Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за бетонобъркачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за бетонобъркачка

    Не съм сигурен, че точно такова нещо ми трябва, но определено съм станал много мързелив, навремето съм избъркал сумати бъркала, хубави спомени, но сега предпочитам от този процес само бирата да обръщам. Заглеждал съм ги по магазините , но само до там нямам идея какво е важно за тях, до сега ме е спирала цената - просто 500лв си е 5 кубика готов бетон .
    Тази седмица са пуснали в метро 120Л за 350лв, естествено - останалите строителни магазини са се включили с подобни модели за 120л на същата цена
    Някой купувал ли е от тези магазини- от рекламите само на бриколаж има марка- Daewoo- страшно ме съмнява че е деу.Тази от метро единствено мога да кажа че е жълта, което важи и за останалите.

  • #2
    От: Препоръка за бетонобъркачка

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    Не съм сигурен, че точно такова нещо ми трябва, но определено съм станал много мързелив, навремето съм избъркал сумати бъркала, хубави спомени, но сега предпочитам от този процес само бирата да обръщам. Заглеждал съм ги по магазините , но само до там нямам идея какво е важно за тях, до сега ме е спирала цената - просто 500лв си е 5 кубика готов бетон .
    Тази седмица са пуснали в метро 120Л за 350лв, естествено - останалите строителни магазини са се включили с подобни модели за 120л на същата цена
    Някой купувал ли е от тези магазини- от рекламите само на бриколаж има марка- Daewoo- страшно ме съмнява че е деу.Тази от метро единствено мога да кажа че е жълта, което важи и за останалите.

    Миналата година "извървях"този път.
    Оказа се ,че и избора на бетонобъркачка си е "проблем". Първо трябва да е между 160 и 180 литра за нормална работа. Двигателя да е около 1000 вата.Лагерното тяло да е на рамката, а не в тялото .Сектора е добре да е чугунен,смесителя метален и т.н.
    Тези показатели си имат цена над 500лева.
    Компромисно за едно две бъркала стават всички.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръка за бетонобъркачка

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Оказа се ,че и избора на бетонобъркачка си е "проблем". Първо трябва да е между 160 и 180 литра за нормална работа. Двигателя да е около 1000 вата.Лагерното тяло да е на .
      Малко с литрите ми е трудно да си го представя - предполагам 120- 180Л е целия обем на кофата, но доколкото гледам при работа трябва да е наклонена.
      Така че колко е реалния обем - колко бетон излиза на края- направо можеш ли да дадеш рецепта колко слагаш и колко излиза- при нормално натоварване -да не е препълнена -празна

      Коментар


      • #4
        От: Препоръка за бетонобъркачка

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        , но доколкото гледам при работа трябва да е наклонена.
        За това ВИ предлагам най- малкия обем да бъде поне 160 литра. Побира почти една количка-5 метални кофи по 15-16 литра.
        По големия обем облекчава много работата.
        Купих словенска 160 литра за хоби цели и се оказа добро решение, но сега бих взел-180 литровата. Надявам се разбирате защо.
        Пробвахме и руска и украинска -вършат работа .

        Коментар


        • #5
          От: Препоръка за бетонобъркачка

          Миналата година купих промоционална 160 литра от практикер - райдър. Към 60 бъркала съм направил. Върши работа. Около 65 литра бетон става на едно бъркане. По- малка няма смисъл според мен.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            От: Препоръка за бетонобъркачка

            Оф аман, аз направих цяла къща със 140 литрова,незнам какъв е двигателя.Проблеми няма,само да има серсемин да я зарежда.
            Вземай нещо и да не ти пука,по важни е да си направиш айляшко зареждане, и да не мъкнеш много готовия бетон.

            Коментар


            • #7
              От: Препоръка за бетонобъркачка

              Явно има нещо в дефиницията на литрите. Моята е стара, австрийска или ФРГ, на нея пише сто литра. Прави две колички бетон, пълни догоре и малко остава - т.е. колкото пише, горе долу това забърква. Последния път трима забъркахме 5,5 кубика за един ден и го положихме като настилка на 30 метра от бъркачката. Един мята с лопатата, един вози с количката, аз полагам и пердаша. Вечерта бях като пребито куче. Номера е двете купчини - пясък и чакъл, да са от двете страни на бъркачката, в обсега на лопатата. После само броиш лопатите.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #8
                От: Препоръка за бетонобъркачка

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                ... можеш ли да дадеш рецепта колко слагаш и колко излиза
                "рецептата" зависи от това, за какво ти трябва бетона и с какъв материал разполагаш.
                На мен ми докараха баластра от реката. И понеже доста ситна, на 60 литра (две кофи по 30л.) слагам 1 торба цимент 25 кг. и 5 лопати филц, че филца ми е малко.
                Водата много зависи от това, колко е влажен пясъка.
                От това се получава около 65 литра бетон.
                Нормално, филца трябва да е повече а цимента по-малко. По-малко вода е по-добре.
                За 160л бъркачка това е максимума. Сложа ли повече започва да прелива.
                Допълнително слагам добавка за водоплътност и малко фибри - за всеки случай. На опаковките си пише по колко се слага.
                Това, което отливах миналото лято е презимувало без поражения.
                Важен е реда, в който слагаш нещата - има доста образователни клипчета по въпроса.
                Бъркачката се пуска празна и се спира чак като изсипеш всичко. Ако я пускаш пълна, съсипваш мотора.
                Райдъра не е лош, прахово боядисан. След 60 бъркала вътре в коша боята още не се е изтрила. Мотора е 800 вата. Върти добре.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръка за бетонобъркачка

                  Здравейте! Някой има ли поглед над Cimex 200л и Stark 240л ? Български са и имат нормална цена.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръка за бетонобъркачка

                    Привет колеги,

                    аз имам на старк 240л. - не е никак лоша като за цената си, но си е хоби. Използвам я за боядисване на бели камъчета за украси на огради и интериор. и няколко бъркала цимент. Но е многооо удобно нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръка за бетонобъркачка

                      Я да раздвижат малко темата. В Практикер има на промоция 120литра 450вата за 279лв и 190литра 850вата за 379лв. Предстои ми събарянето на един навес и облагородяването му. Навеса е около 30кв.м. ще трябва да му се направи пояс с няколко колони и някаква плоча с дебелина около 10см . По мои груби сметки около 5-6кубика бетон. Интересува ме какво количество цимент , пясък и чакъл бихте препоръчали да се бърка във всяка от двете? Не ми се дават много пари и мисля да взема по-малката. Всичко ще се разбърка най вероятно. А три пъти, пояса, плочата и колоните или плочата , пояса и колоните .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръка за бетонобъркачка

                        Аз не бих се гърбил, ако има бетонов възел наоколо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръка за бетонобъркачка

                          100 лева на кубик е Б20-та тук във Варна масово и има вариант да ти го налеят направо с помпата , ако има достъп или стрелата на помпата стига.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръка за бетонобъркачка

                            Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                            Я да раздвижат малко темата. В Практикер има на промоция 120литра 450вата за 279лв и 190литра 850вата за 379лв. Предстои ми събарянето на един навес и облагородяването му. Навеса е около 30кв.м. ще трябва да му се направи пояс с няколко колони и някаква плоча с дебелина около 10см . По мои груби сметки около 5-6кубика бетон. Интересува ме какво количество цимент , пясък и чакъл бихте препоръчали да се бърка във всяка от двете? Не ми се дават много пари и мисля да взема по-малката. Всичко ще се разбърка най вероятно. А три пъти, пояса, плочата и колоните или плочата , пояса и колоните .
                            Подкрепям Пенчо и както е казал той, едва ли си струва да се занимаваш с бъркачки ако около теб има възел.Ако все пак решиш взимай голямата. , иначе става малко от пусто в празно. С риск да бъда смъмрен имам тук една тема където се продава една стабилна обаче е 150л.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръка за бетонобъркачка

                              Има бетонов възел но няма достъп да мястото където ще се налива, затова търся вариант с бетонобъркачка. Тази от темата съм я гледал но нямам трифазно напрежение. И аз мисля че по-голямата ще ми свърши по-добра работа, обаче пък 100лв не ми се дават . Та ако може да ме ориентирате какво количество цимент , пясък и чакъл мога да сложа във всяка от двете бъркачки ще съм благодарен. Ако не ще си го поръчам готов и ще го търкалям с количката, но случая ми се стори подходящ да се сдобия с бетонобъркачка за домашни нужди.


                              Иначе в интернет намерих следните пропорции за 1 кубик или за торба от 50кила:
                              Ето ти рецептата за Бетон Б20 с портланд цимент 250 :

                              За 1 куб. м бетон:

                              Цимент 415 кг
                              Чакъл 1140 кг
                              Пясък 585 кг
                              Вода 185 кг

                              Ако се използува трошен камък вместо чакъл, пропорциите са други.

                              За една торба цимент от 50 кг:

                              Цимент 50 кг или една торба от 50 кг
                              Чакъл 140 кг или 100 литра
                              Пясък 70 кг или 45 литра
                              Вода 22 кг или 22 литра

                              И ако правилно съм сметнал с 120литрова машина може да поеме:
                              Цимент 25 кг или 25 литра
                              Чакъл 70 кг или 50 литра
                              Пясък 35 кг или 22,5 литра
                              Вода 11 кг или 11 литра
                              или всичко 108,5литра

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X