Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмислям покупката на ГАЗ-69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

    Първоначално публикуван от dartmol Преглед на мнение
    То и от други 'играчки' реално нямам нужда, ама като има мерак човек
    Е щом е за играчка - става. Тогава и ГАЗ 67 може да загледаш.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141834
    Виж тази тема:

    Коментар


    • #17
      От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

      Първоначално публикуван от dartmol Преглед на мнение
      То и от други 'играчки' реално нямам нужда, ама като има мерак човек
      Мерак с пари се гАси!!! вземи го, щом те кефи, тези антики ще стават все по-редки и търсени.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10570.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5743729

        Този е с ДВГ и СК от лада-1600, по асвалт си поддържа 90км безпроблеми и гори 13-14л на 100км.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #19
          От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

          Първоначално публикуван от dartmol Преглед на мнение
          Иха, благодаря за бързите отговори!

          Да, едно от основните ми основания за смяна на двигателя е именно по-малък разход на гориво.
          Ако не бъркам, заводският скоростомер е разграфен до 100км/ч и си мислех че при по-нов двигател скорост от около 90км/ч (колкото е и законно разрешената всъщност) извънградско няма да е чак такова предизвикателство. Ако при тези условия разходът на гориво надвишава сериозно 12-15L/100km просто ще огранича по-дългите излети до 1-2 годишно.

          Все пак това ще е кола за хоби, а не всекидневен/семеен автомобил, така че отказване няма По-бавното предвижнане просто ще иска по-добро планиране.

          Относно нуждата от по-сериозно реставриране и да съм имал някакви съмнения всичко се изпари, след като че ли не видях тема в която да е започнат ремонт и да не се е стигнало до пълно разглабяне, кръпки, пясъкоструйка...
          Оригиналният двигател на дълго (ако има кой да го кара на дълго) харчи някъде 15 ако всичко му е наред. Понеже е сделан и понеже е минал през десетки селски ремонти няма как фин прибор като карбуратора да е наред, се слага газ. С нея пак гори толкова и върви толкова ама работи гладко.
          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Значи въобще не ти трябва джип.

          ... а, и как с две мнения се променя цвета на ника ?
          Човекът иска джип. А за ника си има начини.

          Първоначално публикуван от dartmol Преглед на мнение
          Tова вече е малко притеснително... ще остане да обикалям само околните поляни, но пак е нещо
          Вертикалната радиаторна решетка, дългата 'муцуна' и широки калници... за мен имат един особен чар, не бързайте да ме отказвате
          О, не те отказваме. Аз си имам УАЗ с който се разкарвам из София (и наоколо де ама това е рядко че няма време). И на море съм ходил с него.

          Казвам какво е от първа ръка. И натам ще ти помагаме.

          Просто не всичко което хвърчи се яде.

          Коментар


          • #20
            От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

            Колега на това от аватара ми. му направих много промени. Вътре почти не духаше и парното беше отлично. Последната беше двигател със скорости от ВАЗ 2103. С лекота развиваше 90-100 км-час без никакви вибрации но. управлението след 80 си е трудничко. На асфалта добре но в снега с новия двигател пълен провал. Един ден тръгнах за Бяла слатина и на другия се върнах -около 600км.- без никакви проблеми по пътя разход 16-17на сто газ. След три дена го подарих.

            Коментар


            • #21
              От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

              Разхода ще го докараш горе-долу и с щатния мотор. Става въпрос с 60-70км/ч на асфалт.
              И не е верно, че карбуратора не може да се настрои - преди години никой не караше на газ.

              Ако ти е само да гледаш муцуната и да се движи, може и двигател от Лада заедно със скоростите да сложиш - има такива, търкалят се и даже хората си вършат работа на село с тях.
              Но доколкото разбирам, трябва и документално всичко да е наред, та най-лесно с оригиналния или ЗМЗ/УМЗ(Волга/УАЗ). Естествено е добре да е ремонтиран, и/или поне с шлайфана глава, защото вече няма нискооктанови бензини, а се подобрява мощността и икономичността.

              Друг аспект е, че оригиналните скорости нЕмат много синхронизатори. Което за някои е част от чара на машината, за други...не чак толкова.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...
                Човекът иска джип. А за ника си има начини.
                ...
                От имане до ползване, еле па по-често, има голяма разлика в разходите, но ти това го знаеш много добре.
                Аз имах предвид имане и ползване, щото това е моето разбиране да притежаваш нещо.
                За ювелирна употреба може и БТР да си сложиш в двора.

                ... а за ника, ми просто ми стана любопитно, и въобще не е важно, особено ако причината е неква мнооого тайна.

                Иначе, и на мен подобни теми с (първоначален) ентусиазъм са ми интересни, та и аз ще я следя.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                  Първоначално публикуван от dartmol Преглед на мнение
                  В търсенето си съм се насочил предимно към ГАЗ-69 АМ (дълга база, с 4 врати), но с колко по-дълъг е от ГАЗ-69 М (къса база, с 2 врати)?
                  Както е посочил колегата cecoa1 разлика в дължината и базата няма. Според мен правилните наименования са ГАЗ 69А (командирски 4 врати) и Газ 69 (текезесарка 2 врати). Командирският е 5-местен, а текезесарката - 8-местен. Разлика има в задните ресори, в резултат на което като цяло ГАЗ 69 товари с около 200 кг повече. Затова, избирайки модела, е добре да си изясниш колко багаж или хора ще товариш. Според мен и в двата случая по-подходяща е текезесарката (ГАЗ 69). Тя е с 2 врати, но поне дясната й е голяма, докато при командирският (ГАЗ 69А) и четирите са малки. Моят е текезесарка с двигател от ГАЗ 21 и оригинална скоростна кутия. Инцидентно и за кратко съм вдигал 110 км/ч, но при тази ситуация със същият успех бих управлявал и СУ 24! Преход от 300-350 км. не бих си причинил. Относно разхода - карам на газ и досега колкото съм сипал, все си го е изгорил.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                    Точно преди 30 години се качих за първи път на ГАЗ 69 в казармата и се влюбих в тази машина. От тогава до сега съм изминал над 500000км. с УАЗки. Ако се монтират бързи диференциали на джипа спокойно си подържа 80-90 км. На Коста ГАЗката е с двигател от Мерцедес и автоматични скорости и всяка година ходи до Германия с него.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      .....Аз си имам УАЗ с който се разкарвам из София (и наоколо де ама това е рядко че няма време). И на море съм ходил с него.
                      Недей лъга, и в сръбско съм те виждал да вилнееш с него.
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                        Първоначално публикуван от dartmol Преглед на мнение
                        ... карането по черни пътища и ниви ще е най-вече при сухо време с цел избягване на светлинното замърсяване вечер от села/градове.
                        По това съдя, че ще возиш оптична техника.
                        И аз си падам по тези занимания, но никога не съм и помислял да кача телескопа в УАЗа.

                        Като пример - съдбата на един друг цилиндричен предмет. След първите две-три разходки пожарогасителят се поразходи из купето, удари се тук-там, изпусна каквото имаше и манометърът отиде на нулата. Не е като да не беше закрепен

                        За целите на астронаблюденията най-добра работа върши един комфортен джип (не е задължително да е паркетник). Бързо извозва човека и техниката на 50-100 км от София и в края на пътя успява да се пребори с неизбежните 50-100 метра офроуд.

                        Иначе ГАЗ-ката си я вземи. Ще ти носи огромна радост

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                          Какво стана с обмислянето и покупката ? И аз обмислям същото ,но като се зачетох вече се чудя дали да не е УАЗ 469 т.к. там проблемите са една идея по-малко. Аз пък обратно - държа на стоковото ,с което трудно ще намеря читав екземпляр ,който да не е тунингован много.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Дълга и къса база няма.
                            Такъв джип е най-ценен в оригинален вид, и не харчи 20+/100, особено по асфалт.
                            Ако ще сменяш двигател скорости и пр. значи искаш нещо което да прилича само външно на тоя култов модел.
                            Оригиналната раздатка е отделен възел, така че не пречи за нищо, а е предпоставка за по-лесно слагане на друг двигател в комплект със скоростна кутия.

                            Преди да почнеш с проекта, вземи някой УАЗ назаем(че по-лесно се намира, а комфорта е сходен) и пробвай една такава 300-400км разходка.
                            Първоначално публикуван от oziris777 Преглед на мнение
                            Какво стана с обмислянето и покупката ? И аз обмислям същото ,но като се зачетох вече се чудя дали да не е УАЗ 469 т.к. там проблемите са една идея по-малко. Аз пък обратно - държа на стоковото ,с което трудно ще намеря читав екземпляр ,който да не е тунингован много.
                            И предварително си заяви реанимобил и психотерапевт да те чакат на крайната дестинация ... Майтап, но това не е нещо, в което искаш да се возиш 400 км за кеф, вЕрвай ми ....
                            Последно редактирано от kuzdov; 05-10-18, 02:14.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X