Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От ТОД към Парт Тайм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От ТОД към Парт Тайм

    Здравейте,
    имам един въпрос към запознатите. Може ли, да се изключи електрониката за управление на рездатката и да се включва предния мост с отделен ключ?
    Става въпрос за Соренто с ауто и лоу на ключа за 4х4. Идеята ми е да стане парт тайм от он демант. Имам вила, до която се стига по 2км черен път в планената и при кално време спускането е ......затова по добрия вариант е аз да включвам предния мост. Благодаря на отзовалите се.

  • #2
    От: От ТОД към Парт Тайм

    На бавни си е включен предния мост.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: От ТОД към Парт Тайм

      Може. Един колега го направи преди време.
      Само, че не виждам смисъл при вашият случай
      Последно редактирано от Niki 76; 24-02-17, 14:39.
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #4
        От: От ТОД към Парт Тайм

        За мен смисъл има. Предния мост се включва от ел.клапан, а помпата постоянно ли работи. Мисля моторчето за бавни да си остане с заводското управление.
        Дали, някой може да помогне с електрическа схема на Соренто.

        Коментар


        • #5
          От: От ТОД към Парт Тайм

          Смисъл има, щадиш веригата.
          Не разбрах за коя помпа питаш, нямаш изключване на предния мост
          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

          Коментар


          • #6
            От: От ТОД към Парт Тайм

            Доколкото разбрах от четене из форумите, има помпа която прави вакуум или налягане и ел.клапан. За тая помпа питах дали работи постоянно.

            Коментар


            • #7
              От: От ТОД към Парт Тайм

              За да стане парт-тайм трябва механично да се блокира муфата в раздатката.Помпа има,но тя е за мазане а не за включване.
              http://motolab.ru/sorento/VehiclesSorento.pdf

              Коментар


              • #8
                От: От ТОД към Парт Тайм

                Напиши в гугъл kia sorento superlocker и виж дали не е това, което търсиш.

                Коментар


                • #9
                  От: От ТОД към Парт Тайм

                  Аз отрязах лилавия кабел на електромагнитния съединител. Мига зелена лампичка на таблото и не се включва предния мост.
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • #10
                    От: От ТОД към Парт Тайм

                    Първоначално публикуван от roumen4o Преглед на мнение
                    За тая помпа питах дали работи постоянно.
                    Тази помпа кое предполагаш, че управлява? Защото ако копчето ти е ауто и лоу ти нямаш разкачваем преден мост (да не се върти кардана)
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: От ТОД към Парт Тайм

                      Кадраните се въртят постоянно. В предния диф има съединител който зацепва едната полуоска и така се включва предния мост. Това зацепване става с помощта на пневмо мембрана, която де движи от помпа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: От ТОД към Парт Тайм

                        Колегата пише, че е с "auto" и "low" само на копчето, при него няма разкачане на полуоска.
                        Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                        Коментар


                        • #13
                          От: От ТОД към Парт Тайм

                          Здравейте,

                          http://dip-tech.de/en/products/lock-switch/ около 340лв.
                          Разгледах това предложение - изглежда супер! Но си мисля, че можем да направим подобно изделие само с 2 ключета и оригиналния "върток" на цена 5-10лв.

                          Аз примерно бих искал да мога да карам на чист 2wd mode и на бързи (магистрала), и на бавни (маневри с каравана по наклонен асвалт).

                          Можем да направим един workshop някъде на бири със заинтересованите и да почваме да творим.

                          ПС. моята бройка е:
                          Kia Sorento 2005 3.5 бензин
                          TOD (Auto/Low)
                          5-speed AT

                          Поздраве,
                          Камен

                          Коментар


                          • #14
                            От: От ТОД към Парт Тайм

                            http://sorento.kia-club.ru/forum/vie....php?p=1004557
                            Руснаците са го измислили с две релета един допълнителен ключ и един мощен резистор. Хората са дали няколко схеми има и снимки. Получава се следното, оригиналния ключ превключва бързи бавни, а допълнителния АУТО, 2Н, 4Н.
                            Колега Ангелов разгледайте темата, идеята е много добра и с резистора се имитира консуматор когато си на задно и компа не отчита грешки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От ТОД към Парт Тайм

                              Аз направих простия вариант от руския форум. Двупозиционен ключ, на едната позиция през съпротивление към маса и на другата позиция възстановява фабричната схема. На първата позиция не се включва предния мост и не свети индикацията за повреда на таблото. За сметка на това километража започва да пропада и круиз контрол не работи. На другата позиция всичко е нормално. В руския форум не се споменава за подобен проблем като примен.
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X