Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Това си е отговорност на фирмата производител.И не става дума само за пари а и за реноме.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Брандът ти за да присъства в този списък трябва да се плаща абонамент, което само по себе си опорочава идеята. Не че е лошо избраното масло да е в списъка де, но....
      Зависи колко плаща.

      Ако е цената на тестовете и анализите е едно, ако плаща за рекламно време...

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Зависи колко плаща.

        Ако е цената на тестовете и анализите е едно, ако плаща за рекламно време...
        Прав си. Но замисли се, не е ли най-чисто и честно лаборатория от доброволци, както са например http://www.oil-club.ru/forum или http://sofia.maps.luftdaten.info, а не "аз ще ти плащам за да ме проверяваш".
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          Прав си. Но замисли се, не е ли най-чисто и честно лаборатория от доброволци, както са например http://www.oil-club.ru/forum или http://sofia.maps.luftdaten.info, а не "аз ще ти плащам за да ме проверяваш".
          Зависи. И едното, и другото може да се направи добре или зле.

          Докато рекламата си е реклама.

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
            Te по принцип на 100% надценки ли работят,че на тоя и ония дават по 50...?!
            Не. Ама ''тоя'' е докарал на фирмата около 3 000 000 /три милиона/ евро печалба, от които половината в кеш в джоба на патрона. Като ми дойдеш на гости шъ я видиш на живо тая магия. Само си вземи повечко антистенокардин!
            Това за ''тоя''. За ''ония'' не знам.

            А, забравих - Тук във Форума има хора, на които ''тоя'' е подарявал от вълшебното масло. Ако някой от тях чете темата нека да пише.
            Последно редактирано от мишоци; 04-04-18, 03:29.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Тука и оригиналния Тотал е румънски . Там е централата на фирмата за източна Европа . Реното го карам с това което дава завода производител ЕЛФ 10W40 и няма никакви драми от смяна до смяна не доливам .
              Ами не знам, навремето и аз ползвах elf 10W40. Екстра си беше. Но, ако кажеш ще ти пратя няколко бидончета, пробвай и сподели.
              Иначе ям луканка, пия мастика .........
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Ами не знам, навремето и аз ползвах elf 10W40. Екстра си беше. Но, ако кажеш ще ти пратя няколко бидончета, пробвай и сподели.
                Иначе ям луканка, пия мастика .........
                Предполагам че маслата във Франция на която и да било марка са много по читави . На времето за карите ни пращаха едно немско в 200 литра варели и определено беше по читаво от бутилираното което се продава тук . Така е и с АТФа и другите хидравлични масла .
                Последно редактирано от sek.1; 04-04-18, 05:30.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  И хидравлично имам.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • За да не пиша нова тема.... Няма нищо общо с бардал.
                    Забелязвам че в бензиновите двигатели отвътре са с някакъв жълтеникав филм по всички части. Говорим за автомобили над 10 г.
                    При дизелите това го няма.
                    Чернилки са след определени километри на маслото,но ако забършеш частта с парцал става светещметал.
                    Маслото за дизелите ли е с почистващи свойства или "саждите" шлайфат?
                    Ако е от маслото,не ли добре на няколко смени да се прави една смяна с такова за дизел?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      За да не пиша нова тема.... Няма нищо общо с бардал.
                      Забелязвам че в бензиновите двигатели отвътре са с някакъв жълтеникав филм по всички части. Говорим за автомобили над 10 г.
                      При дизелите това го няма.
                      Чернилки са след определени километри на маслото,но ако забършеш частта с парцал става светещметал.
                      Маслото за дизелите ли е с почистващи свойства или "саждите" шлайфат?
                      Ако е от маслото,не ли добре на няколко смени да се прави една смяна с такова за дизел?
                      От доста време повечето марки масла нямат отделни серии за дизел и бензин. Та не е от това вероятно, освен ако не си изровил някое по-старо.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • Това жълтото като стане по-дебело става червено-кафяво. Това са смолите в бензина, които се ползват за стабилизиране. При дизела просто отсъстват.

                        И най-доброто масло не може съвсем да елиминира това, още повече че често то се отлага избирателно по стоманените и чугунените части, а алуминиевите стоят доста по-чисти.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Илюстрация:


                          Забележи че върху алуминия няма почти нищо. Въпросния двигател може да се каже че "свети" от чистота.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Лакови отлагания се трупат навсякъде. Зависи от бензина, маслото, температурата, интервал на смяна. Не пречи, не вреди...
                            Ето снимка и от мен, когато отварях за регулиране на клапани.

                            Коментар


                            • Точно за това говоря. След време като стане по-дебеличко няма ли вариант да тръгне под формата на люспички и да прави бели или толкова не живеят двигателите.
                              А относно сериите за дизел-има си ги. Последните 10 смени на дизеловите ми вагини,на всичките тубички си пишеше за турбо дизел.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • При хубаво масло не става по-дебело. Моята картинка е на двогател на 190000км.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X