Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    HK308 със Найтфорсе оптика, федерал СМК 168 грейна. За съжаление, пушката не е моя и когато съм стрелял с нея групи под 1 МОА аз не можах да направя. Собсвеникът и обаче ги постига без усилие.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #32
      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
      HK308 със Найтфорсе оптика, федерал СМК 168 грейна. За съжаление, пушката не е моя и когато съм стрелял с нея групи под 1 МОА аз не можах да направя. Собсвеникът и обаче ги постига без усилие.
      То гледам и мойта SCAR17 го може /аз не го мога/, ама бюджета не стига. И двете пушкала са около $3300-$3500, и си искат още поне $1000-$2000 за оптика /че и $350.00 за спусък за СКАРата/. И отиде коня в реката със все каруцата!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #33
        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        HK308 със Найтфорсе оптика, федерал СМК 168 грейна. За съжаление, пушката не е моя и когато съм стрелял с нея групи под 1 МОА аз не можах да направя. Собсвеникът и обаче ги постига без усилие.
        Смятай се за късметлия.Всъщност, двоен!Един път затова, че си виждал това на живо и втори път, че познаваш такъв стрелец, който може стабилно да прави групи под 0,7 МОА с полуавтоматично оръжие. Надявам се, групите да са поне от 4 изстрела. За тези които не са наясно, малко под 0,6 МОА на 100 м. изглеждат така:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lapua Sc. VV-140.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5744573

        Коментар


        • #34
          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
          Що реши, че АК платформа в 7.62х51/.308 е скъпо и неточно за стрелбище Ами ако правиш често (не винаги) 30-40 мм. група на 100 м. с патрон за 65 хамерикански цента?

          АК системата има други минуси, които трудно се махат. По-високо тегло (до към 3.8 кг.) и по-особен баланс, поради конструкцията на системата за презареждане. Свиква се и с двете, стига да искаш За спусъка се каза ...
          ми явно патроните тук и там са различни цени - тук добър патрон за Калаш или АРка се намира за 30 цента,добър в 308 е около доларче та от там това мое мислене.

          За 100 метра по хартийка и 22 с напьн ще ги извади ако се гони кеф и точност на ниска цена.

          Тоя Смит гол колко кила е / знам колко е ма да питам / и колко ще е след монтиране на релси?И пак имаш нещо посредствено на тройна цена на Калаша и ако е до 100 метра то добър Калаш го може или поне тия под леглото го могат.

          Серийна в 308 полуавтомат има доста които правят много добри групи,доста по-добри от Смита ма са на друга цена и няма смисъл да ги намесваме.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ми явно патроните тук и там са различни цени - тук добър патрон за Калаш или АРка се намира за 30 цента,добър в 308 е около доларче та от там това мое мислене.

            За 100 метра по хартийка и 22 с напьн ще ги извади ако се гони кеф и точност на ниска цена.

            Тоя Смит гол колко кила е / знам колко е ма да питам / и колко ще е след монтиране на релси?И пак имаш нещо посредствено на тройна цена на Калаша и ако е до 100 метра то добър Калаш го може или поне тия под леглото го могат.

            Серийна в 308 полуавтомат има доста които правят много добри групи,доста по-добри от Смита ма са на друга цена и няма смисъл да ги намесваме.
            Общо взето е така. Но както е казал стария римски мъдрец с индиански произход: „Тука всичко е много относително, щот може лесно да се отнесе!”

            Кефът с .22, 7.62х39 и .308 е много различен даже на 50 и 100 м., предпочитанията - също, точност също. И като сложиш, че повечето дългоцевни нарезни в БГ са с ловно разрешително, .22 кал не е толкова ценен в най-масовия лов на гонка. А хората искат да съчетават лова с кефа в едно оръжие...

            Иначе си прав. Защо да даваш 3х пари за Ар, отколкото за Ак. А може и повече разлика да има. Втора ръка слр се намира за 400 лв., а сайга 308 втора ръка може и за 1000, тигър за около 2000 лв. Ориентировъчно де. А иначе във ВИП-а има доста по-скъпи милитъри неща в .308 - http://guns.bg/products/?action=prod...edReg=&outlet=
            Последно редактирано от piton; 02-03-17, 10:27. Причина: допълнение

            Коментар


            • #36
              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              И за да не отклоняваме много от темата DI vs. традиционното "буталце", в това традиционното буталце какво се включва: long stroke gas piston (АК системата) или short stroke gas piston (познатите в БГ СВТ/СКС/СВД/Тигър и доста други по-непознати и скъпи)...

              Коментар


              • #37
                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                Общо взето е така. Но както е казал стария римски мъдрец с индиански произход: „Тука всичко е много относително, щот може лесно да се отнесе!”

                Кефът с .22, 7.62х39 и .308 е много различен даже на 50 и 100 м., предпочитанията - също, точност също. И като сложиш, че повечето дългоцевни нарезни в БГ са с ловно разрешително, .22 кал не е толкова ценен в най-масовия лов на гонка. А хората искат да съчетават лова с кефа в едно оръжие...

                Иначе си прав. Защо да даваш 3х пари за Ар, отколкото за Ак. А може и повече разлика да има. Втора ръка слр се намира за 400 лв., а сайга 308 втора ръка може и за 1000, тигър за около 2000 лв.
                Те тука е разковничето! Иначе за цените аз имам друго виждане:
                1) в малките калибри (7,62х39 х .223 ) - АК гол от магазина 950 лв. (САР), АР - 1800 лв. Обаче арката идва със сгъваем и настройваем приклад, релса за оптика. Тоест на първо време бочкаш една оптика и си готов. Калаша има нужда от поне 500 кинта за да се напудри ергономиката и релсите до приемливо ниво. тоест разликата е 4-500 лв макс. Като на финала пак остава въпроса за точността, която май е на страната на арката...
                2) .308W - тука Сайгата взима по-голяма ценова преднина, но пък е по-сложна за ъпгред на приклада и ложата (до колкото разбрах въобще не е DIY операция), по-тежка е с половин кило, а въпроса с точността спрямо смита ми е по-тъмна индия от тази на калашника...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Те тука е разковничето! Иначе за цените аз имам друго виждане:
                  1) в малките калибри (7,62х39 х .223 ) - АК гол от магазина 950 лв. (САР), АР - 1800 лв. Обаче арката идва със сгъваем и настройваем приклад, релса за оптика. Тоест на първо време бочкаш една оптика и си готов. Калаша има нужда от поне 500 кинта за да се напудри ергономиката и релсите до приемливо ниво. тоест разликата е 4-500 лв макс. Като на финала пак остава въпроса за точността, която май е на страната на арката...
                  2) .308W - тука Сайгата взима по-голяма ценова преднина, но пък е по-сложна за ъпгред на приклада и ложата (до колкото разбрах въобще не е DIY операция), по-тежка е с половин кило, а въпроса с точността спрямо смита ми е по-тъмна индия от тази на калашника...
                  Да, логично е да разделим нещата по калибри.

                  1) За .223 и 7.62х39, .223 го изключвам заради лова на гонка. СЛР 7.62 би трябвало да е по-евтин с около 200 лв. от САР 7.62, та нови цените би трябвало да са около 750 лв. и съответно около 950 лв. Макар, че какво значи втора ръка СЛР с хромирана цев? Някой ще е изхабил ресурса на цевта ли Даже и за БГ спортист ми се вижда трудничко. За ъпгрейдите цените не ги знам, не съм се интересувал. Коя АР-ка в 7.62х39 имаш предвид като налична в БГ за 1800 лв.?

                  2) .308Уин. По въпроса с теглото ... Ако ходиш цял ден на лов (преход, гонач) в пресечен терен и ще стреляш има-няма 3-4 пъти, да по-добре да е лекичка и няма да усетиш проблем при стрелба, особено с адреналин ... Но ако стреляш 1-2-3 кутии по 20 патрона на стрелбище, с лек (под 3.5 кг.) полуавтомат в .308, може би няма да ти е приятно и на рамото, и като точност при стрелба без опора ...

                  В крайна сметка всеки избор е някакъв компромис - с бюджет, тегло, ергономика и външен вид ...

                  Теб, виждам, много те гложди въпроса за групираност. А точно по този въпрос много често има свръх очаквания и доста, как да кажа, нереалистични виждания. А и когато човек погледне една линийка, разликата между 3 см. и 5 см. не изглежда много голяма, особено на фона на 100 метра Бързото и надеждно презареждане и прилична (не отлична) точност, би трябвало да са достатъчни за полуавтомат. За по-добра и постоянна точност има болтови карабини, еднозарядни. При полуавтомата, по-скоро надеждността на презареждането с различни патрони, замърсеност и външни условия, е по-съществен въпрос.
                  Последно редактирано от piton; 02-03-17, 14:39.

                  Коментар


                  • #39
                    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                    И за да не отклоняваме много от темата DI vs. традиционното "буталце", в това традиционното буталце какво се включва: long stroke gas piston (АК системата) или short stroke gas piston (познатите в БГ СВТ/СКС/СВД/Тигър и доста други по-непознати и скъпи)...

                    Буталце да има па дълго или късо съм без претенции аз.

                    Смита ако го зачекваме какви групи прави трябва да вземем под внимание с какви патрони ги първи и там е дольт на бум.

                    Не разбирам защо един ХК 308 е двойно по-евтин от един Сиг в същия калибър.

                    Не разбирам и кое му е сложното на смяна на приклада на кое да е Калашникоподобно.Е на моя жената трябваше да му стъпи от горе пък аз да режа с ножовката ма като нямам менгеме и гимнастичка върши работа,другото е един чук и малко болтчета.

                    Аз бих взел СЛР,наточвам го как си трябва и взимам един болт та да си го разпъвам - проблемите с 2 оптики и 2 разрешителни ма пък имам 2 пушки като всяка една става идеално за целта.

                    Ако ще събирам една пушка за всичко то мммммммм Калаша си е Калаш за мене еле до 100 метра пък и до 200 да е.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Тази тема преглеждал ли си я скоро?

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175361
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #41
                        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Тази тема преглеждал ли си я скоро?

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175361
                        Това в БГ не съм го виждал!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #42
                          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Сутритна полудях и отидох да купувам смита, ноо - греда! Предпазитела му нещо не беше в ред - въобще на заставаш в някакво фиксирано положение - вееше се като знаменце на вятър м/у safe и fire...
                          Щял някакъв специализатор да я гледа и да ми се обадят, но нещо ентусиазмът ми нямаля....
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #43
                            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Форд,какво да го правиш.

                            Вземи си BMW ти казвам и не си играй.

                            И това на нова пушка в магазина която я е щтракана 100 пъти я не.......308 газ Смит за шапка пари,недей бре човек
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Диагнозата ти я давам веднага- safety detent and safety detent spring. За да не се мандахерца предпазителя си има един чоп който се вкарва в една дупка под хвата, зад чопа се ръгва една пружинка и се затиска с хвата. Хвата се захваща с централен болт от вътре. Ако болта е прекалено дълъг- блокира предпазителя. Ако чопа или пружинката му са прецакани-предпазителя се мандахерца.
                              Поправката е 3 лева. Това им е хубавото на AR10/15- всичко се сменя за норматив. Аз си купувам в найлонови пликчета тия финтифлюшки, после щерките сглобяват Лего, аз сглобявам пушка.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #45
                                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                Е кой има пушка която се цепи на 2 как знае
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X