Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам машина за дървени пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам машина за дървени пелети

    Замислям се да си направя машина за дървени пелети,като информация от тубето почти съм попил всичко но съм сигурен че има някоя и друга тънкост,така че ако е правил някои колега от форума да сподели моля ще ми е от помощ.
    Чудя се дали да се въртят ролките или матрицата,за редуктор ще използвам деференциял от жигулка ел.мотора ми е малко големичък около 6-7 киловата не знам точно колко е.
    Матрицата мисля да вя направя от 25мм плоча,имам струг, бормашина колона малка но ще свърши работа,механична ножовка,телоподаващо,аргони и какви ли още не машини .
    Но ще ми е от голяма помощ малко информация и съвети от човек които е минал по този път.
    Пуснах темата че не намерих със търсачката нищо за пелети и пелетарка мащина.
    Благодаря предварително
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

  • #2
    От: Направи си сам машина за дървени пелети

    Машините ги имаш.Мерака също-значи ще стане.Проблема според мен(поне до колкото съм чел) ще имаш със влажноста на материала преди да стане на пелети.
    Калин Митров-0887929490

    Коментар


    • #3
      От: Направи си сам машина за дървени пелети

      Колега,само с гол ентусиазъм и гледане на клипчета в тубата,едва ли ще получиш резултат.Матрицата не е като да си направиш решетка за мелене на месо.От особена важност е материала който ще превръщаш в пелети.Едрина,влажност и т.н.И още куп други неща относно материалите за самата преса.Според мен най добре е да си подредиш въпросите както трябва,защото този процес не е като онзи "бучни пръчка,пий вино".Не съм експерт,но смея да твърдя че съм виждал пелети,и не само.Та да започнем със суровината,широколистна,иглолистна,фракция,влажност...

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам машина за дървени пелети

        Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
        Замислям се да си направя машина за дървени пелети,като информация от тубето почти съм попил всичко но съм сигурен че има някоя и друга тънкост,така че ако е правил някои колега от форума да сподели моля ще ми е от помощ.
        Чудя се дали да се въртят ролките или матрицата,за редуктор ще използвам деференциял от жигулка ел.мотора ми е малко големичък около 6-7 киловата не знам точно колко е.
        Матрицата мисля да вя направя от 25мм плоча,имам струг, бормашина колона малка но ще свърши работа,механична ножовка,телоподаващо,аргони и какви ли още не машини .
        Но ще ми е от голяма помощ малко информация и съвети от човек които е минал по този път.
        Пуснах темата че не намерих със търсачката нищо за пелети и пелетарка мащина.
        Благодаря предварително
        Ако наистина искаш да правиш пелети, изобщо не се захващай. Ако обаче искаш да минеш по целия дългогодишен път на конструкторите на такива машини и това ти доставя удоволствие, е друг въпрос. Приготви се за дългогодишна сага и непрекъснато финансиране на своята изследователска програма. Ако си достатъчно упорит, накрая ще откриеш топлата вода самостоятелно. Само да ти кажа - всички фабрики за пелети, които работеха с китайски недомислици и разни приспособени самоделки, без изключение фалираха. Така че си прави изводите сам.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам машина за дървени пелети

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          ...без изключение фалираха...

          Ми не са се сетили да правят концентрирани фуражи.Горелките не ги ядат,ама животните им се кефят.

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам машина за дървени пелети

            Е, нали за дървени пелети ставаше въпрос. За фуражни има достатъчно производители да задръстят пазара, ако решат.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам машина за дървени пелети

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              Ако наистина искаш да правиш пелети, изобщо не се захващай. Ако обаче искаш да минеш по целия дългогодишен път на конструкторите на такива машини и това ти доставя удоволствие, е друг въпрос. Приготви се за дългогодишна сага и непрекъснато финансиране на своята изследователска програма. Ако си достатъчно упорит, накрая ще откриеш топлата вода самостоятелно. Само да ти кажа - всички фабрики за пелети, които работеха с китайски недомислици и разни приспособени самоделки, без изключение фалираха. Така че си прави изводите сам.
              В същност не фалираха, или не всички фалираха, защото живота на тези машини е кратък и освен това докато все някак работят всичко се чупи и побългарява. И най-накрая се купува нова или втора употреба поточна линия италиянско или немско производство.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам машина за дървени пелети

                Някои не фалираха само защото имаха мощен финансов гръб и навреме си купиха правилните машини.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам машина за дървени пелети

                  Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                  Е, нали за дървени пелети ставаше въпрос. За фуражни има достатъчно производители да задръстят пазара, ако решат.
                  И с това не мога да се съглася,щото цените от години са като от монополисти.А и въпреки че съм личен приятел с поне двадесетина производители от региона,трудно уреждам щерката с пелети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направи си сам машина за дървени пелети

                    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                    Някои не фалираха само защото имаха мощен финансов гръб и навреме си купиха правилните машини.
                    И тук пак ще ти опонирам.Известните ви техноууд пелети практически са фалирали,но дето се вика-марката продава.
                    Ма темата май беше за друго.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направи си сам машина за дървени пелети

                      Дървесината ще е иглолисна,и ще бъде само за лична полза нищо серино и големи количества
                      Каква трябва да е матрицата за чамова дървесина
                      Някои ако е правил да даде някоя снимка,аз като почна тези дни ще пускам снимки да коментираме ако трябва нещо да се промени
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направи си сам машина за дървени пелети

                        Лична полза материална няма да има, гарантирам ти. Удовлетворяване на вътрешни потребности от откривателско естество обещава достатъчно.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направи си сам машина за дървени пелети

                          Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                          ...аз като почна тези дни...
                          Ще наблюдавам с интерес.
                          Сега е момента да се извиня на колегата ag ro.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам машина за дървени пелети

                            Не си го представям това начинание. Нека първо колегата да си изясни технологията на производство после да влезе в някоя работеща фабрика да погледа. След това може да пита. За песимиста казват, че е един добре информиран реалист.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам машина за дървени пелети

                              колегите погоре са прави вьв изказванията си.аз знам че наи много са чупи/шнек/това е някакво бутало и цилиндьр които оформят самия пелет.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X