужда от такова превишение, при стандартна настройка на мерниците (прострелка). Та и цифрите за отклонението вляво са невероятни.
                      С две думи - мерната картина винаги е от полза, когато познаваш оръжието си.

                      Тук ще видите нещо забележително.

                      За Траян - бъркаш относно стрелбата, не си се запознал въобще с правилата, нито с концепцията на IPSC. Няма нищо пилено, има минимални изисквания за тегло на спусъка и се проверяват преди началото на всяко състезание. Зареденото оръжие се допуска единствено и само преди да застанеш на огневия рубеж. Има сттрог контрол от съдии и най-малката грешка в мерките за безопсност се наказва с моментална дисквалификация(прекратяване на стрелбата). А това какво симулира тази стрелба - не знам къде си го чел, но е дълбоко невярно. Всеки разумен човек, като отдели малко време и поразмишлява, ще види, че това не е бойно-приложен спорт, а просто забавление. Обратното твърдение, е все едно да вярваш, че състезанията с камиони са тренировки за газене на пешеходци.
                      Последно редактирано от skitnik; 20-03-17, 07:01. Причина: допълнение
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                        Нещо си се объркал. Първо, никога не можеш да имаш превишение на точката на попадение над точката на прицелване при стрелба с ъгъл(кант), ако ползваш мерните прибори, както е примера.
                        Нещо не съм се объркал. При Глок с тази амуниция дават положителен ъгъл на излитане, ако ти е познат термина. Съответно и на 25м. прострелка мерните прибори сочат леко нагоре от линията на цевта за компенсация на това. Откъдето и отклонението вляво и отначало леко нагоре при този хват. Ако някой въобще си даде зор да се цели - което е силно съмнително.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                          Клипа съм го пуснал, не да коментираме спорта, а да се види, че на две места държи АР-ката под ъгъл. Сигурно има някакви предимства, след като човек който цепи стотната го прави.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                            Той на едно место държи револвера и с дръжката нагоре! Това какво предимство му дава!
                            Човека просто се забавлява демонстрирайки че може да стреля точно от всяко положение, а не че търси предимства от странни захвати!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                              Да не ви се меся в спора,но има едни клипове на МагПул където са събрани стрелци с различни пушки калибри,стреля се на пределни за калибъра дистанции и / по спомени / до 400 метра не му влияе нито на 308 дали си го килнал малко и не,но На 1000 до към 1150 май стреляха маааалко да и дадеш ъгъл и бум 2 педи в страни.

                              Този как държи и стреля и за мен няма голямо значение,както се каза и с револвер на челната му стойка пак цели та за мен такива гении в стрелбата не са показател,как му е удобно и как иска така стреля и цели,за нормален човек това не важи
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Клипа съм го пуснал, не да коментираме спорта, а да се види, че на две места държи АР-ката под ъгъл. Сигурно има някакви предимства, след като човек който цепи стотната го прави.
                                Имах предвид че по стрелбищата се показват завидни умения на бързина и скорост, които обаче в реалният живот са невъзможни..

                                Представи си че е реална ситуация, трима идват към тебе с ножове, обаче отзад има хора, или не виждаш къде ще попаднат куршумите, точно за това полицаите освен точна стрелба, се тренират и тактически действия в реални условия, в условия където невинни хора могат да пострадат..

                                Дядото по инерция прави всичко много бързо, защото се нарича мускулен рефлекс който се тренира с годините, но ако му се наложи да преценява сложна ситуация, със сигурност няма да е толкова бърз..

                                Иначе не ме разбирайте погрешно, забавно е да се гледат такива неща, и аз много се забавлявам, но не си правя илюзията че нещо от това може да се ползва извън стерилната среда която стрелбищата предлагат...

                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X