Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам машина за дървени пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направи си сам машина за дървени пелети

    Имам колега, който прави решетките на такава пелетарка. Утре ще го попитам, би трябвало да има и чертежи. Но също съм на мнение, че упражнението си заслужава ако имаш отпадъчна суровина, която няма какво да правиш. Доколкото знам, наистина трябва да няма влажност.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #17
      От: Направи си сам машина за дървени пелети

      https://www.youtube.com/watch?v=mBFf32yGqVg
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #18
        От: Направи си сам машина за дървени пелети

        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
        Доколкото знам, наистина трябва да няма влажност.

        Влажността е 11-13%,но за да се получи пелет има още куп важни неща.

        Коментар


        • #19
          От: Направи си сам машина за дървени пелети

          Проучи този вариант https://www.youtube.com/watch?v=YPSq-HlYNh0

          Коментар


          • #20
            От: Направи си сам машина за дървени пелети

            Благодаря
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #21
              От: Направи си сам машина за дървени пелети

              Колегата никъде не пише че иска да направи завод за пелети а пише че изка да си направи машина за пелети за лично ползване, така че ако може някой да му помогне да пише ако не него плашете.

              Китайските машини за пелети са повече не за пелети а за фуражи, недомислени и изработени с некачествени материяли няма как да правят пелети от дървесина.

              Така че почти съм сигурен че ако си направиш машината за пелети сам с подръчни матеряли няма да ти излезе скъпо и и ще е 10 пъти по здрава от китайските боклуци.

              Аз съм започнал изработката на такава машина но все неми остава време да я довърша но със сигорност до есента ще я пусна да бачка, повечето идей за моята съм взел от форума направи си сам там има изработени няколко машини и колегите са обяснили какви проблеми са срещали и как са ги отсранили.

              Пожелавам ти успех с машината ако мислиш че мога да ти помогна нещо пиши на Лично,

              Коментар


              • #22
                От: Направи си сам машина за дървени пелети

                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                колегите погоре са прави вьв изказванията си.аз знам че наи много са чупи/шнек/това е някакво бутало и цилиндьр които оформят самия пелет.
                Чисто теоретично ...
                абе шнека не е бутало и няма нищо общо с другото нещо,
                А пък пресовъчния механизъм си е съвсем друга бира от горното нещо .
                Оправи си познанията .
                Спам .

                Консистенцията на първоначалната смес (входящия продукт),
                Начина на дозиране и начина на пресоване , отвеждането на остатъчната влага .
                Това са все неща които са си важни .
                И аз правя нещо самоделско, в къщи ,за лична употреба , некомерсиално - получава се отчасти .

                По-добре си купи.

                Коментар


                • #23
                  От: Направи си сам машина за дървени пелети

                  Тук във форума има тема за машини за еко брикети в която беше подробно обяснено принцип и действие на тези машини.Потърси я ще ти бъде от полза поне теоретично.Тези машини могат да правят и пелети с малко преработка.Само за буталните не съм сигурен дали могат да ги правят защото там дюзата е отвор с определено сечение докато за пелетите е необходимо решетка /дюза/ с определен диаметър отвори и материала за пресоване е доста по-голямо количество и поради това,че буталото извършва възвратно постъпателно движение и във всеки един момент няма еднакво налягане върху материала.Самата изработка на машина за пелети не е нещо сложно/пък казваш,че имаш техническата екипировка което е също много важно/ стига да има кой да ти предостави информация и чертежи,че иначе с налучкване е доста неприятна работа.Има някои изисквания за материала от който ще се изработват пелетите.Това са вида на дървесината,влажността и големината на фракцията-това са поне основните. За икономическия ефект от цялото занимание може да се говори едва като се пусне машината в действие,но не очаквай чудеса.
                  Изработвал съм машини със шнекове за гранулиране на фуражи при тях има някои други изисквания относно качеството на готовия продукт,но не съм ги пробвал дали могат да правят пелети.Тези с ролките/валяците/ми се струват най-лесни за изработка и експлоатация.
                  Мога да пожелая само успех в начинанието.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направи си сам машина за дървени пелети

                    Това което до сега се изписа в темата не помогна особено на колегата.
                    Понеже имах ( и имам все още ) намерение да си направя подобен тарикатлък съм гледал и търсил много. И съм намерил.
                    По отношение на качеството нещата идват от това " За какво го правиш? ".
                    Повечето неща се правят за да се вземат пари - качеството е без значение. В България се внася такова качество от китай защото друго не може да се продава - заради цената.
                    В Китай се произвеждат от пълни боклуци до неща които са невероятно качествени. Цените са със същия диапазон.
                    Това го знам от втора ръка - от човек директен вносител от Китай.
                    Дават ти каталог. В него има всичко. От - до. Качество от-до. Цените обаче са също - от-до.
                    Та тъй.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X