Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Outlander vs SantaFe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Outlander vs SantaFe

    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
    Аз карам такъв форестър без турбо. Попаднах на реален автомобил, не милионник... изключително здрав и надежден. Драми няма относно обслужването, газта си я понася бвз проблем. Бих се разделил с него само срещу турбо форестър и в този ред на мисли, може да се обадиш да го видиш
    Може да се разберем нещо. Ще ти пиша на лично после

    Коментар


    • #17
      От: Outlander vs SantaFe

      Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
      Жените повече харесват Outlander-ите, в случай че имаш жена, чието мнение е важно за теб.
      Не пипай болната тема, че там положението е страшно. Все си харесва нещо, дето е или ужасно непрактично или е вредно за здравето

      Коментар


      • #18
        От: Outlander vs SantaFe

        Стана тя каквато стана и в крайна сметка изпадна един Хюндай Теракан 2.9 150 коня... Офертата е добра, колата е 2002-ра ако не се лъжа. Тези дни ще отида да я покарам. Някой от вас има ли впечатления от модела и двигателя като цяло? Четох във форума доста неща... изглежда, че мненията са 50/50.
        Машината изглежда доста по-сериозна от двете изброени по-горе.

        Коментар


        • #19
          От: Outlander vs SantaFe

          Теракана е много по-джип от останалите, с малко по-скъпи поддръжка и разход. Внимавай за ръжди, дюзите и помпата са слабо място, но се рециклират. От 2003-та им слагат демпферен маховик и цената е 2000+ лв. само за него.
          Съответното важи и за Santa-Fe 2.4 бензин без значение годината и 2.0 crdi 125к.с. и нагоре.
          Аз от скоро съм със SantaFe 2.0 crdi 4x4 113, разход 8.5 градско и 6.5 извънградско. И разбира се го препоръчвам пред останалите
          Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

          Коментар


          • #20
            От: Outlander vs SantaFe

            Липсата на демпфер ми харесва при Теракана (този е 2002-ра). Влюбих се във високата позиция и като цяло ми харесва идеята да мога да включвам и изключвам 4х4 системата. От доста места ми казаха за помпата и дюзите... дано да не уцеля някоя греда.

            Коментар


            • #21
              От: Outlander vs SantaFe

              Провери Теракана по Рама, за да си сигурен, а дюзите и помпата просто ги сметни в общата цена и отиди на проверка след покупката. Чувал съм добри отзиви за ИПО, нека и колегите да кажат. Като цена 1бр. от Германия, заводски рециклирана с гаранция е 130 евро.
              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

              Коментар


              • #22
                От: Outlander vs SantaFe

                Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
                Като цена 1бр. от Германия, заводски рециклирана с гаранция е 130 евро.
                Кое е 130 евро? ГНП-то ли?

                Коментар


                • #23
                  От: Outlander vs SantaFe

                  130 евро дюзата и от 350 до 500 евро помпата, като даваш и 50 евро депозит на дюза, 100 евро депозит за помпа. Т.е. трябва да изпратиш старите ти и ти връщат депозита.
                  Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                  Коментар


                  • #24
                    От: Outlander vs SantaFe

                    Ако се откажеш от Теракана, разгледай Kia Sorento 3.5 след 2005 година (5 степенен типтроник, TOD) - най-добра от изброените

                    Коментар


                    • #25
                      От: Outlander vs SantaFe

                      Кията звучи добре, но колко струва обслужване на автоматик идвигател, а колко гори?
                      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                      Коментар


                      • #26
                        От: Outlander vs SantaFe

                        Колкото всеки друг автомобил - за оригинални части и качествени масла платих около 800лв. Смених масла двигател, автомат, преден, заден диф, раздатка, антифриз,сп. Течност, водна помпа, ангренажен комплект, пистови ремъци, свещи, въздушен, горивен, поленов филтри. Разход 14 - 20 газ на 100 със щатен размер гуми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Outlander vs SantaFe

                          Аз бих заложил на Хюндая и Киата,Оутлендъра си е точно комби ,както и Форестъра.На по голям сняг или кал не ги търси,Теракана обаче копа добре.Субарута съм дърпал няколко пъти и в кал и в сняг с Фронтерата.И боксера не е за подценяване като разход .Правил съм боксери и на Субару и на VW ,знам за какво става въпрос ,готини са за каране ,но не и за подръжка,въпреки че харесвам японските машини като цяло,слабост.....
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Outlander vs SantaFe

                            Днес гледах Теракана. Карах го около 10км и ми хареса. Обаче при огледа констатирах, че шасито е ръждясало доста. Не е изгнило ама е ръждясало. Собственика ме увери, че няма как като е вкаран от Германия да няма ръжди. Въпроса е....до колко тази ръжда може да бъде проблем? Иначе купето нямаше ръжди и цвета изглеждаше доста свежо.
                            Всичко по колата си работеше, съединителя беше ок и бавните включваха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Outlander vs SantaFe

                              Те повечето автомобили на около 10-15 години си имат ръжда отдолу.Тази ръжда може да бъде почистена и обработена против такава.Важното е да не е изгнило,а ръждата да е повърхностна.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар


                              • #30
                                От: Outlander vs SantaFe

                                +1!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X