Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дестинация : Орлово око ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дестинация : Орлово око ?

    Понеже съм се возил в местен джип нагоре, ще споделя пасажерски опит!
    Нагоре има два маршрута - този, по който возят туристи и един обиколен (в дясно от основния).
    Нагоре, по основния път, катерят военни G-класи, Уаз-ки и някой друг японски пикап. По обиколния път се качи стоково Гранд Чероки.
    Трябваше да преживея пътя на обратно и реших да се спуснем пеша по склона. Пътеката е удобна и в двете посоки.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #17
      От: Дестинация : Орлово око ?

      Стръмно е, на места доста. Ако е сухо трябва просто да се внимава и бавните са голямо предимство. Става и със Субару, само дето разваляш приключението на тези които плащат за возене с големите джипки Не съм забелязал някакво неколегиално отношение от местните.
      Ако е кално, мокро, снежно трябва отличен пилот с умение да се измъква от критични ситуации. Аз лично не бих бил достатъчно сигурен в себе си...
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: Дестинация : Орлово око ?

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Стръмно е, на места доста. Ако е сухо трябва просто да се внимава и бавните са голямо предимство. Става и със Субару, само дето разваляш приключението на тези които плащат за возене с големите джипки Не съм забелязал някакво неколегиално отношение от местните.
        Ако е кално, мокро, снежно трябва отличен пилот с умение да се измъква от критични ситуации. Аз лично не бих бил достатъчно сигурен в себе си...
        Съгласен. В Сухо време всяка стокова джипка ще се качи до горе. Но мокро ли е си трябва внимание и гуми.
        И аз не съм забелязал неколегиално отношение от г класите, които работят там.

        Коментар


        • #19
          От: Дестинация : Орлово око ?

          Преди 2 години лятото минах със стоково терано , не останах с впечатление някой да пречи , но може би обърках "магистралата" - тръгнах направо по стръмния песъчлив баир , а явно оттам местните таксита слизат , та се наложа да отбивам вдясно и стана малко тясно . За предпочитане е да се вземе пътя вдясно - там минах на връщане . Нагоре има доста ерозирали дълбоки участъци от пътя и гаден макадам - голямо друсане и клатене падна . По големия проблем беше , че жената беше с мен ...

          Коментар


          • #20
            От: Дестинация : Орлово око ?

            Хм..Есента се качих с галопера,не помня да е имало драма с труден терен, помня че имаше много кал до тавана,ама чак да е някаква трудност качването нямам такъв спомен.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Дестинация : Орлово око ?

              Това за месните не важи за всички. Като се изкачвах двама от тях отбиха от пътя и спряха, за да мога да мина аз. Пътя си е приключение, но трябва малко да си си прежалил джипа

              П.С. Аватара ми е от там...
              Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

              Коментар


              • #22
                От: Дестинация : Орлово око ?

                Аз два пъти съм се качвал с моята фронтера. Първият път си беше в стоково състояние, вторият е бях повдигнал 5 см. Гумите бяха шосейни, но си беше и сухо. Пътя е гаден, закачих го на няколко пъти, но лекичко. Първият път се качих директно от Ягодина, а вторият минах по черния път от Триград до Ягодина, че бяхме отседнали в Триград. Има си адреналин. Пробвах и трети път, но беше много кално и реших, че с моите гуми няма смисъл, стигнах до средата и се върнах. Ако имах гуми нямаше да е проблем, но определено пътя доста по-зле е станал! Сега смятам малко бодилифт да му направя и три размера по-големи и пак ще пробвам пътя! Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Дестинация : Орлово око ?

                  След тези постове чак почнах да се замислям дали да тръгвам сам натам или да сме поне два джипа за взаимопомощ.
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дестинация : Орлово око ?

                    Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                    След тези постове чак почнах да се замислям дали да тръгвам сам натам или да сме поне два джипа за взаимопомощ.
                    То където и да тръгнеш, винаги е по-добре да си с някой, дори само за да си пиете бирата.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дестинация : Орлово око ?

                      В гуглето има доста снимки и клипчета, откъдето да добиеш представа - слагам едно примерно. Има и втора и трета част, цялото трасе общо взето.



                      Ние се качвахме - две фронтери и паджеро, началото на юни, при лошо време и пътя беше кален, но без драми. Не помня да съм включвала бавните.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дестинация : Орлово око ?

                        Никаква драма всеки един CUV се качва и в мокро време

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дестинация : Орлово око ?

                          Само да отбележа че се качвах по време на дъжд,и освен кал навсякъде,нямаше никаква трудност,камо ли бавни да ползвам.Като чета,да не би нещо да се е променило тая зима,имам снимки но ще ми е трудно да ги намеря сега.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дестинация : Орлово око ?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            То където и да тръгнеш, винаги е по-добре да си с някой, дори само за да си пиете бирата.

                            Че то без биричка наистина по добре да сте няколко коли.За местните някои де също важи , че и при нужда помагат.
                            Около 200 м. е според мен участъка с големи дупки където може да видите зор.А и препоръчвам да хванете не направо през Яодина а малко по обиколния маршрут, поради доста гадничкото изкачване в началото на по прекия и с не подготвена кола ще е приключение.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дестинация : Орлово око ?

                              Освен да организираме една разходка до там,да видим след тази зима дали можем да се качим...
                              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дестинация : Орлово око ?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Само да отбележа че се качвах по време на дъжд,и освен кал навсякъде,нямаше никаква трудност,камо ли бавни да ползвам.Като чета,да не би нещо да се е променило тая зима,имам снимки но ще ми е трудно да ги намеря сега.
                                По прекия маршрут ли мина? Ако е от там, в кал и дъжд и без бавни евала и на галопера и на шофьора... Аз с 4.2 Д се качвам на бавни ....
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X