Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дестинация : Орлово око ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дестинация : Орлово око ?

    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
    Не можем да сравняваме 3К, които Гагич заложи с един резервоар гориво(има-няма 50 кила) .
    Въобще не става въпрос за парите.

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Отивам за асистенция ...ще разнасям кюфтетата и бирите , идваш ли с мен
    В това съм добър, особено ако повода за ядене и пиене в гората е сеир !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Дестинация : Орлово око ?

      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
      Не можем да сравняваме 3К, които Гагич заложи с един резервоар гориво(има-няма 50 кила) .
      Моля моля.
      Аз залагах 5к и облога още си стои.
      Именно за Орлово Око иде реч така че моля не се блъскайте
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5773627
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Дестинация : Орлово око ?

        И аз да дам своите 5 стотинки по темата:

        Изкачването до върха определено си е интересно. Тъй като разбрах, че имало два пътя - по-нормален и по-екстремен, реших да не си правя експерименти и да тръгна по нормалния, тъй като дори по екстремния не се качвали тамошните хора. От центъра на с. Ягодина намерих човек, който се беше запътил натам. Реших да карам след него. Тъй като карат по-бързо, реших, че няма нужда да го гоня и си карах бавно и спокойно. Все пак тръгвам от Варна и искам на ход да се прибера.

        Като цяло пътят започва с повече пясък в по-долната си част. Колкото повече се изкачва човек, толкова повече камъни има. На места има доста големи камъни, които е желателно да се заобикалят. Е, зависи кой с какъв "автомобил" е тръгнал. Аз реших да не си правя експерименти и да заобикалям там, където мога. Даже ми разправяха за място, където някой си бил ударил диференциала и му изтекло маслото. Та въпросното масло още се виждало, но аз не го видях, тъй като все пак си гледам пътя и камъните, че да не ме сполети и мен подобна случка.

        Джиповете на хората, живеещи там, са подготвени. Г-класи, Патрули и L200 преобладаваха. Това, което ми направи впечатление, беше, че някои от джиповете бяха с доста износени гуми. Явно доста добре си познават както джиповете, така и пътя.

        Като цяло за мен изкачването си мина нормално. Но според мен, определено е желателно, да не кажа наложително, този, който ще се изкачва, да има бавни.

        И за да не бъде сух коментар, ще пусна и няколко снимки.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:267.0 КБ
ID:5796259 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:309.7 КБ
ID:5796260 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:393.0 КБ
ID:5796261 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:315.0 КБ
ID:5796262 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:335.5 КБ
ID:5796263 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:356.9 КБ
ID:5796264 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:246.9 КБ
ID:5796265 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:336.0 КБ
ID:5796266 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:330.0 КБ
ID:5796267 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:487.5 КБ
ID:5796268 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:237.2 КБ
ID:5796269

        Коментар


        • От: Дестинация : Орлово око ?

          "Даже ми разправяха за място, където някой си бил ударил диференциала и му изтекло маслото."

          Те това е дежурната приказка.В събота бях на Вълчия камък.Спирайки долу да попитам за ориентири, не,че не бях си прегледал картата, и на мен след кратко оглеждане ми я разправиха приказката.Даже малко украсена как са сваляли преди няколко дни един ML и упътване да включа бавни блокажи и "всичко".Та те така и преди година на Орлово око.После горе на площадката бяха по сговорчиви.Това ме подсеща , че Орлово око и Вълчия камък са близо а двете места си заслужават.Пътя като разстояние е някъде към 4-5 км. и е сравнително лесен има места да се заобикалят трудните отсечки.Местните нарочно минават по екстремите ама и аз след тях .Орлово око ми бе първия сблъсък с офроуд сега Вълчия камък пак за първи път по лек офроуд с все още непознат джип.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:вк.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5796270

          Последно редактирано от zik7777; 13-08-18, 21:15.

          Коментар


          • От: Дестинация : Орлово око ?

            И на мен ми предложиха да се кача на Вълчи камък. Искаше ми се да се качим и там, обаче бяхме запланирали други неща. И си казах, че това е още един повод да се отиде в него район.

            Коментар


            • От: Дестинация : Орлово око ?

              Дестинацията е готина, не съм офроудър, но 10лв за местните са си ТОЧНИ. Да стигнеш с подготвен джип до там е равносилно на това (или непосилно) да се качиш с неподготвен. За там си трябва клиренс и бавни, всякви паркетници да разчитат на късмет. А и 10лв не са кой знае какво, пичовете от Ягодина са си инвестирали - редно е да ги уважим. Ако носиш домочадие по-добре да се довериш на местен шофьор, отколкто да рискуваш
              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

              Коментар


              • От: Дестинация : Орлово око ?

                Аз на времето го катерих с абсолютно стокова фруктиера с гуми за мъгла... не помня да е имало някакви заигравки или непреодолими места.

                Коментар


                • От: Дестинация : Орлово око ?

                  Фруктиерата е Исузу и общо взето си е японска текезесарка с лукс!Ръгаш бавни ,вие и върви!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Дестинация : Орлово око ?

                    Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                    ... За там си трябва клиренс и бавни, всякви паркетници да разчитат на късмет. ... Ако носиш домочадие по-добре да се довериш на местен шофьор, отколкто да рискуваш
                    Е де! А да не сме виждали паркетници. Разбира се, хубаво е човек да познава добре собствените си възможности и тези на колата си и да не се изхвърля излишно. Ама пък и доверието не е стока, която да се раздава с лека ръка. Лично аз не бих си качил семейството да се вози на пейка в легена на пикап, поддържан неизвестно как и каран от непознат шофьор ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Дестинация : Орлово око ?

                      Чавдаре, качвал ли си се до горе с Гранда? Притеснява ме евентуалното прегряване на скоростната кутия.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Дестинация : Орлово око ?

                        От Ягодина е близо.
                        Ние тръгнахме от Триград "по черно", а на връщане - по черно, мокро и кално, че заваля.
                        Ето с това:
                        Прикачени файлове
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • От: Дестинация : Орлово око ?

                          Та това си е класика за такива терени!Там се чувстват добре такива машини!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Дестинация : Орлово око ?

                            Да живее швейцарската армия
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Дестинация : Орлово око ?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Да живее швейцарската армия
                              Моля, без ерекции в темата.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Дестинация : Орлово око ?

                                Споко. Швейцарките ги харесвам най малко
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X