Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на мотор

    Колеги, от къде пазарите накладки?
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #62
      От: Избор на мотор

      Здравей и от мен, накладки има в Тех-Ко (голяма верига за авто части и аксесоари) предлагат много неща и за мотоциклети, макар и не за всички марки модели. Трябва да им звъннеш и да провериш. Другото място е МоторКо. Ако някой мисли, че съм направил реклама, да ме третира както знае. Друг начин да упътя човека не виждам.
      LZ1NIM/P
      B pos

      Коментар


      • #63
        От: Избор на мотор

        Първоначално публикуван от NiksZh Преглед на мнение
        Здравей и от мен, накладки има в Тех-Ко (голяма верига за авто части и аксесоари) предлагат много неща и за мотоциклети, макар и не за всички марки модели. Трябва да им звъннеш и да провериш. Другото място е МоторКо. Ако някой мисли, че съм направил реклама, да ме третира както знае. Друг начин да упътя човека не виждам.
        Мерси колега, като няма линкове не е проблем.
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #64
          От: Избор на мотор

          Колеги, варадерото има ли горивен филтър? Къде се намира и от къде да го закупя? За инжекция става въпрос, за сега нямам проблем но искам да му направя една профилактика на горивната система.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #65
            От: Избор на мотор

            Реших да пиша в някоя тема отколкото да отварям нова. Както стана ясно това с ограниченията за влизане в Иран ме съмнява да се отмени скоро. С един приятел си говорим и мечтаем за пътуване през Турция, Грузия, Азербейджан, Иран... нещо такова. Има от всичко по много - планини, морета, пустини... За сега само мечтаем. Та по същество, какъв мотор 250сс бихте избрали Вие, ако ще правите такова пътуване? Избора не е много голям ми се струва, CRF и WR ми идват на ум, но до колко ще са удобни...? Очаквам отговорите с нетърпение.
            HONDA NC700X '13
            HONDA Wave 110i '13

            Коментар


            • #66
              От: Избор на мотор

              Нали си имаш, за какво ти е друг?
              С него спокойно можеш да обиколиш света и ще намериш части навсякъде.

              Коментар


              • #67
                От: Избор на мотор

                Мерси но с него не мога да вляза в Иран, имат ограничения за влизането на МПС, едно от което е мотоциклет с обем не повече от 250сс.
                HONDA NC700X '13
                HONDA Wave 110i '13

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на мотор

                  Най-евтин вариант, по-старите:

                  Honda VT(R) 250 - 2 цилиндъра водно
                  Suzuki GS 250 - 2 цилиндъра въздух
                  Има и някакъв модел на Hyosung 250 - V-образен - въздушно, което има и облечена версия.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:L_vt250spada_198812.jpg
Прегледи:1
Размер:271.9 КБ
ID:5807783

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suzuki-gs-250-t-1980-1.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5807784

                  Има и някакви "чопъри" Сузуки, Кавазаки, по 2 цилиндъра, стари, предполагам, че не са вариант (макар, че винаги можем да кажем "защо не?"), Ямаха Вираго 250 умишлено го пропускам.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2009-suzuki-gz250.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5807785

                  По-скъп вариант, малко по-нов модел:

                  Yamaha YBR 250 - 1 цилиндър въздух
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7160.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5807782

                  Още по-скъп вариант:
                  Suzuki Inazuma GW 250 - 2 цилиндъра водно, инжекцион, с някаква ветрозащита, доста по-нов модел.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GW250_BLK_P_L3_0.jpg
Прегледи:1
Размер:379.0 КБ
ID:5807781

                  Най-скъп вариант:
                  V-Strom 250 - същия двигател като Inazuma GW 250, но вече в "адвенчър пакет":

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:motor_showcase_DL250AL8_BJE_Right.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5807780

                  Моделите WR, CRF и тем подобни са със седалки като дъски за гладене и с по 5-6 литра резервоари.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на мотор

                    Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
                    Мерси но с него не мога да вляза в Иран, имат ограничения за влизането на МПС, едно от което е мотоциклет с обем не повече от 250сс.
                    110 е по-малко от 250
                    За другия мнението ми не важи.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на мотор

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      110 е по-малко от 250
                      Точно така, все пак е и с големи колела (доколкото знам 16'), най-възпроизвежданата 2-колесна концепция с мотор в света, само Хондите са над 100 млн.

                      Двигател отпред, хоризонтален цилиндър, верига, няколко скорости без съединител и по-големи колела, чиста работа,
                      достойно осигурява мобилност на стотици милиони хора по света всеки ден, ще ви закара и до Иран.
                      Последно редактирано от Ro-di; 25-01-19, 09:25. Причина: поравяне на бройката

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на мотор

                        От Германия до Иран и обратно на тая Хондичка бая приключение ще е, особено като гледам за по-едър и висок ездач. Иначе спор няма, удачна е за тея земи, ама докато стигне дотам ще е мъка според мене. Колко и е комфортната скорост за пътуване с повечко багаж?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на мотор

                          Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
                          ... не мога да вляза в Иран, имат ограничения за влизането на МПС, едно от което е мотоциклет с обем не повече от 250сс.
                          Това от доста години циркулира из нета, ама хората продължават да пътешестат там с "големите" си мотори. И други познати и приятели са били леко озадачени от такива писания, ама никой не са върнали от границата. Обикновено допълнението към горното е, че важи за местни мотористи...

                          Къде ги четеш тези ограничения? Не, че съм се забързал натам, ама знае ли човек кога ще се отвори възможност...
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на мотор

                            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229331
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на мотор

                              След 5-секундно търсене: https://www.tripadvisor.com/ShowTopi...Iran-Iran.html - хората пътуват и след заветния август 2018г.
                              По-скоро въпросът е дали карнета трябва да го вземеш изрично за Иран, или не. Или пък да не е от СБА, а примерно от немски еквивалент (което ми се струва по-малко вероятно, ако си с Бг-регистрация)... Аз бих си изяснил първо тези въпроси, преди да мисля за смяна на машината.
                              Странно, че нашичките нищо не пишат за забраната жени да карат мотоциклети там, въпреки че не малко (включително и от България) моториски са си яздили моторите нататък.
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на мотор

                                ADAC казва че има забрана за мотори над 250сс, но не правили проблем... уж.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190125-154037_Samsung Internet.jpg
Прегледи:1
Размер:262.1 КБ
ID:5807817
                                HONDA NC700X '13
                                HONDA Wave 110i '13

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X