Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Hydraulic Power Steering

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Full Hydraulic Power Steering

    Не намерих подходящ раздел да пусна темата, моля ако модератор сметне за необходимо да я премести.

    Както се сещате вече, става въпрос за фул хидро управление. Знам, че има хора които вече са си поиграли и искам някой да сподели информация. Разгледах готовите китове, видях им цената ... Общо взето ме интересува ако тръгна да монтрам такава система на джипа какъв цилиндър, помпа, орбитал да търся от какво може да се ползва, някакви характеристики. Хората с такава асистенция, какви цилиндри са ползвали как се държи колата на пътя. Уточнявам, че джипката не се кара по асфалт. Всякакво инфо споделено от проба грешка ще ми е от полза.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

  • #2
    От: Full Hydraulic Power Steering

    Почва се от мостовете .Мери се хода .Изчислява се какво усилие ти трябва за да завиваш .Изчислява се и обема на цилиндъра.Помпата трябва да захранва и вдига налягане според орбитрола .Орбитрала си го избираш според цилиндъра и колко оборота искаш да прави от пълен десен до пълен ляв.Орбитрола е всъщност помпадозатор.И щях да забравя -трябва да осигуриш охлаждане на хидравличното масло.
    Последно редактирано от meha1971; 09-03-17, 11:13.
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

    Коментар


    • #3
      От: Full Hydraulic Power Steering

      Как се смятат тези неща, формули някой може чи да сподели? Словом и цифром какво излиза едно фул хидро приблизително?
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: Full Hydraulic Power Steering

        Звънни на Косьо Панайотов, ще ти каже откъде какво да си поръчаш.

        Аз съм с Орбитал произведен в Белащица (до вас) има и в Казанлък. В Белащица ги имат налични и ги пращат за 2-3 дни, в Казанлък се чака повечко време. Не знам кой прави по-добри.

        Цилиндри произвеждат в Казанлък и в Шипка.

        700 - 800 лв някъде би трябвало да ти излезе цялата операция.

        Коментар


        • #5
          От: Full Hydraulic Power Steering

          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
          Звънни на Косьо Панайотов, ще ти каже откъде какво да си поръчаш.

          Аз съм с Орбитал произведен в Белащица (до вас) има и в Казанлък. В Белащица ги имат налични и ги пращат за 2-3 дни, в Казанлък се чака повечко време. Не знам кой прави по-добри.

          Цилиндри произвеждат в Казанлък и в Шипка.

          700 - 800 лв някъде би трябвало да ти излезе цялата операция.
          Абе едни 1000лв излиза....
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #6
            От: Full Hydraulic Power Steering

            Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
            Абе едни 1000лв излиза....
            Излиза,щот много смятате.
            Орбитрол-200,цилиндър да кажем и той толкова,маркучи и унибали,ако се потърсят има и евтини.

            Коментар


            • #7
              От: Full Hydraulic Power Steering

              Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
              Излиза,щот много смятате.
              Орбитрол-200,цилиндър да кажем и той толкова,маркучи и унибали,ако се потърсят има и евтини.
              Тоя филм го играх вече .Евтиното излиза скъпо.....ма нека проба момчето.Не се ли изчисли правилно жална му майка....Не монтираш ли това което трябва после го хвърляш и слагаш това което трябва .
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #8
                От: Full Hydraulic Power Steering

                Унибали SKF, има и малки има и големи. Цена 60-100 лв. за брой. 4 броя.

                Орбитал 85 cc с колонка и преход за волан и плочка за налягане - 300 лв.

                Маркучи - нямам спомен

                Моя цилиндър е голям 60x30x200, но го купих скъпо уж за по-качествен. Около 300 лв. ще ти излезе.

                Окачване на цилиндъра, труд, болтове - и те са големи и скъпи.

                Абе прав е Мехата, едни 1000 лв. и отгоре ще идат.

                Близнаците продаваха едино американски фул хидро комплект. Не беше никак лошо, и цената му е поносима. Може да ги питаш.

                Помпата също трябва да прави налягане, моята е оригиналната на Паджеро и к.р. Ще я сменявам с по-силна. Румънеца Костин ми препоръча от Jeep Cherikee, ама още не съм стигнал до там.

                Коментар


                • #9
                  От: Full Hydraulic Power Steering

                  От къде в България мога да си набавя качествени унибали за щангите на хидро асистенцията ? Също така и колко големи ?
                  Последно редактирано от Агоп Серопян; 27-09-17, 12:48.
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Full Hydraulic Power Steering

                    Aз ползвам шарнирни лагери и им правя легла с заварена резба (така шарнирното лагерче се сменя без да бараш другото) има евтини китайски лагери има и маркови. аз 2 години си карам с китайчоци няма драма хлопат си от малки момичета ама толкова ,не са мръднали до сега. мойте са 35х20х16 (GE20)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Full Hydraulic Power Steering

                      Здравейте колеги разглеждах из форума за други такива теми свързани с изграждане на full hydraulic steering на джипове, но не можах да намеря точна и конкретна информация. Попадах тук там на няколко загадки, но нищо конкретно. За това реших да обновя тази тема, тъй като тази информация ще бъде полезна и на останалите колеги надявам се. Дилемата е следната: до момента „карах“ моя джип със самоделно направена full hydraulic steering система, чийто компоненти явно не сходстват. Орбитролът който ползвам е 160 битов (оказа се твърде голям). Цилиндъра е двойно действащ - едностранен (обикновен стеблото излиза само от едната страна) с обем на бутилката 250 по табелка. На практика с оборот и половина гумите завиваха от пълен ляв до пълен десен. Това прави джипа почти неуправляем. Волана е доста чувствителен и само при леко докосване по време на движение джипа сменя рязко посоката. Другият проблем е при скорост над 40 км. гумите започват да тресат (играят наляво, надясно). Моля колегите които са се сблъсквали с този проблем да споделят. Разбрах че в Казанлък се произвеждат хидравлични цилиндри,както и орбитроли. Интересуват ме размерите и обема на цилиндъра и характеристиките на орбитрола на сполучлива и ефективно работеща система. Гледам има доста колеги които карат по състезания с full hydraulic steering системи. Ще бъда благодарен ако споделят каквато и да е информация.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X