Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    ...
    Последно редактирано от icos; 19-03-17, 13:33.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

      Не овал, а парабола. Май кажи- речи първото, на което учеха новобранците в казармата беше: равна мушка ....ъъъ...забравил съм вече каква пушка

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bullet path traditional and off axis.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5747062

      Но ако ще пуцаш с пищоф в стил гангста на разстояние до отсрещния тротоар няма какво да му мислиш толкова за балистиката.
      Последно редактирано от icos; 19-03-17, 13:33. Причина: дублиране
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

        Ми то и аз до преди да туря цайси (преди около месец) мерните прибори ми бяха или размазано петно или двойни с размазани контури, и целех десетките доста добре. Ама и маймуните с висналите гащи хич не се и целят а просто засипват избраната посока с куршуми. То затова и няма чак толкова много жертви нито от гангстерските нито от разните арабски конфликти. Сравнително де.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          ...цайси ...
          Амиии, аз съм с такова от детската градина. При пълен комплект астигматизми.

          Стрелба с очите си даже не я разглеждам като вариант, обаче с огневи взвод 2с1 съм отличник )))))))))))))
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Ми то и аз до преди да туря цайси.....
            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Амиии, аз съм с такова от детската градина.....
            Тия които стреляме с оптика нямаме място в такава сериозна тема.
            Темата е за КНО а някой го избива на снайперизъм.
            Към автора -не е ли по добре да започнем от началото.
            Какво е равна мушка , прав изстрел ,вътрешна и външна балистика ,захват на оръжието и тн...
            Пистолети с регулируеми мерници примерно Стечкин и Маузер за начало.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

              Само не говори за Маузер. С това нящо не може да се улучи и Жигули от 5 метра.Няма по неудобно нещо. Ако е с приклад нещата са съвсем други.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                Доста съм се чудил на това прицелване, особено след като видях ей тоя байко прави така https://youtu.be/WyIq9FdTgwM

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                  Въпроса е до колко има полза от такъв страничен захват на пистолета... А иначе луди хора с оръжия такива видеа с лопата да ги ринеш из нета, ето по луд чичко от твоя https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk
                  Последно редактирано от Traqn Savov; 19-03-17, 19:24.
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Тия които стреляме с оптика нямаме място в такава сериозна тема.
                    Темата е за КНО а някой го избива на снайперизъм.
                    .........
                    Те законите на балистиката са си едни. Дали за късо, за дълго или за САУ принципите и законите са едни и същи. Мисля, че Траян фиксира близка и далечна нула-двете точки в които балисичната крива пресича визирната ос.
                    А относно руското видео - братушките единствени поставиха балистиката на научна основа, както и системата от кълба, която е на повече от 40г. А Макаров е оръжие,което се е утвърдило с годините. Не е съвременно и модерно, и боеприпасите му не са лентовани, но става. Колегата , който се изказа, че видеото нямало тактическа стойност, знае ли какво е тактика, или за него тактическите неща за по-скъпите ножове, кобури, колани и обувки, които дефинират понятието тактика.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Мисля, че Траян фиксира близка и далечна нула-двете точки в които балисичната крива пресича визирната ос.
                      Точно! само че това работи ако го държиш правилно.
                      Въпросът ми е, какво става ако го държиш различно, от нормалното.....
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                        Не разбирам тоя с лъка какво общо има?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Те законите на балистиката са си едни. Дали за късо, за дълго или за САУ принципите и законите са едни и същи. Мисля, че Траян фиксира близка и далечна нула-двете точки в които балисичната крива пресича визирната ос.
                          А относно руското видео - братушките единствени поставиха балистиката на научна основа, както и системата от кълба, която е на повече от 40г. А Макаров е оръжие,което се е утвърдило с годините. Не е съвременно и модерно, и боеприпасите му не са лентовани, но става. Колегата , който се изказа, че видеото нямало тактическа стойност, знае ли какво е тактика, или за него тактическите неща за по-скъпите ножове, кобури, колани и обувки, които дефинират понятието тактика.
                          Друже,
                          сигурно визираш мен, относно изказването за видеото. Стрелял съм дълги години с Макаров и за мен този пистолет няма НИКАКВА тактическа стойност. Не защото не е модерен или боеприпасите му не са "лентовани" (каквото и да имаш предвид), а просто защото е малозаряден, със слаб боеприпсас, ужасна ергономика и т.н., но тук говорехме за посочения вид стрелба, за който казах че няма никаква стойност, нито техническа, нито тактическа и продължавам да го твърдя. Относно това дали имам понятие от тактика и стрелба, иска ми се да вярвам че имам, но разбира се това което изказах си е мое мнение, не ангажирам никой с него-просто казах, че е мнение добито не от книгите, а от реална стрелба и работа с оръжие.
                          Има достатъчно специалисти тук, нека ако виждат някакъв смисъл в тая стрелба( тип генг'ста), да го обяснят, но нека не превръщаме това в спор за Макаров, за който не мога да кажа нищо хубаво, по лични причини.

                          Поздрави,

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                            Въпросът ми е, какво става ако го държиш различно, от нормалното.....
                            Ми какво става, набарваш му чалъма рано или късно и почваш щогоде да целиш! Навремето разните туземци докопвайки пушки масово са стреляли от хълбок, т.е. без да прикладват и прицелват, просто насочвайки по усет цевта! Ми бая бял човек си е отишъл даже и от такава стрелба!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                              Подред на номерата:
                              1. Ако въбще се целиш при стрелба "по негърски" - попаденията в общия случай ще са изместени от прицелната точка (ако допуснем, че някой изобщо се е занимавал с прострелка на пистолета). Изместването ще зависи много от модела на пистолета, използвания патрон, дистанцията на прострелка и дистанцията до мишената. Да вземем Глок 17 с 9х19 Хорнади 115 грана JHP куршум на 5м при 25 метрова прострелка. Попадението ще е вляво от мерната точка на 5 см. и нагоре с още 5 см. На 15м. отклонението ще 15 см. вляво и 2.5 см. нагоре. С две думи - ползването на прицела и мушката е малко безмислено упражнение в случая.
                              2. Такова положение на пистолета има предимства (спорни) при инстинктивна стрелба, където "прицелването" се извършва чрез "посочване" на целта с показалец преди изстрела.
                              3. Полицая с щита има лазерен мерник и гледа само точката върху близката (според очакванията) цел. Хвата на пистолета му позволява да остави незащитена (извън щита) само ръката под (сгънатия) лакът.
                              4. Руския пример е за инстинктивна стрелба от близки разстояния. Смисълът на показаното на снимката движение е:
                              а) да извади тялото на служителя от най-опасната зона (вдясно на ниво на таза за служителя)
                              б) да предпази по възможност страничните лица (стреля се отдолу нагоре и треакторията бързо излиза над права човешка фигура зад мишената)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                                ПС Има позиции за стрелба при които е анатомично трудно да се подържа равен мерник - примерно при стрелба с ръка зад линията на рамената (стрелба назад при бягство примерно). Разбира се такава стрелба е меко казано неточна и заради риска за околните се практикува най-вече от криминалния елемент с предимно психологическа цел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X