Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушен пистолет Beretta Elite II?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

    Е то това са професионални въздухарки ни сме пълни аматьори


    Чл. 4. (1) Оръжия по смисъла на този закон са огнестрелни и неогнестрелни оръжия.
    (5) Неогнестрелни оръжия са пневматични и газови и сигнални оръжия.


    Значи: ножа, арбалета, прашката и лъка не са никакви оръжия, така ли излиза работата

    Аз съм стрелял с непрофесионален лък, стрелата отива на 30 метра, и пробива мишената ако я умериш
    и това не е оръжие...

    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #32
      От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      Пак оттам:

      Чл. 4. (1) Оръжия по смисъла на този закон са огнестрелни и неогнестрелни оръжия.
      (5) Неогнестрелни оръжия са пневматични и газови и сигнални оръжия.


      Малко офтопик, като стана въпрос за въздухарки:

      [ATTACH=CONFIG]904908[/ATTACH]
      Цитата не дава информация "що е то оръжие".
      По същата логика давам определение за мушмула :
      " Мушмулата е мушмула, която се яде"...

      sent from my Ericsson A1018s
      42

      Коментар


      • #33
        От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

        Читав арбалет на 30 - 40 метра си е страшно оръжие . Преди няколко години стрелях с един дето по думите на собственика беше среден клас . На около 30 метра стрелата проби 3 сантиметрова чамова дъска . Според човека спокойно си покрива 100 метра .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Цитата не дава информация "що е то оръжие".
          По същата логика давам определение за мушмула ...
          Оф...добре. В контекста на темата

          § 1. По смисъла на този закон:

          24. "Пневматично оръжие" е техническо средство, което чрез използване енергията на сгъстени газове може да изхвърля сачми, имащи дулен пробег, които получават целенасочено движение и причиняват механично поразяване на целта.

          Така става ли? Ножове, мечове, лъкове, арбалети и прочее средновековни средства за изтребление не са "оръжие" по закон. Странно, но фаКт
          Последно редактирано от icos; 09-03-17, 08:31.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #35
            От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Оф...добре. В контекста на темата

            § 1. По смисъла на този закон:

            24. "Пневматично оръжие" е техническо средство, което чрез използване енергията на сгъстени газове може да изхвърля сачми, имащи дулен пробег, които получават целенасочено движение и причиняват механично поразяване на целта.

            Така става ли? Ножове, мечове, лъкове, арбалети и прочее средновековни средства за изтребление не са "оръжие" по закон. Странно, но фаКт
            Да! [emoji1]
            Ще се опитам сега да си обясня мнението на Траян от където започна полемиката

            sent from my Ericsson A1018s
            42

            Коментар


            • #36
              От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

              Давайте по темата, другото е обсъждано вече.

              пп Понеже някои не връзват, нататък всяко мнение което не е по темата отлита.
              Последно редактирано от derhunter; 09-03-17, 13:18.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #37
                От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                По темата почти всичките въздушни плякалки на цена около 100 лева са еднакви отвътре. Имат такъв недостатък, че ако си натиснал леко спусъка, сачмата се освобождава вътре и ако е наклонена цевта почва да се търкаля с тенденция да изпадне отпред. Иначе на десетина метра са учудващо точни за нещо, което стреля със стоманено топче през гладка цев.
                Последно редактирано от icos; 09-03-17, 13:48.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #38
                  От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                  ...
                  Последно редактирано от icos; 09-03-17, 13:47. Причина: грешка
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                    [.....
                    Последно редактирано от krasimir.n; 09-03-17, 14:37. Причина: грешка

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                      Здравейте, от доста време се замислям да си взема въздушен пистолет за самозащита. Работата ми е такава , че понякога се движа с доста пари и искам да имам нещо което да ме пази. Преди време се замислях за газов, ама ме посъветваха да не взимам, че за нищо не стават. Не може да ме предпази, а при въздушните може да нанесеш поражение на нападателя без проблем и това да ти даде предимство. Как мислите вие. И кой пистолет би бил подходящ за целта. Нещо от рода на 100-150лв. в свободното време да може и да се стреля по някакви цели за удоволствие.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                        По добре лютив спрей или електрошокова палка, доста по ефективно за самозащита от ББ пистолет..

                        Ако се движиш с много пари опитай да си вземеш разрешително, ако не ти дадат... има и две има и двеста както казва народа..
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          Здравейте, от доста време се замислям да си взема въздушен пистолет за самозащита. Работата ми е такава , че понякога се движа с доста пари и искам да имам нещо което да ме пази... кой пистолет би бил подходящ за целта...
                          Няма такъв. Затова и няма предложения.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                            Защо избрахте Берета Елит? Там има и друга:

                            http://arms.bg/product/1928/vazdushe...ta-90-two.html

                            Ето и някакъв Гамо с 3.6 джаула, пък и цевта му е по-дълга. Само не е ясно дали е с бутилка.

                            http://arms.bg/product/4510/vazdushe...gt-4-5-mm.html

                            Беретите могат ли да ползват чашки, че имам много?
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение

                              Беретите могат ли да ползват чашки, че имам много?

                              Берета елит Umarex НЕ! може да ползва чашки, използва само железни топчета 4.5мм ..

                              някой механизми могат да пуцат и с чашки "пелети" но не и горе споменатият пистолет.
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въздушен пистолет Beretta Elite II?

                                Никой не отговори, защо тази Берета

                                http://arms.bg/product/1928/vazdushe...ta-90-two.html

                                е по-скъпа от Елит.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X