Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

    Здравейте,


    Дълго време се чудих дали изобщо да пиша тук тъй като въпроса ми няма нищо общо с офроуд, но някак си не се кефя на другите форуми. Надявам се да не се сърдите

    Карам Mercedes w124 300CE-24, 3 литров 231 коня, който много си поддържам и обичам. Преди известно време си сложих сам ГИ и на този етап още не съм го направил да работи адекватно. *преди да ми се скара накой държа да отбележа, че колата е с механична инжекция и професионалистите режат глави ако изобщо се захванат с начинанието* Аз имам сервиз и условия да си направя всичко адекватно.

    Проблемът ми е изпарителя. Въпреки че трябва да храни до 380 коня (мощна работа ) при мен хвърля кърпата след 4000 оборота. При високи обороти и натиснат педал на газта до долу изходното налягане варира около 170-180кПа, което е ниско и дюзите стигат 99% duty cycle. Освен това при празен ход налгягането не пада под 140 - 150кПа колкото и да е намален, което пък е високо защото дюзите достигат границата си на бързодействие. Тази нелинейна работа ме дразни адски много.

    Дюзите са APIS Solo и са разпробити на 2,7мм

    Някой ползвал ли е такъв изпарител за да сподели опит, приемам всякакви идеи?

  • #2
    От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

    Къде си разположен териториално?

    Коментар


    • #3
      От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

      Добре, с какво тригериране и електроника на газова боравиш? Ако си фул груп, 3 по 3 защо бърза да пробиеш дюзите чак 2,7мм??? При тия отвори е нормално да пада налягането. Отделно снимай как си организирал филтър и маркучи до дюзите!

      Пп - няма да ти се правя на всезнайко, просто го ядох дебел и аз! Платих си както трябва и получих едно голямо нищо!
      Последно редактирано от IvanVG; 07-03-17, 20:54.

      Коментар


      • #4
        От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

        Първоначално публикуван от Georgi Penchev Преглед на мнение
        Здравейте,


        Дълго време се чудих дали изобщо да пиша тук тъй като въпроса ми няма нищо общо с офроуд, но някак си не се кефя на другите форуми. Надявам се да не се сърдите

        Карам Mercedes w124 300CE-24, 3 литров 231 коня, който много си поддържам и обичам. Преди известно време си сложих сам ГИ и на този етап още не съм го направил да работи адекватно. *преди да ми се скара накой държа да отбележа, че колата е с механична инжекция и професионалистите режат глави ако изобщо се захванат с начинанието* Аз имам сервиз и условия да си направя всичко адекватно.

        Проблемът ми е изпарителя. Въпреки че трябва да храни до 380 коня (мощна работа ) при мен хвърля кърпата след 4000 оборота. При високи обороти и натиснат педал на газта до долу изходното налягане варира около 170-180кПа, което е ниско и дюзите стигат 99% duty cycle. Освен това при празен ход налгягането не пада под 140 - 150кПа колкото и да е намален, което пък е високо защото дюзите достигат границата си на бързодействие. Тази нелинейна работа ме дразни адски много.

        Дюзите са APIS Solo и са разпробити на 2,7мм

        Някой ползвал ли е такъв изпарител за да сподели опит, приемам всякакви идеи?
        Кое управлява газовите инжектори?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

          Сондата и тръбата са на 8mm предполагам. Какви са температурите на газта и водата под товар?

          Коментар


          • #6
            От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Къде си разположен териториално?
            Живея и работя в София, иначе съм от Кърджали където реално се занимавам с колата.

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Добре, с какво тригериране и електроника на газова боравиш? Ако си фул груп, 3 по 3 защо бърза да пробиеш дюзите чак 2,7мм??? При тия отвори е нормално да пада налягането. Отделно снимай как си организирал филтър и маркучи до дюзите!

            Пп - няма да ти се правя на всезнайко, просто го ядох дебел и аз! Платих си както трябва и получих едно голямо нищо!
            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Кое управлява газовите инжектори?
            Ползвам Bluetronic 4.6 .. не съм от най доволните, защото е малко кофти като имплементация, но все още не мисля че е проблемен. Все пак няма особено богата гама от автономни газови контролери.

            Разпробих дюзите на 2.7 щото на 2.2 беше тотална катастрофа във високите обороти. Не знам дали с друг изпарител няма да е по-различно ..

            Температурата на водата през изпарителя стои висока - 85-90 градуса постоянно. За температура на газта нямам датчик.

            Сондата и тръбата са ми 6мм, но самият изпарител има 4.5мм преход вътре около клапана, така че не мисля че тръбата ми е проблем.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4242.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5745067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3791.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5745068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3792.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5745069

            Снимка на изпарителя нямам, но се намира зад левият фар.

            Днес си правих експерименти с клапанът на изпарителя, разпробих го на 5.5мм и има някакво подобрение, но въпреки това не е добре. Ще разгледам подробно записаните данни от тестовете и ще ги постна тук да си кажете мнението

            Коментар


            • #7
              От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Кое управлява газовите инжектори?
              И аз това се чудя???
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                Дюзите са големи 100%. За сравнение моя джип в момента е на 1,5мм, но на високо налягане и огромни коефициенти за корекция и не е добре! Дюзите пуснал ли си ги 3 в 3?

                Тръбата и сондата са малки за изпарителя, но за двигателя като цяло не знам! Нямам опит с тоя модел изпарител.

                Ще пусна снимка за нещо което мисля че ще подобри нещата до някъде при теб малко по-късно днес. Аз се мъча със същия Блутроник, но на Ауди 80 2.0 16кл. За момента VAF сензора ми скъса нервите.

                Коментар


                • #9
                  От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  И аз това се чудя???
                  Написах го, Bluetronic 4.6. Това е автономен газов контролер, който не се нуждае от бензинов компютър за да работи. Изграждаш си сам горивната карта. Има ламбда контрол и мап сензор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                    Тръбата е малка. Трябва ти сонда и тръба на 8mm.
                    Какъв компютър управлява дюзите?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Тръбата е малка. Трябва ти сонда и тръба на 8mm.
                      Какъв компютър управлява дюзите?

                      Ползвам Bluetronic 4.6 ..


                      Това е бюджетен контролер, който може да работи в напълно самостоятелен режим ако разбира се успееш да си изработиш горивна карта. Има МАP датчик и датчик за налягането на газта.

                      пп. Написах подобно нещо още сутринта, но изглежда имам проблем с постването на мнения. Или минават одобрение много бавно или изобщо не минават такова.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                        Че е малка тръбата е ясно, но при мен дори термопластика 8мм не помага. Аз го ям същия с Романо хд 250коня.

                        Ето едно решение за изясняване какво трябва да стане за да стигнат тия 200-300 коня газ до инжекторите:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170308_171656.jpg
Прегледи:1
Размер:234.1 КБ
ID:5746345

                        Ограденото с червено е мап сензора на газовия инжекцион. Това нещо има светъл отвор под 10мм, докато газовата ми беше с "Т" образно свързване все имаше проблеми. При теб реално е по-зле с това "Г" образно връзване. Ако се измери под товар с манометър при крайните цилиндри според мен не е същото като при началните. Да не говорим ако си ги пуснал фулгруп 6-те инжектора. Един вид освен налягане е важно да се осигури дебит за мотори над 200 коня. Говорим ако искаш да е както трябва. Та това което съм написал + една тръба и сонда 8мм.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          Че е малка тръбата е ясно, но при мен дори термопластика 8мм не помага. Аз го ям същия с Романо хд 250коня.

                          Ограденото с червено е мап сензора на газовия инжекцион. Това нещо има светъл отвор под 10мм, докато газовата ми беше с "Т" образно свързване все имаше проблеми. При теб реално е по-зле с това "Г" образно връзване. Ако се измери под товар с манометър при крайните цилиндри според мен не е същото като при началните. Да не говорим ако си ги пуснал фулгруп 6-те инжектора. Един вид освен налягане е важно да се осигури дебит за мотори над 200 коня. Говорим ако искаш да е както трябва. Та това което съм написал + една тръба и сонда 8мм.
                          Дюзите ми работят на 3 групи по 2 за сега. Имам налепена схема за тригер на всеки 2 оборота на коляновия вал, което реално е необходимо да накараш блутроника да впръсква напълно секвенционално. Това значително намалява шанса за "пулсиране" на налягането в рейката, което според мен е проблемът за който говориш. След като пусна схемата в действие ще споделя резултата!

                          Както споменях в едно от предните ми мнения - разпробих клапанът в изпарителя като направих отвора му от 4.5мм на 5.5мм. Снощи покарах малко, за да видя как е, и реално имаше разлика. Днес имах възможността да анализирам какво е записал компютъра и вече не се наблюдава спад в налягането при продължително настъпване. Мисля че това клапанче е било белята със спада на налягането!

                          Гледайки графиките обаче се вижда много сериозно лавиране в налягането след някакво време, което на този етап не си обяснявам.
                          Ето скрийншот:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pressure.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5746357
                          На най-горната графика в светло синьо е MAP, в зелено е налягането на газта, а розовото е диференциалното налягане. Вижда се как налягането на газта от относително стабилно става много шантаво - играе в граници от 180 до 260кПа. Контролера се смазва от работа за да коригира времената на впръскване според тея големи разлики и така нещата стават дори по-зле.

                          Нещата които ще направя са следните:
                          - Ше се опитам да филтрирам показанията на датчиците за налягане, защото са прекалено резки.
                          - По-добри(твърди) тръбички за отмерване на вакууми и налягания
                          - По-малки отвори на дюзите.
                          - 8мм тръба и сонда.

                          Не знам дали има смисъл от по-дебела тръба при положение че има ебати ботълнека на самият вход на изпарителя?.. но в крайна сметка причината за подобно лавиране на налягането нищо чудно да е тънката тръбичка.

                          Благодаря за отговорите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                            Добре де,при положение че има значително по -добър варянт за газифициране на този тип двигатели,защо, аджеба, си избрал въпросния блутроник?Държиш на механичния инжекцион ли?
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Tomasetto AT13 Antartic боклук като модел или моя е дефектен?

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Добре де,при положение че има значително по -добър варянт за газифициране на този тип двигатели,защо, аджеба, си избрал въпросния блутроник?Държиш на механичния инжекцион ли?
                              Заинтригува ме, я хвърли повече яснота. Блутроника го взех първо щото намерих бройка за 100лева и второ щото имах възможността да се свържа директно с Младен Дойчев, който го е конструирал и да получа много информация.

                              Реално ако има по-добри варианти не бих се поколебал да махна блутроника. Чувал съм че има Фобос, който може да работи в автономен режим, но само това знам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X