Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

    А, аз науча ли се при вас да летя - при нас ще мога да излитам два-три пъти в годината бре

    Мани, в момента проверявам цените в Уисконсин, не са баш на половина спрямо при мен но натам върви... Току-виж отида там да си трупам часовете сред кравите и сиренето...

    Прочее - договорилис. Ще го караме. Ще докладвам след 2-3 години
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

      Мислих и аз да се включа, ама сигурно няма да ми дадат виза
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

        Да не си с мустак та да не ти дадат ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

          Не, ама съм имал контакти и съм ходил у 'врага'
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Не, ама съм имал контакти и съм ходил у 'врага'
            Човек, аз навремето, за да знам дали се и кога се прибира бащата, просто трябваше да гледам новините /дежурния не даваше никаква информация/. Враг та се нетрае! И сега бащата е с американски паспорт...
            Я върви си взимай визата и марш с Гоблин при кравите да хвърчите!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

              21 бройки бяха,спортни самолетчета от Турция за Чехия,подали си заявка ма някой не ги сложил в компа и аз ги пипнах на 60 километра от Пловдив,хвана ми 4 минути да рьгам рьководител полети в лявото коляно,че врага иде,отвори си очите ефрейторе........отворени са........кажи на ония с радара да не спи.......не спя,старо куче на 13 месеца служба,6 цели,180/45..........и като забих дебелия маркер на планшета и на брата службата излязоха през прозореца с все мрежата за комари.Вдигнаха и една 29ка тогава,не беше само 21цата от Графа,а Банков тогава САМ СРЕЩУ ВРАГА как излетя още се чудя

              А бяхме млади 94та есента
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                Имали сте реална цел,и задействане.
                През 95-та,Безмер ме караха да търся ято патици
                Нищо не мога,и нищо не знам...

                Коментар


                • #23
                  От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                  Намери ли ги?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                    Е как? С бинокъл.Летяха над Горска поляна,на север,напреки на трасето,оня в Безмер се канеше да излита...
                    Поста беше между Вълчи извор и Горска поляна.
                    Май вече го няма.
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                      Ако направите една тема с подобни случки и спомени цена няма да имате Аз съм първия абонирал се

                      Коментар


                      • #26
                        От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                        Да да,ти ще поизкаш и куриози в морето пьк такива имам за 2 книги от дебелите.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          21 бройки бяха,спортни самолетчета от Турция за Чехия,подали си заявка ма някой не ги сложил в компа и аз ги пипнах на 60 километра от Пловдив,хвана ми 4 минути да рьгам рьководител полети в лявото коляно,че врага иде,отвори си очите ефрейторе........отворени са........кажи на ония с радара да не спи.......не спя,старо куче на 13 месеца служба,6 цели,180/45..........и като забих дебелия маркер на планшета и на брата службата излязоха през прозореца с все мрежата за комари.Вдигнаха и една 29ка тогава,не беше само 21цата от Графа,а Банков тогава САМ СРЕЩУ ВРАГА как излетя още се чудя

                          А бяхме млади 94та есента
                          Щаба на 10 САК не беше ли в Пловдив ? Там имаха една дупка от която следяха всичко и от там идваха заповедите . Към 10 САК бяха всички летища без софийските Божурище ; Доброславци и Враждебна те си бяха директно на подчинение на София . Иначе редовно някой с Чесна си летеше покрай границата и понеже тя не е права захапва нашето въздушно пространство . Обикновено пилота още щом види следата на реактивния вади буталата навътре .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                            А, Графа редовно ни вдигаха, от метеорологичен балон, та до нещо по-интересно, като някой заплес по Тyрската граница /войната в Юоугославия беше тогава , та ни пробваха май/. Тия спортните въобще не са видели как приближава 21то- по спомени Банков се изсипва от горе и зад тях, и "те се разхвърчават като пилци". Честно казано беше малко тегаво, никoй не ги знае какви са, само се знаеше, че са доста бройки.
                            Потдържащия летец тогава сефте го видях да бяга към самолета. Вече не си спомням дали и втората дежурна машина излетя, ама си спомням, че работата беше натопорчена много. Височинния костюм на летеца беше подгизнал от пот като кацна /ама как няма, теглеше го нагоре като за последно/.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                              Много цели ама бавни . Летят със 100 - 150 километра в час . Свалиш ли реактивен изтребител под 300 си паве надолу . При МиГ 21 по спомени минималната въздушна скорост беше нещо от порядъка на 400 - 450 километра и понеже са му много къси крилете много рязко изпада в щопор от който няма вадене .
                              Последно редактирано от sek.1; 27-02-17, 23:12.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Щаба на 10 САК не беше ли в Пловдив ? Там имаха една дупка от която следяха всичко и от там идваха заповедите . Към 10 САК бяха всички летища без софийските Божурище ; Доброславци и Враждебна те си бяха директно на подчинение на София . Иначе редовно някой с Чесна си летеше покрай границата и понеже тя не е права захапва нашето въздушно пространство . Обикновено пилота още щом види следата на реактивния вади буталата навътре .
                                Беше,но то не е само радар ми и планшет и тоя който го гледа.На мен ми се подаде информация за една цел 180/65 което е Южно от Пловдив на около 55 километра,дебела май е товарен.Не мина и минута и ми бие 2 цели там,баровец потвьрди.......2 са,оп поправка 3......е там смених цвета на маркера,рьгам шеф полети у лявото коляно,3 ужно Пловдив........тия може хеликоптери да са,цяла България лети,кажи му да си отваря очите на ония.........очите ми са отворени..........и като наби 5 цели на 40 километра южно и сьвсем забодох дебелия червен маркер.Там се разнесе една псувня,вдигаш рамене,Радара старо куче,аз ефрейторче......оправяй се........Потвьрди.........бьц червения маркер и ония свали с тупаница заглушката на алармата и вой.

                                Те и ония ги бяха хванали ма пренебрегнали като цели,те и на границата са ги хванали,но се мотат някакви сьс 130 км/ч и никой не им обьрнал внимание,а на мен не ми дреме с колко летят,цел южно Пловдив,2-3-5,ПРААААС маркера и да си ги сортират вече.


                                21то става на камьк под 300 км/ч,не помня точно колко беше,мога да питам,но е около и малко под 300 ма нищо чудно да бьркам.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X