Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втори пищов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Втори пищов

    Първоначално публикуван от georgi2444
    Здраз като теб притежавам ТТ и получих възможност да придобия още едномоя избор падна върху глок 31 и трябва да ти кажаче съм много щастливако желаеш второ оръжие с едно чз 75 с адаптор 22 ,би ти решил много дилеми,ако ти е насърце 45 АСР взимай без да се замисляшуспех с избора и да се похвалиш
    За ЧЗ с адаптор ще му е необходимо и трето разрешително.
    42

    Коментар


    • #32
      От: Втори пищов

      Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
      Ами няма да седи в касата. Това е все едно да имам кола ама да си я държа само в гаража, а аз да блъсам постоянно пеш.
      .............
      Примерът е много неподходящ.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #33
        От: Втори пищов

        Да разкажа все пак какво стана защото мразя незавършените неща.
        Значи, миналата година така и не успях да намеря нещо в .45 на разумна цена, а някак си и тогава и сега не бях склонен да дам 1200 и повече лева за пистолет, който във всеки един момент държавата може да ми прибере, та ако ще и Доналд Тръмп да го е носил. После ме завъртяха други грижи и така мина почти цяла година.
        Тази зима обаче проблема пак излезе на дневен ред, най вече заради изчезващите и безумно скъпи муниции за първия ми пистолет(ТТ-33).През това време явно на подсъзнателно ниво съм успял да "избистря" концепцията и стигнах до извода, че ми трябва нещо в широко разпространен по нашите земи калибър. Естествено това са 9Х18 и 9Х19.
        .22 никога не ми е бил достатъчно сериозна алтернатива, макар че зная, че не съм прав. Пуснах документите и взех да се оглеждам за нещо. Обиколих столичните оръжейни магазини само за да се убедя, че доста са се пооляли с цените. Облизвах се ден-два и покрай Аркуса на slaf4u, но после намерих това:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010040.JPG
Прегледи:1
Размер:234.4 КБ
ID:5781647Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010041.JPG
Прегледи:1
Размер:230.6 КБ
ID:5781648

        Байкал 442 само на прострелка.12 заряден 2 пълнителя 45 бр. патрони.
        Цената беше напълно разумна, но уловката беше, че трябваше да се ходи до провинцията(не, че и за славчовия Аркус нямаше да трябва). Пистолета от почти година е отлежавал в служба КОС в Козлодуй.
        Е вчера я свърших тази работа и вече е мой. Остава да дооправя административните дейности по покупката и отивам да го пробвам.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #34
          От: Втори пищов

          Честит!
          Няма лош пистолет, има различни вкусове и предназначения.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #35
            От: Втори пищов

            Благодаря!
            И аз така зная, пък след двайсетина години покрай оръжията стигнах до извода, че ако се научиш да владееш по трудно оръжие после с по новите ти е доста по лесно.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #36
              От: Втори пищов

              Честито! И аз искам нещо такова, ей така, защото идва от нашия край на света, ама в Калифорния са забранени за закупуване от дилъри.
              Със здраве да си пукаш, и само по мишени!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #37
                От: Втори пищов

                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                Да разкажа все пак какво стана защото мразя незавършените неща.
                Значи, миналата година така и не успях да намеря нещо в .45 на разумна цена, а някак си и тогава и сега не бях склонен да дам 1200 и повече лева за пистолет, който във всеки един момент държавата може да ми прибере, та ако ще и Доналд Тръмп да го е носил. После ме завъртяха други грижи и така мина почти цяла година.
                Тази зима обаче проблема пак излезе на дневен ред, най вече заради изчезващите и безумно скъпи муниции за първия ми пистолет(ТТ-33).През това време явно на подсъзнателно ниво съм успял да "избистря" концепцията и стигнах до извода, че ми трябва нещо в широко разпространен по нашите земи калибър. Естествено това са 9Х18 и 9Х19.
                .22 никога не ми е бил достатъчно сериозна алтернатива, макар че зная, че не съм прав. Пуснах документите и взех да се оглеждам за нещо. Обиколих столичните оръжейни магазини само за да се убедя, че доста са се пооляли с цените. Облизвах се ден-два и покрай Аркуса на slaf4u, но после намерих това:

                [ATTACH=CONFIG]948731[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]948732[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]948733[/ATTACH]

                Байкал 442 само на прострелка.12 заряден 2 пълнителя 45 бр. патрони.
                Цената беше напълно разумна, но уловката беше, че трябваше да се ходи до провинцията(не, че и за славчовия Аркус нямаше да трябва). Пистолета от почти година е отлежавал в служба КОС в Козлодуй.
                Е вчера я свърших тази работа и вече е мой. Остава да дооправя административните дейности по покупката и отивам да го пробвам.
                Достигнал си до много важни изводи и си взел един добър пистолет-достатъчно боеприпаси, с бутон, достъпен и като цена и боеприпаси, компактен......какво по-вече.Честито!
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #38
                  От: Втори пищов

                  Благодаря на всички!
                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  в Калифорния са забранени за закупуване от дилъри.
                  Знаеш ли защо?

                  П.П. Сега обърнах внимание, че съм я почнал тая тема точно преди 1 г.
                  Последно редактирано от siem; 22-02-18, 21:10. Причина: П.П.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Втори пищов

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    Благодаря на всички!
                    Знаеш ли защо?
                    Знам, ама ще разваля темата. Няма нищо общо с пистолета. Те и Глок 4та и 5та серия са забранени, че и и много други.. Либерални кретении.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      От: Втори пищов

                      Ще ходи, ще ходи, пак на ПМ ще кацне. Това е оръжието. Поздравления!
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Втори пищов

                        Честито, изглежда много добре. Теглил ли си го го колко тежи с патроните (да, знам че има Гугъл ама искам да питам)? С този финиш няма да имаш и драми с вътрешните кобури и солената пот. Можеш да помислиш за смяна на чирена. Дървенията ще му стои хубаво.
                        42

                        Коментар


                        • #42
                          От: Втори пищов

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Честито, изглежда много добре. Теглил ли си го го колко тежи с патроните (да, знам че има Гугъл ама искам да питам)? С този финиш няма да имаш и драми с вътрешните кобури и солената пот. Можеш да помислиш за смяна на чирена. Дървенията ще му стои хубаво.
                          Ще го измеря при първа възможност(че нямам читав кантар за тая работа) и ще кажа. Пък за чирена- вярно, че един дървен много ще му тича, но ще трябва да го потърся. За Макаров има доста ма тоя е с по тлъста дръжка и не знам...
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Втори пищов

                            Преди всичко останало му боядисай мерните прибори в черно, че с тези прицелването на слънце е мъчна работа.
                            Дано да те радва много и да не се налага да го използваш по предназначение!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Втори пищов

                              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                              Преди всичко останало му боядисай мерните прибори в черно, че с тези прицелването на слънце е мъчна работа.
                              Дано да те радва много и да не се налага да го използваш по предназначение!
                              Да гледа булката да не го усети и да открадне малко от черния лак за нокти. Отгоре малко безцветен и нещата се нареждат.
                              42

                              Коментар


                              • #45
                                От: Втори пищов

                                Ето го с черен затворен блок.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010085.JPG
Прегледи:1
Размер:249.3 КБ
ID:5782304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010086.JPG
Прегледи:1
Размер:240.9 КБ
ID:5782305

                                Блока е от обикновен ПМ българско производство, произведен десетина години по рано, пасва идеално и по-важно работи безупречно.
                                Същественото в този случай е, че май черния по му отива.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X