Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мотор

    Здравейте колеги, пред труден избор съм на мотор.Гледах четох и пак нищо ,бихте ли ми дали съвет.Търся си мотор да се кара по асфалт но да може да се забягва и по черен път . Ще се кара за кеф най много 500/1000 км на година, даже малко ме съмнява втората цифра ,тъй като съм твърде зает лятото и искам да разтоварвам с него някоя друга неделя. За това съм се ориентирал нещо като ямаха тдм или сродни на него мотори .Парите които съм заделил са около 2000лв до максимум 3000 ,тъй като ще се кара малко не ми се вкарват много пари,имам кола и джип .
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

  • #2
    От: Избор на мотор

    Трудно може да ти се даде съвет. 500 км. на година са си рисков фактор за каране по асфалт , първите 500-1000 км. от началото на сезона са си най-рискови. ТДМ-а си е 200 кила , по черен път е тегаво с него. По-добре се ориентирай към някое ендуро 500-650к.см.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мотор

      Черен път имам предвид да изляза извън асфалта не да греба из горите . А може ли да ми ги давате в модели ,че те станаха толкова много мотори и стилове и се обърквам от всякъде.
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мотор

        За тези пари може да погледнеш някое Кавасаки КЛР или КЛЕ , първия е едноцилиндров , втория двуцилиндров.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Избор на мотор

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          За тези пари може да погледнеш някое Кавасаки КЛР или КЛЕ , първия е едноцилиндров , втория двуцилиндров.
          Кое е по добре един или два цилиндъра? Или е според вкуса?

          Разгледах ги нещо от този сорт но с повечко кубици и коне . поне около 800/850 до 1000кубика
          Последно редактирано от jimito; 07-03-17, 18:36.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Избор на мотор

            За асфалта е по-добре два цилиндъра , но и килограмите там са повече. Ама за тези пари , при тази кубатура е малко трудно да попаднеш на нещо читаво. При тези кубици и обслужването е доста по-скъпо , гуми , верига , накладки , масло , ....
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мотор

              Днеска ми се мярна едно добре изглеждащо супер тенере във фейса, близо до тия пари!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: Избор на мотор

                Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                Здравейте колеги, пред труден избор съм на мотор.Гледах четох и пак нищо ,бихте ли ми дали съвет.Търся си мотор да се кара по асфалт но да може да се забягва и по черен път . Ще се кара за кеф най много 500/1000 км на година, даже малко ме съмнява втората цифра ,тъй като съм твърде зает лятото и искам да разтоварвам с него някоя друга неделя. За това съм се ориентирал нещо като ямаха тдм или сродни на него мотори .Парите които съм заделил са около 2000лв до максимум 3000 ,тъй като ще се кара малко не ми се вкарват много пари,имам кола и джип .
                Качваш се и караш възможно различни мотори. С "твоят" най-вероятно ще се харесате веднага. Като нищо може да се окаже, че твоят е "бръснарки стол" или "миксер" примерно. С четене нямаш абсолютно никакъв шанс.

                п.п. Мотор съм си харесвал и само на снимка де.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на мотор

                  Ако ще караш наистина толкова малко - вземи някакъв едноцилиндров въздухар, около 600 кубика и си прави кефа. ХТ600/ХР650Л/Доминатор650/ДР650 и прочее....зора е да попаднеш на екземпляр. ТТ600Е също не е зле.
                  Ако не държиш на стартер избора се разширява много, но ако не си свикнал да риташ мотори, които нямат това, което трябва да имат (а повечето го нямат) ще видиш зор.
                  Последно редактирано от c_chanev; 07-03-17, 21:28.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на мотор

                    Аз ли нещо ви подвеждам, всички ме бутате към ендуро.Искам да може да подържа 100/120км ,неща пистов,даже мои приятели ме побутват към бръснарския стол .Те карат такива ,но аз все още не съм овехтял като тях ,за това търся нещо от категория турър. За това дадох и пример като тдм или фазер но фазера малко надхвърля бюджета.
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на мотор

                      500-1000 км и с колело ще ги изкараш за един сезон, според мен диагнозата е някакъв евтин, гол, стандартен мотор, с който да си начешеш крастата за "вятър в лицето" и евентуално да прецениш дали ще продължиш с моторите и към какво да се насочиш в последствие, ако ли не да продадеш с мин. загуба.
                      Това, което влиза в тези рамки:
                      Suzuki SV 650 - водно - 2 цилиндъра
                      Suzuki Bandit 600 - може и с 1200 да се уредиш, ако държиш - въздух,масло - 4 цилиндъра
                      Honda Hornet 600 - водно - 4 цилиндъра

                      По-стари и по-слабички и съответно по-евтини за покупка и поддръжка:
                      Yamaha XJ600 - въздух - 4 цилиндъра
                      Suzuki GS 500 - въздух - 2 цилиндъра
                      Kawasaki ER5 - водно - 2 цилиндъра
                      Honda CB500 - водно - 2 цилиндъра

                      Втората групичка като физически размери са по-малки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на мотор

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Тр ТДМ-а си е 200 кила , по черен път е тегаво с него. По-добре се ориентирай към някое ендуро 500-650к.см.
                        Аз миналата година си взех ТДМ и сега искам да го махна точно по тази причина - идва ми тежък. Загледал съм се в Ямаха 660Х ама са по 4 - 5 хилки.
                        Както и да е, автора да прегледа 600 - 650сс модели, особено ако е по слаботелесен като мене

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на мотор

                          Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                          500-1000 км и с колело ще ги изкараш за един сезон, според мен диагнозата е някакъв евтин, гол, стандартен мотор, с който да си начешеш крастата за "вятър в лицето" и евентуално да прецениш дали ще продължиш с моторите и към какво да се насочиш в последствие, ако ли не да продадеш с мин. загуба.
                          Това, което влиза в тези рамки:
                          Suzuki SV 650 - водно - 2 цилиндъра
                          Suzuki Bandit 600 - може и с 1200 да се уредиш, ако държиш - въздух,масло - 4 цилиндъра
                          Honda Hornet 600 - водно - 4 цилиндъра

                          По-стари и по-слабички и съответно по-евтини за покупка и поддръжка:
                          Yamaha XJ600 - въздух - 4 цилиндъра
                          Suzuki GS 500 - въздух - 2 цилиндъра
                          Kawasaki ER5 - водно - 2 цилиндъра
                          Honda CB500 - водно - 2 цилиндъра

                          Втората групичка като физически размери са по-малки.
                          Долу горе това мнение чаках.Надявам се да не съм ви докарал нерви.Благодаря на всички за търпението но ако имам въпроси ще ви тормозя още малко.Инък здрав съм в ръцете и 90 кила.
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на мотор

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Надявам се да не съм ви докарал нерви.
                            Според мен няма някой, който да си е прерязал вените.

                            Успех с търсенето, ако има нещо питай, все ще те ... заблудим нещо !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на мотор

                              С така зададените критерии, май няма как да направиш грешка. Пускай сайтове за продажба, задай цена като критерий, и се наслаждавай. Пък ако те грабне тоя вид МПС, после няма да имаш нужда да питаш какво да си купиш. 500 км на година таргет... няма как да си развалиш кефа, каквото и по читаво технически моторче да вземеш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X