Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втори пищов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Втори пищов

    Слушай сърцето, мани го акъла той и без това изветрява с времето, а сърцето остава! Ех и аз да можех да пипна нещо .44 или .45!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      От: Втори пищов

      .45 ще е!
      Благодаря Ви!
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #18
        От: Втори пищов

        Колега преди години започнах с .357 магнум със същото увлечение, колкото повече толкова по добре.... след време го смених с идеята .22 за по малки габарити /беше ми дотегнал револвера/и повече стрелба с евтин боеприпас, ами и това не стана нито стрелях повече, нито носех постоянно Валтера, след време разкарах и него. В наследство ми остана едно ЧЗ-52, и него не исках, ама не ми се оставяше "подарък" за КОС. Сега харесах един Валтер РР от 1938г. със всички надписи и атрибути и това май ще е края на занимавката с КНО.

        Коментар


        • #19
          От: Втори пищов

          Ако ще го носиш по-добре е малокалибрения. Съвсем не е толкова безобиден ако ти е точно окото.
          Аз бих предпочел и така имам един 7.65 мм.
          Това е отличен избор
          Сега харесах един Валтер РР от 1938г. със всички надписи и атрибути и това май ще е края на занимавката с КНО.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #20
            От: Втори пищов

            1911 .45ACP могат да станат .22LR със едно ей такова. Дали е разрешено, идея нямам.
            http://www.cabelas.com/product/Kimbe...its/733633.uts

            И как може да питате "а дали ти трябва"?! Естествено, че ти трябва още един пищов. Събираш докато жена ти им изгуби бройката /после продължаваш да събираш, само дето е по-лесно с половинката.../.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Втори пищов

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              1911 Естествено, че ти трябва още един пищов. Събираш докато жена ти им изгуби бройката /после продължаваш да събираш, само дето е по-лесно с половинката.../.
              В силните ми години /около 80-та/ посред нощ се сещах нещо и слизах в мазата нещо да пиля, преправям и сглобявам. Жената по нощница идваше да види какво толкова правя по нощите. 1-2 пъти и се отказа.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #22
                От: Втори пищов

                Аз съм за 9х19, но ако ти харесва 45 само някоя разновидност на Колт 1911.Иначе моите са три.Един Глок 17 и два в 22лр.Бих си купил и други , но не знам това дето го работя до кога ще го работя и дали след това няма да "отпадне необходимоста ми от КНО".За това не инвестирам в такива оръжия.

                Коментар


                • #23
                  От: Втори пищов

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Аз съм за 9х19, но ако ти харесва 45 само някоя разновидност на Колт 1911.Иначе моите са три.Един Глок 17 и два в 22лр.Бих си купил и други , но не знам това дето го работя до кога ще го работя и дали след това няма да "отпадне необходимоста ми от КНО".За това не инвестирам в такива оръжия.

                  То може и "две в едно"- аз имам Спрингфилд 1911 в 9х19. Хем по евтини муниции, хем си е 1911.

                  Чичо, то проблема не е в "пиленето" с пилата, проблема е:
                  -Трябва ни пералня, тая ни съсипва дрехите...
                  -Ъхъ... /съсипва ми избелелите шорти, дреме ми на .../
                  След "Ъхъ" аз отивам и за 2 седмици купувам железа колкото за 8 перални. Хващат ме в издънка, железата вече не се събират в касата. Сега търся нова каса. Пералнята е още "ъхъ"...
                  Последно редактирано от NIKSD; 22-02-17, 21:19.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: Втори пищов

                    STI 1911 или Ruger 1911 тук са най достъпни като първия го има в 9х19/40 и 45
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #25
                      От: Втори пищов

                      На мен не ми разрешиха второ ? Довода беше ,че първото ми е много голямо и искам второ по малко! Това беше преди две години сега как е,възможно ли е второ оръжие(КНО) ?
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Втори пищов

                        Реално закона никъде не ограничава бройката която можеш да притежаваш . Всичко е въпрос на субективна преценка на КОСаджията и началника на РПУто .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Втори пищов

                          Царя дава,пъдаря не еле 22,тия не са у ред.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Втори пищов

                            Тук разграничение в калибрите няма . 22 или 45 все тая документите са едни .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Втори пищов

                              Знам,за това АЗ поне препоръчвам 45 за в кобура и наемане на 22 на стрелбището
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Втори пищов

                                То аз имам подобна дилема за трето, при налични: Арминиус револвер 22LR/22MAG. и Глок 17 9х19. За Европа, в частност България, най-вероятно ще е още един Глок но в 357 ZIG. Балистичните характеристики на този калибър, съчетани с надеждноста на Глок, а и на цената му, както и факта че ще си тренирам със същата система но в 9х19, която си е евтина сравнение с 357 ZIG е логично и рационално. Та ако е за гората-Глок 31 !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X