Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за бетонобъркачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Препоръка за бетонобъркачка

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Тази бетонобъркачка от практикер 190л за 379лв читава ли е? Никой нищо не каза по темата. Обмислям да я взема, че миналия месец лях подпорна стена около 2 кубика бетон. Всичко на ръка бъркахме 2ма човека и бяхме пребити. Няма достъп и всичко се вози с количка около 100м. А в двора не може да се влезе с камион за земно влажен бетон. Имам бусче и си возя по около 2т баластра. Влизам в двора и от там 100м с количката. Возил съм си земно влажен бетон, но възела ми е на половин час път. С готов бетон съм работил, където има достъп направо да се забърква с вода и да се налива.
    Така тези два кубика около 2 дни ги бъркахме. Преди 2 години сам си бърках бетона за пода в мазето, пак около 2 кубика, но баластрата ми беше на камара, цимента на близо и за един ден го отлях.
    Ако 190л е с метални зъбчатки, взимай. Като правех къщата си бях купил такава от Практикер в София. Беше чешка или унгарска. Правил съм 27 бъркала сам за един ден с нея. Голямо удобство е. Сега съжалявам че я продадох като свърших с къщата, но ми пречеше в гаража. Няколко пъти от тогава ми излиза да бръкна малко бетон за нещо и като се сетя че трябва да го бъркам на ръка и се отказвам.

    Коментар


    • #32
      От: Препоръка за бетонобъркачка

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      В един двор винаги има какво да се бетонира. Бъркал съм на ръка, помагал съм за плочи и подпорна стена - (нямаше бетоновози и възел) 16 м дълга 4м висока .
      От 2-3 г съм с бетонобъркачка (малка) голем кеф е ако имаш време и компания- пие се страшно много бира, спестява работа, а като си я местиш не влачиш бетона ( сухите е по лесно се местаят) но иска много миеене.
      Ако на веднъж трябва да се лее повече от 4 кубика викайте бетоновоз с помпа задължително.,

      Да питам , някой с опит с тия модерните добавки има ли смисъл - за външна пътека , гледах нещо за водоплътност , а и може нещо по твърдо за покритие.
      Напоследък съм се загледал във форми за имитация на плочки , но май само от Китай може да се вземат.
      Вчера гледах такива калъпи за пътека (имитира каменна настилка) в Бриколаж в мола на околовръстното.
      Nissan Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #33
        От: Препоръка за бетонобъркачка

        Такава бетонобъркачка си заслужава само ако няма никаква, ама никаква възможност за готов бетон.
        1. Като се сметнат цените на материаалите като цена даси го направиш сам излиза понякога по-скъпо отколкото да ти го доставят.
        2. Качеството на бетона от възела със самоделния бетон няма какво да го коментираме- нито якостни показатели, нито водоплътност, нито пластичност...
        3. За настилки също не става. За там си трябва земновлажен бетон, който тези бетонобъркачки не могат да бъркат. С пластификатор може и да се пообравят нещата, но си е съмнително.
        4. От този филм със земновлажния бетон, само му се прецакват качествата. Полза от доливанае на вода в земновлажния бетон полза няма, само негативи.
        Така че всеки трябва да си направи сметката заслужава ли си. Ако ще се строи къща или каквото и да е съоръжение-според мен не. За настилка също не става, а и там си трябва доста бетон обикновено.
        Кольо Динев

        Коментар


        • #34
          От: Препоръка за бетонобъркачка

          Има логика,но всеки сам си решава. А и въпроса със зависимостите не е за подценяване. За 0.5,1 или 2 кубика миксера от 20-30 км. как изглежда.
          Ако "възела" е до г-зът ми и с количка ще го карам,но................... Нещата са въпрос на "баланс" между фактори.
          При мен за етапно леене на 8-10 кубика си оправда инвестицията.

          Коментар


          • #35
            От: Препоръка за бетонобъркачка

            Преди седмица се сдобих с бъркачка. Когато питах в темата, бъркачката беше изчерпана. Преди 10-тина дни имаше пак на промоция-последния ден. Пак бе изчерпана и аха да взема по-малката и момчето ме спря с думите "спешно ли ти трябва, от утре влиза в промоция". Така се сдобих с 165л бетонобъркачка. Предните бетонни работи ги направих на ръка, около 3тона баластра избъркана.
            Наблюденията са ми че залепва за дъното пясъка, при средно положение. При най-долно положение започва да прелива. Баластрата ми е много песъчлива. Иначе разбърква добре 7 кофи баластра с 25кг цимент. Поетапно лея едно-две бъркала, в зависимост от кофража. Мие се лесно, но не съм работил много, че да има засъхнало и да не може да падне.
            Съжалявам че не се вредих за голяма бъркачка.

            Коментар


            • #36
              От: Препоръка за бетонобъркачка

              Множко идва "материала",от там и преливането. Ние слагаме за една
              количка. Преди работа ме посъветваха да нафтирам бетонобъркачката.Съвета се оказа полезен.

              Коментар


              • #37
                От: Препоръка за бетонобъркачка

                Моята е тази, нямам забележки, ползвам я вече 10г
                https://www.servina.net/leka-stroite...00w-24531.html
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръка за бетонобъркачка

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Преди седмица се сдобих с бъркачка. Когато питах в темата, бъркачката беше изчерпана. Преди 10-тина дни имаше пак на промоция-последния ден. Пак бе изчерпана и аха да взема по-малката и момчето ме спря с думите "спешно ли ти трябва, от утре влиза в промоция". Така се сдобих с 165л бетонобъркачка. Предните бетонни работи ги направих на ръка, около 3тона баластра избъркана.
                  Наблюденията са ми че залепва за дъното пясъка, при средно положение. При най-долно положение започва да прелива. Баластрата ми е много песъчлива. Иначе разбърква добре 7 кофи баластра с 25кг цимент. Поетапно лея едно-две бъркала, в зависимост от кофража. Мие се лесно, но не съм работил много, че да има засъхнало и да не може да падне.
                  Съжалявам че не се вредих за голяма бъркачка.

                  За да не залепва материала, номера е да сложиш първо водата, след това баластрата и накрая цимента. Сипваш всичко това в движение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Препоръка за бетонобъркачка

                    И водата слагам първо и пак си полепва по стените. Особено като бърках ВЦР за мазилка - става лепкава и половината полепва по стените и почва едно стържене с мистрията...
                    А за миенето - ползвам я на места, където няма течаща вода. Съответно не мога да я измия хубаво и остава материал по стените, който втвърдява. След това хващам едно чукче и с почукване материала се отлепя на люспи и машината отново светва отвътре.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Препоръка за бетонобъркачка

                      За дворни работи са си голямо удобство тия малките бетонарки. Като знам как сме премятали на ръка, ся мога цял ден да си работя с нея и да си свиркам. Когато я ползвахме, преди това бях прочел доста, разбира се - тук у форума и у Направи си сам. Всичко си го бях нагласил както си знам и както са писали хората, цимент, баласт, вода, кофи - тенекии и пластмасови от сирене /че лесно се преценят литрите/, лопати... Вуйчо беше при кофража, 20 метра технологична пътека, аз работя на ББ и РК-то и си пробвах разни експерименти за да си намеря оптимума. Бъркам една количка, изсипвам и веднага наливам малко вода да се върти. Ако ще се забавя при кофража, спирам ББ-то и карам, ако няма да се бавя - не я спирам. Като се върна почвам - пясък, цимент, останалата вода, пясък, цимент, пясък. И даже си и почивам Като изсипя, пак малце водица и нямаш грижи, бетоня иди, жалко че нямаше кой да ми плати барем една надница, хаха, че да има пълно щастие.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Препоръка за бетонобъркачка

                        Днес избърках последната баластра, която ми беше останала от преди, с доста камъчета. Разлика има в разбъркването. А и дъжд беше валял и мокра беше баластрата. С необходимото количество вода се разбърква цимента. Миналата седмица баластрата(пясъка) ми беше сух като барут и искаше много вода. Доволен съм от инвестицията си. Само че изгледах доста клипове в тубата и там руснаците слагат кофа цимент, 2 кофи пясък и 3 кофи камък. Аз слагам една торба цимент и 7 кофи баластра. Струва ми се че го правя малко силен бетона. На 1,5т баластра съм сложил 12торби или 300кг цимент. За момента приключих с бетона, но има ли нужда да си коригирам пропорцията.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Препоръка за бетонобъркачка

                          Димич, тая твойта работа дето я питаш, май няма да стане така. Иначе на руснаците пропорцията е добре според мен, и твойта с кофите е добре, а пък с тонажа не е добре. Разбра ли нещо? Първо трябва да си наясно какъв бетон искаш, по марки го пишеха и съм го учил навремето, сега е на класове /напред споменаваш подпорни стени, под на маза, различни са нещата/, после циментът ти какъв е че и там различно /на някои на торбите направо си пише за какъв бетон какви са пропорциите/, накрая и от баластрата има значение... Там пък направо най-добре е да се говори за пясък и чакъл /не за камъчета/, че да сме наясно. На обекта всичко смяташ в литри /десетлитрови кофи/, литър пясък/чакъл е грубо кг и половина и килограми цимент /торби 25 или 50 кг/. Водата да не е мека или дъждовна или силно хлорирана, не ме питай що - забравил съм. Колко по-малко вода, толкова по-здрав е бетонът, но трябва и да може да го работиш, трябва да гониш т.нар. водоциментен фактор - вода/цимент около 1/2. У бетонцентъра слагат пластификатор и водата е по-малко, а с него и цимента може да намалят. Пясъкът, ако е речен, обикновено е влажен, то си е стандарт и за бетона не е хубаво да е много ситен, това в масовия случай. Чакълът е хубаво да е различни фракции, като пак зависи какъв бетон ти трябва, ся дали е речен или от кариера, пак променя нещата. Има филцов бетон например, мисля че до 10 мм беше фракцията или направо с мозайка, има и бутобетон, там е до 150 мм, демек може да слагаш вътре камъни, парчетии от стар бетон, че и от тухли и керемиди, ама пак зависи от това за какво ти трябва и т.н. и т.н.

                          Пясък/баластра на каква цена са при вас?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръка за бетонобъркачка

                            Знам че са относителни нещата. Ползвам цимент с клас на якост 42,5, торбите са по 25кг че не ми се дигат другите. Подпорната стена я направих половината и всичко беше бъркано на ръка. Другата половина не съм я правил, защото комшията не предприема нищо и водата тече през падналата част, а ако има стена, ще влезе в старата къща. То при първия дъжд влезе, но на време премахнах един камък, който подпираше водата в падналата стена.
                            Сега съм се хванал да направя покрив над гаража, че зимата се събира вода и ми капе вътре. Затварям страните с бетона стена 10см широка, в задната част е 50см висока, а по двете страни почва от нула до 50см. Бетоните работи приключиха. Остава да сложа напречните ребра и да слагам ламарината. От една страна беше хубаво че е песачлива баластрата, защото се налива без проблеми във фугата на гредата и кофража.
                            Баластрата е 14.40лв/тон, речен пясък на същата цена (макар да не знам какво точно представлява. Фракциите ако не се лъжа са на 22лв/тон.
                            Превоза зависи от камиона. Има малки за по 30лв има по-големи за 40-50лв. Обаче аз нямам място, къде да го разтоваря и си го карам сам и стои в коша на трактора.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръка за бетонобъркачка

                              Покривът на гаража значи е с наклон напред?
                              Речен пясък най-общо казано е пясък от реката Най-едрата фракция в него е до 5 мм. Тоя е за бетон, има и по-ситно пресят за вароциментов р-р. Ако го вадят някъде настрани, трябва да е промит, че ако е с глината вътре не е добре никак. Най-ситния вече го водят микросиликат, за сухите смеси. При нас /малко по-нагоре по Дунава/ е по-евтино, 11-12 лева. Транспорта, ясно как е там. Баластрата също е различни марки според фракцията, за бетона мисля че до 30 мм я даваха тука. Има за настилки, насипи и т.н.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръка за бетонобъркачка

                                Излизат бучки с глина и ги отделям като ги видя. Баластрата при нас е само една и все по песъчлива става. Има много фракции които се поддържат. Бетоните възли ползват фракция пясък и филц. Имам чувството че заради потреблението на повече филц и връщат пясъка на камарата с баластра. Правило ми е впечатление че самосвалите разтоварват пясък и грайфера го качва на върха на камарата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X