Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

    Тоя мотор го карам с Иридиум НГК свещи години вече,това след проблеми с БОШ свещи.Бубини резервни нося,няма как да я хванеш,че някои пробиват от време на време,скенера и местиш - днес е на тоя цилиндър,утре код дава на другия.....бубина е.Китайски не съм слагал,сложих уж оригинал и клекна една,на моргата 6 резервни за 3 кутии цигари и газ,поне ти знам,че не са ментета.

    Не си играй с боклуци,вземи си нещо изпитано,козата си иска пръч.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

      Днес го закачихме, грешка 1 цилиндър, демек същата въпросна бобина, както и още два, нямащи нищо общо с реда на работа на цилиндрите. Оставих да оправят резбите, слагам капака и бобините като свят. Намерих кабели на Беру, ако станат дължините ги сменям. Да видя какво още ще иска след това.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

        По тая логика кои двигатели са правени да работят с iridium тия от wrc ли ?
        Гаранция при тебе проблема ще излезе свещи, кабели, бобини...

        Коментар


        • #34
          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

          Или комутатор...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #35
            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

            Моя комутатор е ЕКУ-то, и е ремонтирано. Твърдо отказват да го заподозрат. Свещите ги гледах по записките, на 15 хиляди са, ще ги сваля пак да ги погледна. Кабелите са на 35 х.км.(2-та, третия не се знае), поръчвам нови в понеделник. Бобините са нови, дори да са оплютите китайски, едната върнаха старата, и с нея същата работа. Общо взето в изходна позиция. Днес трябва да оправят резбите и да хвана бобините и капака като свят, да го изключа и това като причина. Ако беше на чужда кола, можеше и да ми е забавно и интересно, ама на мен ми писна. Времето, което губя по ходене до сервизи, магазини и чудене е повече от нормалното за мен.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

              Свещи се е случвало след месец да почнат да правят проблем.
              Не е лоша идеята на benzboss, да идеш до някоя морга за бобини. На много места предлагат монтаж на място и ако работи вземаш...

              Коментар


              • #37
                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                Те и моите работят, понякога с дни без да правят проблем. Това е проблема. А все още не можете да ме убедите, че 20+ годишна бобина изобщо мога да разчитам на нея. Такива пак казвам, си имам - 2 в багажника и една на служба. Свещи съм имал проблем със сравнително нови, но проблема беше постоянен, смених ги и се оправи, това на друга кола. Тука филма е без никаква закономерност. Отиване и връщане до Варна - 650 км. - две изключвания, връщам контакта и продължавам без проблем. В същото време, миналата седмица от 5 дни на работа, в четири на връщане беше купон. Работя на 25 км. в посока.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #38
                  От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Работя на 25 км. в посока.
                  Разбирам те напълно При мен се оказа инжектор (втори път), миналата година бобина, а за твое успокоение да знаеш и че на други им е по-гадно - твойта е дърта, а тая е съвременна, модерна

                  Та търси проблема по комутатор/компютър. И друг път съм имал подобен проблем, но с японска бангия, та тия проблеми са си стандартни за всички.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Моя комутатор е ЕКУ-то, и е ремонтирано.
                    Какво му е ремонтирано?
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                      Същите симптоми на 104 двигател, но 3.2 преди няколко години.
                      1.Изхвърляш далече всичко на което пиише ITN. Особено в електрическите им компоненти са трагични - работят няколко дни.
                      2.Слагаш БОШ( словенско производство) или Беру НОВИ и се радваш на хубавата кола. Три бобини бош купих за 210 лв. преди няколко години. Обърни внимание на кабелите и изолаторите на лулите. Старите бобини, понякога работят, понякога не - намотките са ок, но изолационният материал пробива понякога и после се оправя в зависимост от температура, влажност и т.н. Не можеш да хванеш дефекта с мултицет. Не закачай ECUто.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                        А кабели къде му намерихте, че е дефицитна стока, или са къси, или насипни. Дефектиралата ITN бобина я връщам, и вземам Бош другата седмица. За другите две още се чудя, ще видя каква цена ще ми обявят. А и да видя с кабелите докъде ще я докарам.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                          Смени и трите бобини с нови качествени и еднакви. Тези коли са с достатъчно евтини части, та циганиите с боклучавите бобини са неуместни и както забелязваш ти се отплащат подобаващо. Кабели не знам откъде да намериш - не ми се е налагало да търся.
                          Ако мислиш, че по-нова кола ще е по-безпроблемна си се объркАл нещо...
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                            До сега никой по сервизите не каза, че бобините са проблема, затова ги смених профилактично за проба с китайски. По същите догадки сменях и дебитомер, че прекъсваше нещо. Сега ще сложа други бобини, ама нещо с кабелите трудна работа.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                              По-вероятно е да има проблем в щуцерите от бобината до свещта под нея и в лулите, отколкото в самите кабели.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сервиз за диагностика и ремонт на Е280 W124

                                Щуцерите са сменени, 2-та кабела също, огледани са за видими проблеми, всичко е добре. Само дългия кабел не съм сменял, както писах по-рано. Има го на бройка Беру, ама ако намеря комплект ще сменя всичко.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X