Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отводнителна мембрана на надуваема лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отводнителна мембрана на надуваема лодка

    Здравейте колеги. Имам въпрос. Как точно функционира отв. мембрана на надуваемата лодка. Трябва ли да е отворена по време на движение? И изобщо как да си служим с тази джаджа? Новобранец съм и търся съвет.

  • #2
    От: Отводнителна мембрана на надуваема лодка

    И аз му се чудих на това нещо. Най-общо казано, не винаги работи. Не и в посока отводняване.

    За да почне да отводнява трябва лодката да е в глисаж, за което си трябва съответната мощност. Тогава просто лодката се накланя и водата изтича.

    Като се движиш бавно или никак тоя клапан трябва да затваря за да не влиза вода обратно ама понеже не затваря много добре е хубаво да помогнеш с тапата.

    Коментар


    • #3
      От: Отводнителна мембрана на надуваема лодка

      Ако има достатъчна турбулентност (ниско налягане) от външната страна водата изтича и без лодката да е в глисаж. Моята се накланя повече назад преди да влезе в глисаж, а не след това.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Отводнителна мембрана на надуваема лодка

        Абе не знам как е при вас, обаче на моя Зодиак С340 този клапан действа май само като го изкарам на брега. Балоните опирам със задната си част на плажа, вдигам двигателя, омотавам перката с чохъла, за да не влиза пясък вадя багажите отвътре, хващам я за носа и изправям лодката докато събраната вода, влязла най-често когато съм се успал и влезе някоя вълна на прибоя през транеца или ни запука проливен дъжд, който е напълнил лодката, изтече. Затварям тапата и воала! Всички опити да отводня лодката в движение през този клапан засега са се увенчавали с неуспех. Резултатът е частичен.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X