Обява

Свий
Няма добавени обяви.

REXTON или Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • REXTON или Captiva

    Здравейте, колеги.
    Предварително се извинявам че въпроса ми е свързан с така наречените "паркетници".
    И въпреки това се надявам да получа добри съвети и препоръки.
    Търся да си купя евтин джип между 10 с 15к за семейно возене, с две малки деца съм и ми трябва багажник, а обичам и да гледам на нещата отгоре.
    Спрял съм се на SSangyong Rexton и на Chevrolet Captiva.
    До колкото четох Rextona е със дв. и трансмисия на Mercedes и окачване за тежка експлоатация, което означава зе не би трябвало да ми бърка в джоба прекалено много.
    Каптивата е технологичен събран на опел Антара с двигател от Фиат, което също е добре.
    Пишете ако имате впечатление. Може и предложения за други марки и модели сходни на тези

  • #2
    От: REXTON ili Captiva

    Опел с двигател на Фиат е добре?

    Коментар


    • #3
      От: REXTON ili Captiva

      Избери си според цената каквато си искаш Хонда ЦРВ с бензинов мотор и ще останеш доволен като безпроблемност.
      За дизела на Хонда както и за всички дизели на пазара си е малко котка в чувал.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: REXTON ili Captiva

        Каптивата и Рекстъна са различни като концепции, като Ръкстъна е на шаси и е по-голям.

        За Каптивата имам отдавнашни впечатления, и не мога нито да я похваля, нито да направя сериозни забележки, но не е най-функционалният автомобил, според мен.

        За Рекстъна предполагам имаш предвид Rexton II, щото за Rexton W 15 не стигат.

        Двигателя и автоматичната скоростна кутия са Мерцедес, като горивната система е Делфи. Това мисля ти стига.
        За ходовата част има две различни концепции, като може да се съобразиш според това което ти трябва.
        163 коньовия XDI е парт тайм с бавни и цял заден мост, и ходовата част идентична с Kyron-а.
        186 коньовото XVT (пише го и в/у двигателя) и бензиновото 3.2 е фултайм AWD без бавни с независимо окачване и отзад, като има опции и с въздушни възглавници.
        Обикновено на задният капак пише AWD, но се разбира и като погледнеш, че отзад няма цял мост.

        За семейна кола с обем и товарене Рекстъна е по-добрият вариант. За гъзовоз, може и Каптивата, но е въпрос на префпочитание.

        В София се продават няколко Рекстъна на добра цена, като едно XVT с навигация и мултимедия го мъчат отдавна, и мисля цената в момента е под 10, щото масовката не знае какво е това.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: REXTON ili Captiva

          Харесал съм две конкретни
          ********************
          като и двете са AWD като това първото е с бързи бавни, иначе това с целия мост не го разбрах. Аз си мисля че като джипове при всяко положение са си
          AWD с два диференциала и раздатка между тях а някой имат като екстра понижаващи предавки (бързи бавни)
          Този втория иначе го карах даже е съм силно очарован.

          Коментар


          • #6
            От: REXTON ili Captiva

            Рекстъна е по-подходящ от двете.Аз карам Кайрон 2.7 xdi автоматик 2008 година и съм много доволен.Не е скъп за поддръжка.Разхода е приличен за такъв джип.Градско в София дава към 13/100,извънградско към 8-9/100.Здрав и безпроблемен автомобил е.Ходовата част не е скъпа когато се разбие,но тя не се разбива често.По-проходим е от Каптивата.Общо взето ако е поддържан няма да имаш ядове.А това,че се продават по-трудно е така,защото хората масово са "коне с капаци" гледат само към тойота,мерцедес и бмв.Джипа въобще не е лош.Аз лично каптивата не бих я загледал въобще.Хюндай Санта фе 2.2 crdi е в класа на Рекстъна.Него също може да погледнеш.
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар


            • #7
              От: REXTON ili Captiva

              Първоначално публикуван от bearblood4271 Преглед на мнение
              Харесал съм две конкретни
              ********************
              като и двете са AWD като това първото е с бързи бавни, иначе това с целия мост не го разбрах. Аз си мисля че като джипове при всяко положение са си
              AWD с два диференциала и раздатка между тях а някой имат като екстра понижаващи предавки (бързи бавни)
              Този втория иначе го карах даже е съм силно очарован.
              Това, че търговците са написали, че има бавни, не значи, че е така.
              На място сам ще се убедиш, като ги накараш да включат бавните.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: REXTON ili Captiva

                Аз имам наблюдения на една Каптива.Мотора е 184 коня.Дърпа си доста прилично.
                Среден разход ми дава лятото 8,2 - сега зимата 8,4.
                Това по компютър.
                Ясно е че е нисък клас но според джоба толкова...
                По сервизна книжка е сменена предна главина гаранционно на 80000км.
                Сега е на 135000.
                Рекстъна само съм го виждал...
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #9
                  От: REXTON ili Captiva

                  Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                  ...
                  Рекстъна само съм го виждал...
                  Споко, някои не могат да му кажат марката.

                  И още нещо, Каптивата е CUV, а Рекстъна е SUV според новите класификации.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: REXTON ili Captiva

                    Каптивата със 184 коня е доста по-красива от старата обаче там вече цените скачат към 20 хиляди.За тия пари може да се вземе Mercedes Ml320 cdi много по-добър избор или BMW X5 3.0d.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #11
                      От: REXTON ili Captiva

                      А някой, може ли да ми каже за често срещани "заболявания" при Rexton за моделите след 2006
                      Кой от двата дизелови мотора е по-читав 163 или 186?

                      Коментар


                      • #12
                        От: REXTON ili Captiva

                        И двата са здрави двигатели,аз лично бих избрал 186 коня.Върви една идея по-добре и гори същото като 163 коня.
                        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                        Коментар


                        • #13
                          От: REXTON ili Captiva

                          Първоначално публикуван от bearblood4271 Преглед на мнение
                          А някой, може ли да ми каже за често срещани "заболявания" при Rexton за моделите след 2006
                          Кой от двата дизелови мотора е по-читав 163 или 186?

                          Както ти казах, различна е трансмисията, а при моторите почти няма разлика.

                          Според идеята ти за ползване избери по-правилния.
                          Почети малко за окачването, има писано достатъчно.

                          ... и не слушай коя година бил регистриран, а гледай джантите да са с 5 дупки. Това е за Рекстън 2 след 2007.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: REXTON ili Captiva

                            Стара тема, но мога да се изкажа и по двата джипа, защото съм имал и от двата:
                            Rexton 163 к.с. дизел, с окачване и скоростна кутия на Mercedes и
                            Captiva 3.2 бензин

                            Разбира се Rexton-а беше гаранционен, а Шевролета го бях купил след гаранция, но имам какво да кажа. Ако някой някога се позаинтересува от тези автомобили, нека ми пише на лично.

                            Коментар


                            • #15
                              От: REXTON ili Captiva

                              Първоначално публикуван от morolin Преглед на мнение
                              Стара тема, но мога да се изкажа и по двата джипа, защото съм имал и от двата:
                              Rexton 163 к.с. дизел, с окачване и скоростна кутия на Mercedes и
                              Captiva 3.2 бензин

                              Разбира се Rexton-а беше гаранционен, а Шевролета го бях купил след гаранция, но имам какво да кажа. Ако някой някога се позаинтересува от тези автомобили, нека ми пише на лично.
                              Изключително полезно мнение!
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X