Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разпознаване на масло Бардал?

    На тези снимки не виждам нито Мотул , нито Бардал, И каква е гаранцията , че е снимано в България , защото е странно официалния вносител да не е видял снимките и фирмите собственици на марката да не са заинтересовани.
    И в Русия ли си имат Костинброд?
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      ...
      Кое е по-добро от Бардал и Мотул?Ще се кара на бавноборотен дизел,ще има натоварване от градусите и продължителната работа?
      С уговорката без "по".

      Дизеловото Mobil 5W40 или 0W40, или Selenia WR, (която е 5W40 за дизел), или 10W60 (като не се сещам как точно се водеше), но цената на последното няма да ти хареса, а и не знам дали си заслужава в твоят случай.

      Цените на Мобила в ньета бяха около 20лв.
      Селенията е 22-24 за WR-а и 33-35 за другото, като повече от 12-13г. се внася само от Чефин, а преди това (и от скоро пак) и от Тодоров и ко, което сега е ЕВРО 07, ама с тях нещо имаме проблем с доверието.

      И във връзка с по-горните снимки, взимай WR от Чефин която е в метални туби по 2л. и кенчета по литър , че за Мобил не знам кой е вносителя.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-03-17, 08:38. Причина: допълнение заради снимките в по-горният пост
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Разпознаване на масло Бардал?

        Всички знаем, че има много ментета на повечето марки масла.
        Всички знаем, че има официални дистрибутори на различните марки масла.
        Повечето си мислят, че е сигурно да се купува от официален дистрибутор. Да, ама не.
        От опит ви казвам, че някои(доста) от дистрибуторите продават фалшиви масла, заедно с оригиналните.
        Цената в никакъв случай не е определяща.
        Освен ментетата, оригиналните масла също не са със същото качество, каквото е за белите държави, произвеждат се по поръчка в Близкия изток и Азия и качеството е по-ниско, независимо че би трябвало да спазват същите рецепти.
        Знам и къде се пълнят варелите с "оригинално" масло на някои марки автомобили.
        За съжаление в нашата менте държава, всичко е менте.

        Коментар


        • #19
          От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          На тези снимки не виждам нито Мотул , нито Бардал, И каква е гаранцията , че е снимано в България , защото е странно официалния вносител да не е видял снимките и фирмите собственици на марката да не са заинтересовани.
          И в Русия ли си имат Костинброд?
          Да кажем, че официалният вносител получава солидни отчисления от този цех и е взел лиценз за малък пазар, който не се контролита особенно стриктно от праводържателя на марката? А? Много конспиративно ли ви се вижда? На мен не.
          Разбира се ако цехът реши да предоговаря, аз лично като официален вносител бих си платил за една показна акация срещу него, която би подействала дисциплиниращо на останалите цехова...

          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #20
            От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Високата цена понякога лъже, но ниската - никога!!!
            При което възниква следният въпрос: На прима виста се сещам за 1-2 места, на които Мотул се продава с около 30% по-ниска цена, отколкото в Проспийд. В същото време обаче, въпросните места фигурират в списъка с дистрибутори на официалния сайт на Мотул. Та менте ли е Мотул с по-ниската цена или просто въпросните 1-2 места имат друга ценова политика и продават на крайни клиенти по цени, които Проспийд дава на сервизи?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              Да кажем, че официалният вносител получава солидни отчисления от този цех и е взел лиценз за малък пазар, който не се контролита особенно стриктно от праводържателя на марката? А? Много конспиративно ли ви се вижда? На мен не.
              Разбира се ако цехът реши да предоговаря, аз лично като официален вносител бих си платил за една показна акация срещу него, която би подействала дисциплиниращо на останалите цехова...
              Може , ако държавата е Албания , а официалният вносител е Приста.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Разпознаване на масло Бардал?

                Само практиката може да даде отговор на тоя въпрос, но дадената ситуация би запалила една червена лампичка в изкривеното ми от ежедневието съзнание.

                Коментар


                • #23
                  От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  При което възниква следният въпрос: На прима виста се сещам за 1-2 места, на които Мотул се продава с около 30% по-ниска цена, отколкото в Проспийд. В същото време обаче, въпросните места фигурират в списъка с дистрибутори на официалния сайт на Мотул. Та менте ли е Мотул с по-ниската цена или просто въпросните 1-2 места имат друга ценова политика и продават на крайни клиенти по цени, които Проспийд дава на сервизи?
                  Отстъпките на Мобил за Порше стигаха до около 60% , та съм съгласен с теб , че истинско масло може да се продава с 30% по-ниска цена.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разпознаване на масло Бардал?

                    В материала пише че това е в подмосковието. То и тука правеха около Пловдив преди години. Аз лично пострадах преди 7г. Баща ми сменя маслото на БМВ-то и след 12 км. мотора затяга. Маслото беше Мобил 1. Тогава този който смени маслото и му беше дал гаранция, че никога нема да има проблем стова оригинално масло, си понесе последствията. Плати си зя гяволъка, а сумата беше солидна. След време се разчу че това масло го бутилират до Пловдив в някакво село, под крилото на цар Киро. До колко е вярно не знам и не мога да го потвърдя, но беше факт , че при химически анализ маслото показа че е направен опит да бъде рециклирано, но неуспешно.
                    Преди две години се получи същата ситуация с Тотал. Мой приятел от Пловдив със сервиз, който продава и сменя масла пострада също. 2000 км. след смяна на масло му светка лампата. Първа реакция, вади щеката и нема никой. От там маслото се точи и се дава за експертиза. Оказа се рециклирано и непокриващо параметрите на 10х40, отишъл при тез откъдето винаги взима масло и се оказа че имало нова партида от Чехия на много добра цена и затова зареждали вече от там. Оказа се че цената е 2.60лв с ДДС.
                    Та така , че малко се отплеснах. българската действителност е такава. Ни скъпо , ни евтино.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Бардал нямат менте.Просто е неизгодно да му се прави менте понеже не е толкова масово търсено и купувано.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Дистрибуторската мрежа на мотул/бардал е доста развита и се контролира директно от Проспийд, данните на фирмата се внасят в регистъра на дистрибуторите, търговците периодично обикалят и проверяват обектите. Обявените цени могат да се свалят максимум 10% от определената цена на дребно и то желателно е да е обявено, че цената включва отстъпката. Качеството е сигурно.

                        Отделно Мотул може да се взима от мястото, откъдето се взима и Тотал, Кастрол, Шел.... /за Бардал не съм се интересувал/ като разликата в цената е огромна и няма как вътре да е Мотул, Шел, Тотал и т.н.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          В материала пише че това е в подмосковието. То и тука правеха около Пловдив преди години. Аз лично пострадах преди 7г... След време се разчу че това масло го бутилират до Пловдив в някакво село, под крилото на цар Киро. ...
                          Преди две години се получи същата ситуация с Тотал. ... Оказа се рециклирано и непокриващо параметрите на 10х40, ...
                          Та така , че малко се отплеснах. българската действителност е такава. Ни скъпо , ни евтино.
                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Което ми напомня една истинска история от зората на "прехода" - един приятел си купува "Мерцедес" от някакъв цигански бос и онзи му обяснява: "И запомни от мен, мой човек - на тая кола масло - само "М 10 Д" ! Купувачът - , а циганският барон пояснява: "Ами да ! Защото от другите марки и аз бутилирам !"
                          ...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Огромна част от отработеното масло се изкупува, филтрира и бутилира обратно.
                            Аз си купувам различни марки от една полска компания за авточасти и съм доволен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разпознаване на масло Бардал?

                              В далечната 94-а година приятел на мой приятел ми изнесе 6 часова лекция за маслата ! Според него тогава най-доброто съотношение имаше Лики Моли и 15-ина години ползвах само такова ! Напоследък си взимам Дивинол 10W60 и за момента съм доволен ! Дали е истинско ба ли га !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                                Дистрибуторската мрежа на мотул/бардал е доста развита и се контролира директно от Проспийд, данните на фирмата се внасят в регистъра на дистрибуторите, търговците периодично обикалят и проверяват обектите. Обявените цени могат да се свалят максимум 10% от определената цена на дребно и то желателно е да е обявено, че цената включва отстъпката. Качеството е сигурно.

                                Отделно Мотул може да се взима от мястото, откъдето се взима и Тотал, Кастрол, Шел.... /за Бардал не съм се интересувал/ като разликата в цената е огромна и няма как вътре да е Мотул, Шел, Тотал и т.н.
                                За това пиша толкова категорично за маслата купени специално от Проспийд . С Ники Златков и хората около него се познаваме от много години и човека няма да си съсипе авторитет граден с години заради някаква дребна далавера с масло менте . Иначе и аз с моята сервизна регистрация ползвам на няколко места 35 - 40% отстъпка върху всички масла и авточасти така че спокойно аз мога да дам от мен едни 10 - 15% Аз ползвам за по старите машини маслата на Бизол . Имат всякакви включително и за селскостопанска техника .
                                Последно редактирано от sek.1; 06-03-17, 06:04.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X