Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втори пищов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втори пищов

    Имам възможност да си взема второ лично, и май ще го сторя.
    Първото е ТТ-33, а за второ или .22 или .44 .45.
    Ако е малкото ще е само заради евтините патрончета и да му се отстрелям на воля. При големите пък "фишека" скъп...
    А бе нещо не мога да взема решение!
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Втори пищов

    А трябва ли ти? В стрелбищата си вземаш какъвто модел ти е кеф и пуцаш...
    А за носене и употреба след като си карал досега с ТТ, мисля че и за нататък си ок с него (ако не е корозирал още или ако не си му свършил ресурса - но не вярвам да имаш такива проблеми).
    ПС един добър airsoft става точно толкова за "поддържане на ръка", колкото и .22, но има удобствата да не иска разрешителни, да е още по-евтино и да работи в домашни условия.

    Коментар


    • #3
      От: Втори пищов

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      А трябва ли ти?
      Е те това е най-еретичния въпрос за собствениците на КНО у нас.
      Всъщност ми трябва колкото и първото- хич никак, но имам място в касата и сега мога да си го позволя. След Х време може да я нямам тая възможност.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Втори пищов

        Ааа за първото не съм съгласен. По-добре да го има и да не ти се налага да го ползваш отколкото да ти се наложи, а да го нямаш.
        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
        08868пет4три18

        Коментар


        • #5
          От: Втори пищов

          Вземи си .22
          42

          Коментар


          • #6
            От: Втори пищов

            За какво ти е оръжие като ще седи в касата?Ако е за спорт или самоохрана...
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Втори пищов

              Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
              Ааа за първото не съм съгласен. По-добре да го има и да не ти се налага да го ползваш отколкото да ти се наложи, а да го нямаш.
              Ако не дай си боже ти притрябва, ще е все едно дали седи в касата или в магазина. Само че в първия случай ще си имал едни допълнителни главоболия преди това.
              КНО трябва или когато се носи всеки ден или ако си толкова надобрял, че има разлика когато стреляш със собствено оръжие.
              Във втория случай по дефиниция си на стрелбището поне два пъти седмично за по кутия патрони...
              ТТ-33 не е нито за самоотбрана,нито за стрелбище. Основно има три употреби:
              - евтино оръжие за поостарели военни пенсионери (понастоящем играещи нощни пазачи)
              - оръжие за колекционери и любители (които държат да е 100% работещо и автентично)
              - оръжие за килър, очакващ да има работа с леки бронежилетки

              Коментар


              • #8
                От: Втори пищов

                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                За какво ти е оръжие като ще седи в касата?Ако е за спорт или самоохрана...
                Единствено вие които практикувате стрелбата като спорт имате реална и обоснована причина. Всички останали сме с лека или по тежка "комплексарщина" по въпроса. Самоохрана е правния термин за пред КОС, но никой от самоохраняващите се няма записан нито един "убит" през времето на притежаването. От друга страна започне ли някой да те гледа "през мерник"- работата ти е спукана и КНО-то е последното което ще те спаси. Всички тези които ги застреляха са имали по много за самоохрана + охрана и това не им е помогнало. Аз слава богу не съм такъв човек.
                Та по въпроса за моята комплексарщина- както казва по горе slaf4u .22 е най разумния и логичен избор, а вероятно и най правилния, но на пук на всичкото това .45АСР някак много ме привлича, та въпроса е дали да послушам разума или сърцето! Блазнят ме и някой от новите руски разработки, но не се предлагат на нашия пазар.
                Последно редактирано от siem; 22-02-17, 15:26. Причина: печатни грешки
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #9
                  От: Втори пищов

                  Е при положение че имаш ТТ и аз мисля че логичната комбинация се явява .22... Аз например от 15-16 години съм с .22, ама па дали да не добавя и един Макаров, примерно, като гледам и кви цени има?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Втори пищов

                    45 си вземи пьк си наемай 22 на стрелбището

                    може и добра 9ка,но ако ще го носиш ............как 22 не знам,не разбирам защо
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Втори пищов

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Ако не дай си боже ти притрябва, ще е все едно дали седи в касата или в магазина.
                      Ами няма да седи в касата. Това е все едно да имам кола ама да си я държа само в гаража, а аз да блъсам постоянно пеш.


                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Единствено вие които практикувате стрелбата като спорт имате реална и обоснована причина. Всички останали сме с лека или по тежка "комплексарщина" по въпроса. Самоохрана е правния термин за пред КОС, но никой от самоохраняващите се няма записан нито един "убит" през времето на притежаването. От друга страна започне ли някой да те гледа "през мерник"- работата ти е спукана и КНО-то е последното което ще те спаси. Всички тези които ги застреляха са имали по много за самоохрана + охрана и това не им е помогнало. Аз слава богу не съм такъв човек.
                      Не е задължително да има някой убит.При мен ефект имаше самото вадене на пистолета и обърна 3 мангусти в бяг.Е отнесох един удар преди това, но...Така,че не е задължително винаги да се стига до стрелба.Но това са мои впечетления
                      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                      08868пет4три18

                      Коментар


                      • #12
                        От: Втори пищов

                        по темата да по добре е да си направиш кефа да си вземеш голям пищов а 22 на всяко стрелбище можеш да се настреляш!
                        Последно редактирано от Гробаря; 22-02-17, 19:05. Причина: дълбокомудрените разсъждения
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: Втори пищов

                          Е и аз бях пред тази дилема та сега имам три . ТТ то го нося с мене като ходя в гората. Аркуса за ежедневно носене и едно Марго за кеф на душата . Взимай един 22 ЛР няма да съжаляваш .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Втори пищов

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            ....но на пук на всичкото това .45АСР някак много ме привлича, та въпроса е дали да послушам разума или сърцето!....
                            Ако в това е въпроса, взимай това което ти е на сърце!!!Разума има време да го слушаш...
                            42

                            Коментар


                            • #15
                              От: Втори пищов

                              Въпросът в темата не е защо а какво, така че дълбокомудрените разсъждения на тема комплекси и т.н. ще заминават "у лево".
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X