Обява

Свий
Няма добавени обяви.

REXTON или Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: REXTON ili Captiva

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Изключително полезно мнение!
    Ок!

    Рекстъна беше купен на година и половина (в гаранция). Бартеросах го 5 годишен с доплащане от другата страна. Общо му взех 24 000 лв., в момент когато вървяха по 15-16 хиляди. Гледам, че все още го карат във Варна. Явно държи. За тези три години и половина мога да кажа следното:

    Имал съм само един единствен проблем - горивната помпа. Принципно, ако не беше гаранционен щяха да вземат 5600 или 5800 лв. (ще излъжа). Но понеже беше в гаранция всичко си мина free. Нямал съм нищо друго като проблеми. Само коснумативи. И моят беше с прибраните глави на колелата. Ръчна скоростна кутия, 2.7 дизел. Малко е нестабилен в определени моменти, но все пак не е Land Cruiser, а и със сигурност е по-стабилен от Captiva-та. Супер яко е, че има 20 жабки, в които можеш да блъскаш всевъзможни джунджурийки. Това много ме радваше. Супер пъргав за 163 коня. Оставял съм Audi А6 3.0 замислено от светофар до светофар. Най-вероятно, защото е бил страшен шофьор, но все пак. За Рекстъна мога да кажа само хубави неща, но все пак не знам много за след гаранционното сервизиране. Имам познат, който си купи неговият Рекстън по-рано и е с изпъкналите глави на колелата. Кара го до декември 2018-а и сега си купи Mercedes GLE. Въпреки, че притежава автомобил за 100 бона, продължава да твърди, че Рекстъна е един от най-здравите автомобили, които е карал и е нямал никакви проблеми. Но това е само за модификацията 2.7 дизел на Mercedes.

    За Captiva-та, можеш да прочетеш какво съм написал тук: https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=232135

    Така мнението по-полезно ли е?

    Коментар


    • #17
      От: REXTON ili Captiva

      Оставял съм Audi А6 3.0 замислено от светофар до светофар
      Много е вероятно да не е знаел, че се състезавате.

      Коментар


      • #18
        От: REXTON ili Captiva

        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        Много е вероятно да не е знаел, че се състезавате.
        Аз карам такъв Рекстън и съм сигурен, че АЛди-то изобщо даже не е подозирало за "гонката".
        Засега съм много доволен (да чукна на дърво), ама бегачка определено не е.
        Венцислав Петров
        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
        0889 62 8четири 6четири

        Коментар


        • #19
          От: REXTON или Captiva

          Най-мощния бензинов Rexton набира до 100 със 2,5 секунди от A6(C5) 3.0, ако Rexton е дизел в най-мощната модификация 186 коня набира до 100 за 4 секунди по-бавно от Аудито, ако Аудито е дизел или TFSI ще го направи на точка след няколко стотин метра. Просто силата на Rexton не е там.

          Коментар


          • #20
            От: REXTON или Captiva

            Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
            Аз карам такъв Рекстън и съм сигурен, че АЛди-то изобщо даже не е подозирало за "гонката".
            Засега съм много доволен (да чукна на дърво), ама бегачка определено не е.
            Няма да влизам в някакви спорове. Ще кажа, че момчето два светофара подред ме ядеше за гонка и на третия я получи. Винаги съм бил на мнение, че в много голяма степен на шофирането е от значение задволанното устройство. Нито го знам можел ли е да кара, не е ли можел, но ми се беше надъхал на джипа, защото моят специално изглеждаше уникално. Не случайно написах сумата, за която го продадох, на фона на останалите обяви. Извинявам се, но сега докато пиша тези редове се сетих, че тогава вече му бях сложил чип. Бях му вдигнал 30 конски сили, ако не се лъжа. А и не мисля, че е невъзможно на 3.0 бензин на Ауди V6. То ако не се лъжа е 218-220 конски сили. Вярно, че е по-леко от джипа, но има какво да стане. Пак казвам - няма да се впускам в спорове, аз знам каква беше ситуацията. Давам мнение от лични наблюдение относно джипа, а вие я приемайте както намерите за добре.

            Коментар


            • #21
              От: REXTON или Captiva

              Откакто отрязах катализатора автоматката от подписа ми цепи всички на сфетофар .... и кво печеля?!?!?!
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #22
                От: REXTON или Captiva

                Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                Откакто отрязах катализатора автоматката от подписа ми цепи всички на сфетофар .... и кво печеля?!?!?!
                Да цепи,да цепи,колко да цепи,вероятно 2/3 не знаят,че ги цепиш,а иначе печелиш сажди в дробовете на децата си!
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  От: REXTON или Captiva

                  С множеството препинателни знаци целях да покажа иронията си ,но явно не съм разбран.А сажди ,повярвай ми няма!
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар


                  • #24
                    От: REXTON или Captiva

                    За цепенето, естествено не съм те взел на сериозно, но за саждите (казано обобщително за отрови) съм сериозен. Гадостите си излизат от ауспуха, независимо какъв цвят имат.

                    Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #25
                      От: REXTON или Captiva

                      Може да изцепиш някоя Корса 1,2 или 1,4. Рекстън е всичко друго, но не и за изцепване по светофарите.

                      Коментар


                      • #26
                        От: REXTON или Captiva

                        Здравейте,

                        Ще си позволя ако може да пиша в тази тема отностно покупката на Rexton понеже май няма отделна тема за Ssangyong.

                        Накратко ще спомена, че си търся "джип" тип паркетник. Спрял съм се на Rexton 2 2008-2010 година 2.7 XDI двигател автомат. Доста търсех напред назад по интернет за възможни проблеми, цена на части и надеждност като цяло, но все още не успявам да намеря отговорите, които търся.

                        Интересува ме като подръжка каква ще е разликата спрямо автомобилът ми в момента - Audi A6 4f 2005 - бенз. Не съм много запознат с дизел, но по прочетеното в интернет май този мотор 2.7 е най-читав и препоръчван. Тези прословути дюзи ако случайно дадат багажа каква цена са ? Могат ли да се рециклират ? На аудито най-скъпото нещо са вериги с обтегачи ( около 3 бона ). Този двигател с ремък ли е или верига ? Има ли читави майстори в София за тези джипки или е малко 50/50 ?
                        Ще съм адски благодарен на всякакви мнения и насоки защото просто искам да разбера дали скокът ще бъде много голям от моето ауди на този джип.

                        Благодаря предварително и се извинявам ако мнението не е в точната тема или раздел.

                        Коментар


                        • #27
                          От: REXTON или Captiva

                          Никой ли няма/Не кара такова?

                          Коментар


                          • #28
                            От: REXTON или Captiva

                            Първоначално публикуван от Malamir Преглед на мнение
                            Никой ли няма/Не кара такова?
                            Прочете ли тези ?

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=231228

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=223877

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=216028

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=228662

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=228173

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=225899

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5606

                            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224089

                            Коментар


                            • #29
                              От: REXTON или Captiva

                              Здравей колега.

                              Благодаря за отговора. Преди да се регистрирам не виждах някой теми, но успях днес да попрочета и вече имам по-ясна представа.
                              Разбрах за видовете зацепване на колелата, за хъбовете, за делфи системата.
                              За съжаление още не откривам самата цена за подръжката и дали ще ми е повече от на Аудито в момента.

                              Ходих да гледам тази конкретна обява. Колата изглежда доста добре визуално като единствената забележка, която открих е малко ръжда на предния капак от вътрешната страна при решетката.
                              Мотора запали от раз и не изпуши. Вътре колата не се усеща, че работи, но ми направи леко впечатление като слушах мотора като че ли оборотите леко играят.
                              Лошото е, че съм нямал джив досега и никога не съм имал дизел и ми е малко тъмна Индия.
                              Последно редактирано от CarTest™; 15-02-19, 08:16. Причина: Линк

                              Коментар


                              • #30
                                От: REXTON или Captiva

                                Здравей, аз имах Рекстън от първото поколение с 2.7 двигател, задвижване ТОД.
                                Като изключа дюзите, другите части, които смених са евтини.
                                Предни биалетки по 23 лева оригинални.
                                Жило ръчна спирачка + челюстите ( отделни са от дисковата спирачка) оригинални 160 лева.
                                Предни и задни дискове + накладки оригинални - 700 лева.
                                Датчици на колянов вал и разпределителен вал около 180 лева двата оригинални.
                                Горивен филтър и филтър за вода ( при конкретният модел бяха два по 65 лева оригинални)
                                Ремък пистов ( този, който обслужва виското, климатика, алтернатора) 34 лева Континентал.
                                Масла навсякъде ( двигател, раздатка, ск. кутия, моят беше автоматик, диференциали) - 570 лева от които 340 е кутията само. ( цялостна смяна с машина)
                                Рециклиране на 5 дюзи - 250лв/брой. Дадох моите и взех готови рециклирани – шепа уплътнители пръстени които е задължително да се сменят. Именно от там започва да изпуска компресия.
                                Това може да видиш, като огледаш около самите дюзи. Ако има нагар или черно мазно значи са тръгнали. В определени случай се чува и самото изпускане на компресията.
                                Друго не съм правил.
                                Колата става за умерено използване извън пътя, въпреки че аз издевателствах над Рекса и не ме предаде.
                                Нямам преки наблюдения над моделът който ти си харесал. При този модел отзад няма цял мост а е с носачи. Това би допринесло за по-голям комфорт.
                                Материалите вътре в салона не са от най-качествените и често са износени.
                                При моят модел усещането вътре е като все едно караш пикап. Друса люшка итн. ( беше с цял мост) за сметка на това по пресечен терен, на мен лично по ми допадаше.

                                Това което аз бих направил преди покупка на кола втора ръка особено дизел, е да закарам колата да се огледа в сервиз. Както механичните части така и двигателя, особено горивната система ( дюзите)
                                Делфи системата е капризна и често дюзите се налага да се ремонтират или сменят. Има случай, в които и помпата се износва прекомерно и започва да отделя стружки. Това моментално съсипва и дюзите.
                                Лесно се вижда, като се разреже горивният филтър и се погледне вътре какво има. Аз лично проблеми с помпата не съм имал. Моят дарак беше на 270000 когато го взех от първи собственик. навъртях му 47к и го продадох.
                                Ако с друго мога да ти помогна питай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X