Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за бетонобъркачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръка за бетонобъркачка

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Аз не бих се гърбил, ако има бетонов възел наоколо.
    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
    Подкрепям Пенчо и както е казал той, едва ли си струва да се занимаваш с бъркачки ако около теб има възел. ...
    Аз пък що ли си мисля, че тия 5-6 кубика той няма да ги лее на един път, та да му ги докарат с миксер-помпа наведнъж. А да му карат на 3 пъти по кубик - два ...

    За избора ... Мене, ако ме питаш, взимай по-голямата. В голяма можеш да бъркаш и по-малко материал, ама обратното не става.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Препоръка за бетонобъркачка

      Струва ми се множко да успееш да разбъркаш 108л. ма'триал със 120-литровата бъркачка. Има го момента,че ако малко не "пасне" пропорцията трябва да добавиш нещо а може да се окаже,че няма място в коша.Имах подобен казус миналото лято, че отливах стоманобетонови-греди над зидария и в крайна сметка с още двама човека и бъркане на ръка без много-много зор за 2 дни успяхме да налеем над 4м3 а трифазния и бъркачката бяха наличи.Та в този ред на мисли не е ли по добре парите за бъркачка да отидат за надници, така или иначе сам човек не би могъл да я обслужва.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #18
        От: Препоръка за бетонобъркачка

        200 литра има полезен обем около 160. На малките е пак същото съотношение-каквото ти е написал китаеца -20%.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Препоръка за бетонобъркачка

          Колегата Чавдар е прав или на два или на три пъти ще стане заливането.Иначе то общаци има дето без надник ще ударят едно рамо ( друг е въпроса после колко ракия със салата ще опрвят ) . Както споменах идеята е да намаля хамалогията, да ми остане бетонобъркачката и на 3-та или 4-ма човека които ще работим да ни е по леко

          Коментар


          • #20
            От: Препоръка за бетонобъркачка

            За едно лято на ръка успях да набъркам около 25 кубика бетон.Мечтаел съм за бетонобъркачка.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Препоръка за бетонобъркачка

              Когато последно правих нещо с бетон, взех бетонарка под наем за 20 лева на ден. Монофазна, но беше към 300 литра. Нищо не съм мешал в пропорции-поръчах си от бетоновия възел "земновлажна" бетонова смес, която отговаряше на Б20, но нямам никакъв спомен колко пари струваше. В бетонобъркачката само сипвах от нея и си добавях вода. Имах свободно време, в обратна пропорция спрямо акъла в главата и това при силно надценяване на физическите ми възможности. Препоръчвам горещо да не повтаряте тази ми грешка...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Препоръка за бетонобъркачка

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                За едно лято на ръка успях да набъркам около 25 кубика бетон.Мечтаел съм за бетонобъркачка.
                Има случаи в който по бързо става на ръка.
                Ако е нещо дребно,докато разпънеш кабели,маркучи,после и трябва да я измиеш.

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръка за бетонобъркачка

                  В един двор винаги има какво да се бетонира. Бъркал съм на ръка, помагал съм за плочи и подпорна стена - (нямаше бетоновози и възел) 16 м дълга 4м висока .
                  От 2-3 г съм с бетонобъркачка (малка) голем кеф е ако имаш време и компания- пие се страшно много бира, спестява работа, а като си я местиш не влачиш бетона ( сухите е по лесно се местаят) но иска много миеене.
                  Ако на веднъж трябва да се лее повече от 4 кубика викайте бетоновоз с помпа задължително.,

                  Да питам , някой с опит с тия модерните добавки има ли смисъл - за външна пътека , гледах нещо за водоплътност , а и може нещо по твърдо за покритие.
                  Напоследък съм се загледал във форми за имитация на плочки , но май само от Китай може да се вземат.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръка за бетонобъркачка

                    За твърдост не знам, за водоплътност има смисъл, при това много голям.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръка за бетонобъркачка

                      Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                      ...В Практикер има на промоция 120литра 450вата за 279лв и 190литра 850вата за 379лв. Предстои ми събарянето на един навес и облагородяването му. Навеса е около 30кв.м. ще трябва да му се направи пояс с няколко колони и някаква плоча с дебелина около 10см...
                      За мен 10 см е малко за отдолу. 30кв.м. са все пак. Ама ти си знаеш.
                      Не вярвам с тая бъркачка да я отлееш наведнъж. Дори само 10 см да е, ще трябват над 70 бъркала.
                      Аз работя сам. Аз си го бъркам, аз си го изливам, и на 10-тото бъркало съм гроги. Е веднъж направих 20, но не бих го повторил. А моята е 160 литра.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препоръка за бетонобъркачка

                        Обмислям вече варианта и за бетонобъркачка под наем но трябва да намеря къде в Бургас дават под наем. Та ако някой знае къде предлагат да казва

                        Коментар


                        • #27
                          От: Препоръка за бетонобъркачка

                          Тази бетонобъркачка от практикер 190л за 379лв читава ли е? Никой нищо не каза по темата. Обмислям да я взема, че миналия месец лях подпорна стена около 2 кубика бетон. Всичко на ръка бъркахме 2ма човека и бяхме пребити. Няма достъп и всичко се вози с количка около 100м. А в двора не може да се влезе с камион за земно влажен бетон. Имам бусче и си возя по около 2т баластра. Влизам в двора и от там 100м с количката. Возил съм си земно влажен бетон, но възела ми е на половин час път. С готов бетон съм работил, където има достъп направо да се забърква с вода и да се налива.
                          Така тези два кубика около 2 дни ги бъркахме. Преди 2 години сам си бърках бетона за пода в мазето, пак около 2 кубика, но баластрата ми беше на камара, цимента на близо и за един ден го отлях.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Препоръка за бетонобъркачка

                            Преди месец нашите строители бракуваха старата. Купих им тази 190 л. от Практикер, след обикаляне по магазини в Габрово и Търново. Най-добре изглеждаща е като изработка, най-добра цена, има си гаранция. Забъркаха няколко кубика. Няма оплаквания засега.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Препоръка за бетонобъркачка

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Тази бетонобъркачка от практикер 190л за 379лв читава ли е?
                              .
                              За домашни цели и на тази цена е отлична. Само не се увличайте с "обема" на разтвора ,че греят. Оптимално е една количка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Препоръка за бетонобъркачка

                                Димич, щом имаш бетонови работи, хич не се чуди за такваз машинка. Преди около месец за пръв път работих с такова нещо, взех я назаем от комшия и отляхме едно фундаментче с вуйчо /той на 78 г./. Нищо общо с бъркането на ръка /макар че той беше навит и за такъв екшън/, с голям кеф си свършихме работата. Само цимент и баласт да има... А става и за земновлажен - да си го гласиш за каквото трябва там.
                                И да, за една количка като че ли е оптимум.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X