Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

    Да докладвам до къде я докарах. Вчера инсталацията замина за Несебър, днес човека ми звъни, сменяна е вече с нова, моята е Делфи, не е оригиналната. Трите кабела, нацепените са за ниво масло и стартера, тях ще ги смени, не били част от инсталацията на мотора, затова и не са сменени явно. Ще прозвъни все пак инсталацията. Каза ми да погледна кабела на дросела, отворихме кутийката му, кабелите вътре леш. И дросела пътува за Несебър. Обаче тоя филм от кабела на дросела не ще да е, но за плаващите обороти на празен ход сигурно ще има бинго.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

      Всичко е сглобено и работи, движи се. Другата седмица тестове.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

        Пост 1 е пак актуален, на изходна позиция съм. Вече се чудя дали не съм луд, всички ми казват "Що се занимаваш с тая кола? Много си упорит." Ще ме докара до тиха лудост, ако не е и по-сериозно. Инсталация и всякакви кабели отпадат от заподозрените.
        п.п. Приемам и предложения за ЗДРАВ бензинов автомобил, с опция за газ, да влизат и по-едрички хора като мен, от 140 к.с нагоре. Възраст 0-10 год.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

          Я се стегни малко и не се предавай толкова лесно.

          В твоята кола е вложен тоя ресурс, който тя заслужава. Ти си дал труда си, парите си, и обичта към нея, и това - да се разведеш с нея, е предателство.

          Не бива!!!

          Ще ти дам координатите на един човек, който аз не уважавам като човек, но е МБ специалист.
          В София е, ако ти е интересно, да пиша на лс?

          Коментар


          • #20
            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

            Хм, аз не обичам да ходя при разни хора, неуважаващи клиентите си, но давай. Иначе ме е яд, защото колата си е добре за годините, да не кажа много по-добре от половината 10-15 годишни коли. И съм си я поддържал и ремонтирал като за мен. Не виждам с какво да я сменям, а километрите ми за година не са за нова кола.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

              Тоя не ми е клиент, както и аз не съм му клиент.
              Но е в час.

              Пиша ти ЛС.

              Коментар


              • #22
                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                Вчера се разходих до Варна. Диагностика, идват(не те пускат в сервиза - хич не ги обичам тия сервизи) - бобината за смяна. Казвам им - хубаво , ма не е от нея, старите са в багажника. След малко излизат пак, сложихме старата и всичко е ОК. Разказах им историята на заболяване, те - що не почна с това, ами никой не ме пита и ме изгонихте отвън. Както и да е, явно бобината на 1-6 цилиндър не вади искра като свят като дадеш газ. Пратих ги да се возят, връщат се, всичко ОК. Тръгвам да се прибирам, на Шумен изключва, детелината и към Варна, на Провадия решавам, че няма смисъл и пак към Габрово. Повече не е изключвал, снощи из града, днес на работа. Ще видим. Не съм голям оптимист.
                Сега на чуденките. Явно съм имал проблем със 2 от старите бобини, като ги смених и нещата се оправиха за известно време. Явно сега сложиха читава от старите(може би). Новите са Китайски, и преди да ги обвините, сложих ги за пробата, щото смених всичката електрика и файда няма, та тия 3-те са на цената на 1 уж маркова. Отделно са с 2 години гаранция, ще я сменя. Дали просто китаеца е бил дефектен, или нещо ми прецаква бобините. Преди пак имаше проблем с 1-6 цилиндър, но и 2-5, сега 2-5 е добре, не записва грешка.
                п.п. Резбите на капака, който държи и самите бобини са прецакани, сега съм без капак и бобините са малко самостоятелни. Дали от там може да идва проблем. Трабва да го свали, и мисля с втулки за ремонт на резби да ги оправя всичките, ама трябва да си поръчам метчик, пък той 2 седмици доставка.
                п.п.2 Момчетата в сервиза ми препоръчаха иридиеви свещи, щото съм на газ, можело да ми развалят бобините и те. Ама нещо не ми се вярва. Сега съм с Бош, май към 15-20 х.км. Къде го четат това, на 10 хиляди да се сменят свещи не знам. Втори сериз ми го казват. Един колега на Вектра А на газ, 120 хил. не беше пипал свещи.
                Последно редактирано от Asen Kushlev; 04-04-17, 14:51.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                  Иридиевите свещи едва ли ще ти решат проблема. Но със сигурност ще изкарат над 50-60К километра.
                  От твоята сага подразбирам, че нещо във веригата бобина, кабел, свещ се огъва в един момент.
                  Свещите за газ са с едни 0.01мм по-малко електродно разстояние от препоръчваните - по-слаба искра, но да е сигурна.
                  Нещо ме съмнясват тези китайски бобини /макар и да са с 2 години гаранция/ - то в официалните сервизи тук в BG идва 3-то качество, какво да говорим за китайските.
                  За инсталацията и кабелите вече е ясно, че са гледани от майстори.

                  Колкото и наивно да ти звучи почисти добре всички метални връзки по веригата от бобините до свещите /вкл. леглата на свещите на главата/. От средното училище знам - "Ремонтът започва от контакта".
                  Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                  Бахти, как се изказах...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                    Днес пак познатата история. В събота го карам на преглед и свалям капака за да оправя резбите. Ще видя пак ли 1-6 цилиндри са проблем. Кабела между двата цилиндъра, ако намеря нов ще го сменя. Ще видя и свещите, ама са на 15 хил.км. Накрая ще го запаля на площада и ще гледам как гори...
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                      Смени ги тези свещи с иридиеви NKG този Бош изобщо не ми вдъхва доверие. Порови в нета има един човек които внася оригинални иридиеви и ги продава на добра цена...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                        Тая кола не е правена за такива, та се съмнявам да има някакъв ефект. Всичките ми коли до сега са били на газ, свещи от по 5 лв. и не съм ги мислил. Другият филм е, че няма комплект кабели за тази кола, и на 1-6 съм със този, с който купих колата.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          ..... .... . Другият филм е, че няма комплект кабели за тази кола, и на 1-6 съм със този, с който купих колата.
                          Има! Всичко има!
                          Ама, няма да ти хареса цената ... около 140 лв. за 3 кабелчета ... и 18 лв. за щекер ....
                          А бобините какви са ... Производител? .... или поне цена кажи, защото има такива с които колата е излязла от завода и струват 100-120 ... има и откровенни ментета по 33 лв.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                            140 лв., ама не са същите. Преди време купих единствения комплект, който намерих, мисля на Bremi, всичките бяха по-къси и 1-6 си остана същия, а другите сътветно минаха по един номер напред. Старите ми бобини са Беру и нещо друго, ама не помня, май Бош. Сега съм с китайци средна хубост ITN, взех ги за проба. Ако съм сигурен, че е бобина, сменям ги с нещо качествено веднага. Но вчера пак изключи, не знам пак ли същата бобина, която смениха и сложиха старата. Ще го закача на комп да видя. Започвам с оправяне на резбите, кабел поне за 1-6, и евентуално след това бобина. Поне аз така си мисля.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              140 лв., ама не са същите. ..... .....
                              Не мисли!! Същите са!
                              Тази кола излиза от завода или с Бош или Беру!
                              Казах ти! Цената е за Беру, NGK е на същата цена .... имаш избор.
                              А, ITN не слагам никога, по никакъв повод ....и не са средна хубост, а са на дъното на боклуците.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Не мисли!! Същите са!
                                Тази кола излиза от завода или с Бош или Беру!
                                Казах ти! Цената е за Беру, NGK е на същата цена .... имаш избор.
                                А, ITN не слагам никога, по никакъв повод ....и не са средна хубост, а са на дъното на боклуците.
                                Имах предвид, че кабелите не са същите. За бобините нещата са ясни, там проблема е, че никой не може да ми каже - тази бобина е свършила курса, тая не е. А 450 лв. за бобини и да продължавам филма...
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X