Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Масата на болта дава друг импулс на отката та от там и ритането е по-малко точно заради наличието на буталце там пьк и масата си казва думата.Точноста не зависи от буталцето,нито се бьрка гьрча на цевта,а равни условия не знам - аз орьжия които не ги ползват на война нямам та не мога да слагам под един знаменател пушчица сьбирана с идея да се стреля от килимче по 2 на минута,а нещо дьржащо на бой.Те мрьнкаха,че ХК прегрявали и ги рьсели кьде си иска в един бой там по Афганистан,а какво остава за ДИ плякалце.

    Остави кой какво говори пред компа или на стрелбището с Кола в рька,ако бяха по-добри ДИ то буталките нямаше да ги има,нямаше да се ползват от ония с бюджета и нямаше да се налагат при тестове за нови орьжия.

    Аз имам само 2 Калаша и ни един от тях не е 5.56 та не знам,аз не бих избрал тоя калибьр на Калаш.Смита е базова пушка,после се донадипля колкото искаш,но пак си остава смит или мммммм Голф един вид,айде Джета да е ма с мноооого условности.
    Какви модели са двата Калаша, цеви и калибри? В .308 има сайга 308, евтина, здрава, точна, е и малко по-тежка. В България, арсеналския 7.62х51 е 1.20 лв. Монтажи за сайга на Вая за по 200 лв.

    Коментар


    • #17
      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      М/у другото M4 също май е DI, а е армейско оръжие и то на въоръжение в най-"натоварените" армии....?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        М/у другото M4 също май е DI, а е армейско оръжие и то на въоръжение в най-"натоварените" армии....?
        Е, ти точно това гледаш, армейски тип оръжие. М16 влиза на въоръжение във Виетнам, "спестяват" от патрони, сума и народ измира заради засечки, минават на предписаните от създателя на оръжието вид патрони /по качествен барут/, раздават им и комплекти за чистене и си работи до ден днешен.
        Нищо си му няма на DI- ползва се и до ден днешен в цялото НАТО.
        И понеже е армейски тип оръжие с армейски спусък правен да думка с какви ли не муниции, спусъка ти ще е тежък- оправя се с 2 пружинки и един болт за $20. Ако ти се престарава- горе съм ти дал фирмата за спусъци, ама $$$.

        Питон, калашниците ни са Арсенал Сам7 7.62х39 и другия е 5.45х39 SLR-104

        За Сайга съм съгласен че става, не знам колко е по точна Колт, не съм сравнявал и не съм специалист, но ги дават да са по-точни /това може да е някакъв сантиметър на половин километър или нещо такова, тука маниаците се престарават/.
        Последно редактирано от NIKSD; 28-02-17, 15:08.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          ...За Сайга съм съгласен че става, не знам колко е по точна Колт, не съм сравнявал и не съм специалист, но ги дават да са по-точни /това може да е някакъв сантиметър на половин километър или нещо такова, тука маниаците се престарават/.
          Сайгата да е по-точна от Колт?!? Кой го дава да е така?

          То ако е така отивам и за половината пари си решавам питанката...
          Последно редактирано от bushiDO; 28-02-17, 16:00.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Не бе, не съм се изразил правилно/ и кафе ми трябва в 6 сутринта/, Колта е по-точна от Сайгата. Сайгата като всичко АК си е сделана, Колта е по-"пипната".
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              Едно скорошно ревю на m&p 10 .308 - http://gear-report.com/smith-wesson-...08-ar10-review

              Ревюто ми се струва добро и подробно. Относно точност, групите са от 1.34 - 2.78 инча, средно - 1.82. В мм. - 34-70 мм, средно - 46 мм. На 100 ярда.

              Коментар


              • #22
                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                Пак стигаме до това за какво ти трябва 308,на 100 ярда това го правя с кое да е 5.56 на половин цена от към патрон и оптика и не виждам смисъла да стрелям доларче патрона за да дупча хартийки на 100 ярда.Да го спънат това с ФН 17 или ХК в 308 или РЕПР ако го искат АР подобно ма на половин километър и то леко бърза стрелба,да видим тая тънка цев,тоя спуськ,тоя болт,тоя приклад,тая пластмаса от пред ...........дали стават за нещо.


                http://www.gunsandammo.com/reviews/d...n-mp10-review/

                За война става ли?Ми не,базова 308,лека преди да я преправиш та да става,няма много 308 ходили на война без релси,а пернеш ли му релси на това ще тежи повече от истинска - ми няма да стреля или да е надеждна като нея.Е горе един на моето мнение - за чий ти е си е първия въпрос и защо трябва да бия 308 по доларче на 100 метра от базова АРка.


                Калашник в 308 няма да взема по същата причина,ден на стрелбището ще ми струва в патрони колко половин пушка пък какви и патрони да и сложа тя толкова си може.Виж един Молот в калибъра на Драгунов/Мосин,да го пипна малко с приклад,АКТ спусък,релси,дулна спирачка............и за 1500 кинта ще имам нещо което ще бие пак на тая дистанция и до 300-400 метра,че ако съм кьсметлия с Молота и до 500 могат да се сборят
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Да, много е важно предназначението. Авторът на темата ще каже. Но предвид желания калибър и БГ законите, вероятно целта е лов на среден и едър дивеч в БГ + стрелба по мишени на 100 м. За прасе си трябва поне 7.62 кал. А цените на най-евтините БГ патрони, за стрелба за кеф, са х39, х54R, х51. Вариантите в първите два калибъра не са много и са ясни. х39 не всички го харесват за прасе. Вероятно авторът иска милитъри платформа полуавтомат, което съвсем ограничава възможните пушкала в БГ. И ако има бюджет ....

                  П.с. И понеже много се говори за стрелба на 500 и 1000 м., познайте от един път колко стрелбища в БГ предлагат такива дистанции за стрелба? Другото е, че за стрелба над 300 м. болтовата е най-подходяща.
                  Последно редактирано от piton; 01-03-17, 08:04.

                  Коментар


                  • #24
                    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                    Да, много е важно предназначението. Авторът на темата ще каже. Но предвид желания калибър и БГ законите, вероятно целта е лов на среден и едър дивеч в БГ + стрелба по мишени на 100 м. За прасе си трябва поне 7.62 кал. А цените на най-евтините БГ патрони, за стрелба за кеф, са х39, х54R, х51. Вариантите в първите два калибъра не са много и са ясни. х39 не всички го харесват за прасе. Вероятно авторът иска милитъри платформа полуавтомат, което съвсем ограничава възможните пушкала в БГ. И ако има бюджет ....

                    П.с. И понеже много се говори за стрелба на 500 и 1000 м., познайте от един път колко стрелбища в БГ предлагат такива дистанции за стрелба? Другото е, че за стрелба над 300 м. болтовата е най-подходяща.
                    Номинално съм ловец, но обичам да стрелям и по мишени, като предпочитам оръжия с пистолетна дръжка, и и милитъри концепцията на АR-o подобните ми допада повече. И от тук тръгват 2 сюжетни линии (концепции, за които споменах в началото на темата и м/у които се колебая):
                    1) калаш който да си кича и да си пуцам за кеф + болт в .308 за лов;
                    2) М&Р 10, с което и да си пострелвам и да ловувам;
                    Бюджета е прибл. еднакъв.
                    За момента клонях към втората концепция, най-малкото защото няма да се разправям с още едно разрешително, но и като цяло пушката ми харесва. 5 см. група на 100м леко ме разочарова. Над 300м няма да стрелям, но поне до 300 да прави някаква приемлива група...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Сега вече стана страшно, ако ни оставиш и концепции за дискусия ... При милитъри полуавтоматичните концепции изборът е ясен - АК или АР, пистолетни дръжки и приклади могат да се сменят тунинговат, правят. Това важи и за ред други тунинги - зависи дали ти се тунингова или по-скоро не ти се занимава.

                      И понеже нали е форум и всеки да си казва мислите, ще си позволя още малко от моите мисли по концепции и оръжие.

                      1) Милитъри полуавтомат в .308 или 7.62х54R за лов и за кеф (патрони 0.9-1.2 лв.). Варианти в БГ - руски или сръбски АК версии в .308, Тигър или сръбски в 7.62х54R, АР платформа в .308. Наредени са по цени общо взето.

                      2) Болтова за лов и далечна стрелба в .308 и за кеф - милитъри АК (+др. руски) или АР платформа в 5.56, 7.62х39, 7.62х54 и .308. Вариантите са - СЛР/САР, СКС, Сайга, Тигър, АР платформа в .308. Наредени са по цени.

                      Ловът, знаеш дистанциите на стрелба. Кефът, казват, цена нямал, но когато е многократен, бил свързан с цена на патрона И цена стрелбище.

                      Та с оглед тези неща, личното ми мнение е: 1. за близка стрелба за кеф - СЛР/Сайга 7.62х39 втора ръка (с добър патрон може и резерва за гонка), 2. за БГ лов - милитъри АК версия в .308 втора ръка, 3. за далечна стрелба за кеф (над 300 м.) - нова болтова, защо не в .300УМ примерно. С бюджет от 3500 лв. (м§п 10 .308 ) може да покриеш и трите точки, а може да се откажеш от (т.3) или съвместиш някои точки (1 и 2).

                      Но ако имаш голям мерак за АР платформата, меракът се лекува само с пари

                      Коментар


                      • #26
                        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        За момента клонях към втората концепция, най-малкото защото няма да се разправям с още едно разрешително, но и като цяло пушката ми харесва. 5 см. група на 100м леко ме разочарова. Над 300м няма да стрелям, но поне до 300 да прави някаква приемлива група...
                        Имай предвид, че в ревюто, което постнах, само в две от групите се използват по-познати в БГ фабрични патрони - Хорнади и Федерал Мач (най-добрата група). За групи под 4 см., независимо от полуавтомата, си трябва много добър патрон. А и едно е да се постигне една група, друго е да искаш постоянни групи от 5 изстрела под 4-5 см. Личното ми мнение е, че за милитъри полуавтомат с фабрични патрони, групи в рамките на 30-60 мм., са добри.

                        Коментар


                        • #27
                          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          За лов / не съм ловец / 308 на Калаш и аз бих взел - просто,надеждно,евтино,познава се,не стреляш много с него,покрива дистанция 200 метра и с правилния патрон спира ЗАЗка,а и тунинга е никакви пари.За война или военно положение пак много става еле ако имаш едни 2-3000 патрона от тия / 3 куфара са,не е много/.

                          Да го стрелям редовно на стрелбище ммми не,скъпо и неточно,не оправдава цената на патрона.

                          Евтино 2 в 1 няма или аз не знам за такова.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            За лов / не съм ловец / 308 на Калаш и аз бих взел - просто,надеждно,евтино,познава се,не стреляш много с него,покрива дистанция 200 метра и с правилния патрон спира ЗАЗка,а и тунинга е никакви пари.За война или военно положение пак много става еле ако имаш едни 2-3000 патрона от тия / 3 куфара са,не е много/.

                            Да го стрелям редовно на стрелбище ммми не,скъпо и неточно,не оправдава цената на патрона.

                            Евтино 2 в 1 няма или аз не знам за такова.
                            Що реши, че АК платформа в 7.62х51/.308 е скъпо и неточно за стрелбище Ами ако правиш често (не винаги) 30-40 мм. група на 100 м. с патрон за 65 хамерикански цента?

                            АК системата има други минуси, които трудно се махат. По-високо тегло (до към 3.8 кг.) и по-особен баланс, поради конструкцията на системата за презареждане. Свиква се и с двете, стига да искаш За спусъка се каза ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Само не разбирам защо .308 искате да го стреляте на 100 м. ? На тоя калибър възможностите са много по-големи. На тоя смит обаче, ако приемем че стрелецът е ок, възможностите, които е показал на ревюто са посредствени. С хубав патрон групи от 0.7 МОА са нещо редовно за полуавтомат. С домашно правени можеш да постигнеш и по-добри резултати.
                              I get High by going Down

                              Коментар


                              • #30
                                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                ”Само не разбирам защо .308 искате да го стреляте на 100 м. ? На тоя калибър възможностите са много по-големи. На тоя смит обаче, ако приемем че стрелецът е ок, възможностите, които е показал на ревюто са посредствени. С хубав патрон групи от 0.7 МОА са нещо редовно за полуавтомат. С домашно правени можеш да постигнеш и по-добри резултати.”

                                Възможностите на .308 са над 100 м. няма спор, ама възможностите на стрелбищата в БГ (като ги има) са до 100 м. Лично не харесвам идеята за импровизирани стрелбища без бележка за лов. А и 100 м. е да видиш колко моа групи правиш, пък после разтягай. Ревюто ми се струва реално. 20 мм. редовни групи по 5 изстрела с полуавтомат на 100 м.? Коя марка и модел полуавтомат и кой фабричен патрон?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X