Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Манол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Масло Манол

    Те хората са го измислили. Всяка една автомобилна фирма /производител на автомобили/ издава сертификат за маслото и се публикува официално на интернет страницата и. Следващата стъпка е да знаеш къде е произведено и дали съдържанието отговаря на етикета. Проста работа. Но тук понеже сме с особено мислене -мислим ,че всеки гледа да ни мине, си позволяваме да купуваме ментета ,защото са по евтини. и оттам скачаме с двата крака във въздуха ,че сме си купили на сметка. Най ще си насметка ако си купиш базово масло ,както ти писах МС -20 и си слагаш каквито искаш черни пипери.

    Коментар


    • От: Масло Манол

      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
      някъде съм писал за това какво съм експериментирал. Всяко една мое мнение е на база личен опит. Обикновенно добаките към маслата са като пастата за зъби. От това да продаваш измислена надежда няма по хубаво. А пък има хора и дето вярват. Купе си МС 20 и си му сложи тама добавките и експериментирай. Щото и това съм го правил.
      За това дали едно масло става или не се съди след около 100-120000 км пробег само с него. Имам коли на по 180000 с едно масло. Аз затова залагам на произхода на маслото. Много малко масла могат да се локализират къде точно са произведени и какво има вътре.
      Дали едно масло става или не става мога да преценя след първите 500-1000 км ,както се е и случвало.
      А добавките за масла не са само продажба на надежда, до сега не съм карал масло което да има такива характеристики ,като масло + добавка(говоря за цитираната от мен бардал). След едно масло репсол 5в40 от тех-ко което изхвърлих след 1000 км, вече купувам само от проверени вносители и и не съм оставал разочарован.
      Доволен съм останал от мотул, бардал, и сега от АМСойл (но не знам след кончината на колегата как ще се снабдявам вече).
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Масло Манол

        Това е най-важното - да се знае веригата на доставки. Къде е произведено и дали съдържанието отговаря на етикета. А добавките ,които се слагат при регенерирането на рециклираното масло изчезват след около 5000-6000 км. и тогава двигателя почва да прилича на шевна машина. Никой производител на автомобил не пише след еди си колко километра да сложиш добавка.
        Истинското масло си ги има в него.

        Коментар


        • От: Масло Манол

          Баси, вие сте подвижни лаборатории бре!?! Как точно правите разлика м/у маслата и то само за 2-3 хил. км? Нали говорим за разлика м/у масло и масло де, не м/у масло и говнолин...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Масло Манол

            Имах сеат ибиза, с двигател ,който звучеше като шевна машина. След смяна на маслото започва да звучи малко повече на съвременен дизелов двигател. Като с намалянето на вискозитета с течнеие на времето започва да става по-шумен, повдигачите вече не утихват 10 секунди след запалването. И това всеки път с което и да е масло, като се има предвид ,че за 10к км доливам 0.8-1л според карането и маслото, държа го винаги на максимум и доливам когато се наложи по около 200 мл. С мотул долувам 1л с кастрол едж 0,8( и двете 5в40). Това е за около 10 смени на масло 4 с кастрол и 6 с мотул.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Масло Манол

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Дали едно масло става или не става мога да преценя след първите 500-1000 км ,както се е и случвало.
              А добавките за масла не са само продажба на надежда, до сега не съм карал масло което да има такива характеристики ,като масло + добавка(говоря за цитираната от мен бардал). След едно масло репсол 5в40 от тех-ко което изхвърлих след 1000 км, вече купувам само от проверени вносители и и не съм оставал разочарован.
              Доволен съм останал от мотул, бардал, и сега от АМСойл (но не знам след кончината на колегата как ще се снабдявам вече).
              Оооооо Репсол от тех-ко дълга и интересна беше драмата на тех-ко с производителите на маслата Репсол и продаваните в България "Репсол" ха хахах
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • От: Масло Манол

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                ........ Никой производител на автомобил не пише след еди си колко километра да сложиш добавка.
                Истинското масло си ги има в него.
                Но и никой не пише обратното. А и гледам бизнеса на Бардал, Лики Моли и др. не е приключил.
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: Масло Манол

                  то и пастата за зъби се продава доста добре и се рекламила масово. И лотариите и всякакви други залъгалки за тарикатите в България.
                  Ако не знаеш от 25 години продавам части за двигатели и ти е бедна фантазията кълко народ са пропищели от тези добавки. То козата си сака пръч.
                  Последно редактирано от Георги Крумов; 02-08-17, 13:36.

                  Коментар


                  • От: Масло Манол

                    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                    то и пастата за зъби се продава доста добре и се рекламила масово. И лотариите и всякакви други залъгалки за тарикатите в България.
                    Ако не знаеш от 25 години продавам части за двигатели и ти е бедна фантазията кълко народ са пропищели от тези добавки. То козата си сака пръч.
                    Доста хора ползват въпросните добавки като спасителен пояс и ги ползват в най-краен случай а през цялото време неглижират колата си и я "поддържат" с най-евтините части и дори не когато трябва. Аз съм ползвал добавка за подобряване на вискозитета, не за подобряване на компресията или за добавяне на метал, ползвам добавки за горивото и за 152к км на един и същ автомобил не съм имал никакви грижи. Колата винаги е била приоритет , поддържала се е в необходимите интервали, само с топ течности и части. Кара се с обикновенна нафта, но винаги с добавка и двутактово масло. Не съм пропищял от добавки....
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Масло Манол

                      Трябва ли да зная, че продавате части?
                      Един продава 25 години части друг 27 ремонтира автомобили ( конкретно двигатели ) - различни гледни точки.
                      Ако приемем, че маслата си имат всичко необходимо и добавки не са нужни следва, че и горивата си имат всичко и добавки не са нужни. Дори и зимата няма нужда от каквито и да било антигел, антивода и т.н.
                      Колегата правилно е писал, че добавките са за профилактика , а не за вдигане на мъртъвци . Нещо като витамините при хората.
                      И за предпазване от българските репсолски и циклонски драми
                      Последно редактирано от Keltis; 02-08-17, 16:16.
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • От: Масло Манол

                        Случайно попаднах на темата, с риск да ме погнете, че изравям стара тема - рекох да си кажа и аз. Не съм убеден, че е съвсем коректно да се говори за марката общо - все пак има значение кое точно от всичките им масла е куцо и кое не. Аз лично карам Мерцедес ц220 w204 OM651 само с Mannol Combi LL 5w30 - от мерцедес има разрешение, ако не ме лъже паметта покрива 229.51 стандарта. От "лонг лайф" екстрата не се възползвам - маслото се сменя на всеки 10 000км. С въпросното масло е и другия семеен автомобил от 2 години. Горене, бутане, губене на масло и на 2-те коли няма. Не съм екстремист обаче, карам културно в общи линии ( с леки изключения ) . Ако евентуално успея да думна двигателя на мерцедеса - специално ще споделя дали маслото е било виновно.. Може би е важно да се спомене, че живея в Германия, може и българския внос да не е стока - знам ли. Германците тест направиха на маслото - и има доста добра оценка, сега дали е бил купен тоя тест и колко може да му се вярва въобще - не знам, но е факт, че доста германци ползват точно това масло и са доволни...
                        Намерих теста и на английски:
                        https://www.autobiz.ie/news/mannol-e...lue-tests.html
                        Последно редактирано от Симеон Михайлов; 13-12-18, 20:48.

                        Коментар


                        • От: Масло Манол

                          Първоначално публикуван от Симеон Михайлов Преглед на мнение
                          Случайно попаднах на темата, с риск да ме погнете, че изравям стара тема - рекох да си кажа и аз. Не съм убеден, че е съвсем коректно да се говори за марката общо - все пак има значение кое точно от всичките им масла е куцо и кое не. Аз лично карам Мерцедес ц220 w204 OM651 само с Mannol Combi LL 5w30 - от мерцедес има разрешение, ако не ме лъже паметта покрива 229.51 стандарта. От "лонг лайф" екстрата не се възползвам - маслото се сменя на всеки 10 000км. С въпросното масло е и другия семеен автомобил от 2 години. Горене, бутане, губене на масло и на 2-те коли няма. Не съм екстремист обаче, карам културно в общи линии ( с леки изключения ) . Ако евентуално успея да думна двигателя на мерцедеса - специално ще споделя дали маслото е било виновно.. Може би е важно да се спомене, че живея в Германия, може и българския внос да не е стока - знам ли. Германците тест направиха на маслото - и има доста добра оценка, сега дали е бил купен тоя тест и колко може да му се вярва въобще - не знам, но е факт, че доста германци ползват точно това масло и са доволни...
                          Намерих теста и на английски:
                          https://www.autobiz.ie/news/mannol-e...lue-tests.html
                          Ако аз живеех в Германия сигурно щях да карам с Кастрол, но тук е руска рулетка всеки път. Единственото сигурно е сам да си го внесеш
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X