Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

    Здравейте колеги. Значи въпроса е следния: Санта фе-то ми даде разход около 16л/100 нафта. Изминати километри 110 от които около 20км в града. Начина по който го засякох не е много правилен и малко относителен. За посочените километри стрелката на горивото падна от едната бяла чертичка на уреда до долната, което по мои изчисления е около 16л като взимам предвид, че резервоара е 65л. Колата съм я карал със скорост от 90-100км/ч.

  • #2
    От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

    Първоначално публикуван от devin811 Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Значи въпроса е следния: Санта фе-то ми даде разход около 16л/100 нафта. Изминати километри 110 от които около 20км в града. Начина по който го засякох не е много правилен и малко относителен. За посочените километри стрелката на горивото падна от едната бяла чертичка на уреда до долната, което по мои изчисления е около 16л като взимам предвид, че резервоара е 65л. Колата съм я карал със скорост от 90-100км/ч.
    Не си прав, между тия чертички е точно 13,5 литра, мерено многократно, на друг автомобил, с друг двигател и нямащ нищо общо с твоя, ама резервоара ми е 62л и метода ми на измерване е също толкова относителен.
    А ако имаш въпрос, към изявлението си по-горе, да го беше задал

    И понеже заглавието си го написал сравнително информативно, няма да продължа с майтапа, а ти дано си схванал каква глупост уж се опитваш да попиташ.
    Уредите за мерене на горивото в резервоара, са малко едно към гьоторе. Малко по-точни са тия които отчитат за борд компютър, но и те не са перфектни. А единствения начин, да засечеш някакъв разход, е пълен резервоар и после пак пълен... за колкото повече километра, толкова по-точно. А ако го правиш всеки път можеш да го сметнеш за наистина много километри, и тогава грешката става хептен минимална.
    Ето тук може да погледнеш:
    https://www.spritmonitor.de/de/ueber...=1&powerunit=2
    Или по принцип за други автомобили:
    https://www.spritmonitor.de/de/suche.html
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

      Съжалявам за неточните стойности но не съм го засякал по метода пълно-пълно. Уплаших се от соростта с която пада на долу стрелката на уреда за горивото. Осъмних се да не би да има някакъв технически проблем...или просто аз все още не съм свикнал с разхода на тоя СУВ. Ако може някой който го има същия модел да напише впечатленията си от разхода на неговия Хюндай.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

        Здравей, колега!
        Аз карам такъв, ама моя е автомат, 125 кс, а и кракът ми е тежък, та разхода ми се върти около 9-10/100 дизел смесено.
        Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
        Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
        0886500886
        LZ2TDK

        Коментар


        • #5
          От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

          2.0 113hp 4x4 automat
          Година го карам ,навъртях 40 000км и съм съм го засичал пълно-пълно три пъти:
          - Горна Оряховица - Русе ,максимална скорост 90км/ч ,разход 8,9л/109км
          - Горна Оряховица - Варна ,максимална скорост 135/145км/ч ,разход 38л/250км
          - Варна - Горна Оряховица ,максимална скорост 110км/ч с круиз контрол половината дистанция ,разход 24л/250км

          Градско не мога да кажа какво ми гори ,защото това понятие в малкия град не съществува.Но в натоварения трафик и системни задръствания на Букурещ съм стигал до 20л/4ч и изминати не повече от 20км.Зимата леко ми качи разхода ,а ежедневните снежни похождения до язовира ми ми бръкнаха яко в джоба.
          Личните ми наблюдения се базират на показанията на оборотомера ... под 2000 оборота около 9/100 ,до 3000 11-12/100 ,нагоре сериозно нараства.Кара ли се на принципа поддържане на инерция ,лек гъдел и рядко кикдаун нещата са прилични отвсякъде за една близо дву-тонна машина.Ръчката не знам как се представя в това отношение ,не ми се вярва разликата да е в голям диапазон.
          Показанията на горивомера - 65л резервоар пълен до горе ,карам 200км и едва приближава първо деление ,от там рязко пада на половина ,пак задържа и после отново едно деление го издухва буквално за 50км.Не му се доверявам и не допускам да светне резерва-колонката ,че не знам до къде ще стигна.Един път ми се случи да я видя да премигне и това ми е.Интересно ми е реално колко км бих изминал при светнала лампа ,но не смея да експериментирам.
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #6
            От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

            Ок. Благодаря колега за инфото. Ако може някой още да напише разхода на своето Санта фе ще съм благодарен. Ако работеше форума на Хюндай със сигурност щях да намеря отговора на въпроса ми но от около 2 седмици му е изтекъл домейна или нещо такова и не работи.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

              Колеги, не се притеснявайте да напишете разхода на вашето Хюндайче от посочения модел. Аз вече съм достатъчно стресиран

              Коментар


              • #8
                От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

                При мен 2.0ЦРДИ 113 к.с. ръчна кутия, разхода е между 8 и 12, като смесен бих казал 9-11/100. Но при движение по магистрала с по-високи скорости (например при поддържане на 140 км/ч прехвърля 10 определено. В междуградско със скорости до около 100 го докарвам към 8/100. Надявам се да съм бил полезен на колегата пуснал темата, пък и на други.
                Santa Fe 2.0 CRDI, 113 к.с., 2002 г.

                Кофти е когато устата изпреварва мисълта

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

                  Здравейте колеги. Моето Санта Фе 2002 година, 2.0 л дизел, ръчна кутия по-малко от 12 л на 100 никога не е паднало. А по магистралата като го караме съе 140 и нагоре, стига и до 14/100. Скоро имах възможност да питам собственик на Санта Фе 2006-та 2.2 л дизел за разхода, и като ми каза 8-9 /100 не му повярвах. Обаче като ми показа разходомера на екрана, където има и моментен и усреднен разход, започнах да се замислям. После ми каза : " - А ей това ми е копчето за блокажите". На него пишеше 4WD. И мисля че ми стана ясно. Той кара основно само на предно предаване, само зимата когато му трябва си включва 4х4. Докато при мен това 4х4 не може да се изключва и голяма част от мощността на двигателя отива да загрява виското. Може и то да е започнало да заминава защото даже и като завивам усещам как се мъчи двигателя. Оня ден снех кардана, и сега колата сякаш литна, изминал съм 150 км а стрелката на бензиномера едва е мръднала. Като намалее до 1/4 от резервоара ще го напълня пак и ще пиша колко е изгорила.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

                    Колега тоя разход от 12л/100км е възможно да е от виско муфата. Най- вероятно е поела към "вечните ловни полета" т.е. Запекла е (останала е зацепена). Има фирма в София която ги рециклира. В твоя случай това е единия вариант. Другия вариянт за високия разход е ако го караш постоянно със скорост около 120км/ч и нагоре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

                      Колеги,на моята талига от подписа разхода е градско в тия най-голямите студове 11.2,извън-около 8 с до 3000об. и с до140км/ч.Паркета е ръчка.
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

                        Забравих да кажа само,че информацията ми се базира на празно-пълно!
                        Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за разход на Хюндай Санта фе 2.0 CRDI 2001г 4WD.

                          Ами стигам до заключението, че разхода зависи от задволанното устройство, терена по който се кара, съотношение градско-извън градско. Градския разход зависи и в кой град се кара. В София ще е един в Тутракан ще е друг. Относително е. Така мисля.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X