Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Манол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Масло Манол

    Гледам, доста производители слагат на опаковката някакъв баркод за четене с четец на смартфон и после проверка на кода в сайта на производителя. Ама какво му пречи на цар Киро да възпроизведе един такъв оригинален код на своите "разфасовки" и ти като си купиш една - да ти излезне при проверката, че е истинска? Трябва да си купиш две и повече туби по 5 литра, за да установиш, че кодът е един и същи. След което да кореспондираш с производителя, който да ти потвърди, че кодовете трябва да бъдат различни, след това да тръгнеш да подаваш сигнали против продавача и става дълга и широка. А междувременно си напълнил гушата на "опаковчика"-ментърджия.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Масло Манол

      тука си много прав, виждал съм опаковки с холограми и какво ли не. поръчваш си ги и ти ги правят, слагаш вътре стоката и всичко е ок. Миналата есен мой познат си купува оптяжна ролка на ИНА за Мондео 2001г. 1.8 дизел. Цена с отстъпката в магазина около 240лв. Отиваме със същата ролка в Евро 07 и сравняваме с оригинална китайска, никаква разлика, двете са правени в един калъп. Единствената разлика е в цената, с мойта отстъпка малко под 80лв. С повече питане се подразбра, че магазините като продават някоя що годе истинска част на познати майстори си запазват кутиите. После купуват от Еврото и обратно в оригиналната кутия и на първия балък. Те това е действителността. Затова само от познати та да има кой да тепаме после.

      Коментар


      • #33
        От: Масло Манол

        Отдавна всичко що е минало през мен с двигател е било с UNIL. На който съм го препоръчал, не го е сменил с друго.
        Преди имаше официален магазин в София, но ги взеха ТИМ, и вече е само онлайн. Имам си и маслар в района, който работи само с тази марка.
        Когато отида за смяна, нещо му бае на маслото и почти винаги казва- ела след 2 или 3 хиляди, още му е рано, а съм навъртял вече 10 000 с 10w40 наливно.
        От няколко години карам само с 5w50, и не бих го заменил с друго.
        Много го нахвалих, но не съм нито от ТИМ, нито син на маслара.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-03-17, 15:47. Причина: Търговски линк

        Коментар


        • #34
          От: Масло Манол

          понеже вече втора година бъркам в л...ната на този пазар с маслата ,в България 80 и кусур фирми внасят повече от 400 марки масла. Това по официална статистика. От тези 400 на не повече от 20 пише на тубата точното място на производство -та правете си изводи. На пазар, където всеки търси по ниска цена процъфтяват ментетата и фалшивите марки. По добре неизвестна марка с доказан произход и вносител,отколкото туба на "марково " с базово масло вътре или пълен рециклаж. Тези неизвестни марки са с по добри параметри понякога и от истинските маркови.

          Коментар


          • #35
            От: Масло Манол

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            .... По добре неизвестна марка с доказан произход и вносител,отколкото туба на "марково " с базово масло вътре или пълен рециклаж.....
            .... и тъй като

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            .... На пазар, където всеки търси по ниска цена процъфтяват ментетата и фалшивите марки....
            ... то вероятността да се натресеш на менте с неизвестна мака и произход е както тази с менте на "марково" .

            ... и кво пра`йм тогава ? Да земем да си минем на М10Д "Диона" ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Масло Манол

              това са моите изводи и просто ги споделям.Аз почнах да внасям масло и да се занимавам с тези неща ,когато си поръчах от Германия Кастрол и ми дойде честно менте. Добре ,че се усетих навреме. и тогава издирих и си на правих контакт с рафинериите и просто почнах да работя с тях.поне знам къде е направино и какво има вътре в тубите. Всичките ми стоки са така директно от производителя ,може да не е марково ,но качеството е гарантирано. поне имам клиенти тука във форума ,които са се убедили. по принцип всяка една туба има партиден номер ,който е описан във фастурата.И си върви със всичките лабораторни документи.

              Коментар


              • #37
                От: Масло Манол

                .... и да се върнем на темата :

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                От прочетеното до тук разбрах: Маслото Манол не става!
                Маслото Манол става . Става доколкото изобщо става едно минерално масло , така че все пак чудеса от него не очаквай .

                .... а за това "Кой с какво масло си кара колите" мисля има доста теми.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Масло Манол

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  .... и да се върнем на темата :



                  Маслото Манол става . Става доколкото изобщо става едно минерално масло , така че все пак чудеса от него не очаквай .
                  Ма молим ти се, Майстор Манол предлага фул-синтетики секакви. Аз съм споделял как изглеждаше дИфрИнцЯлното му мАсло, фул-синтетика, с добавка, видиш ли, за ЛСД, след 8000 км. Никога веч майстор Манол!
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Масло Манол

                    Мхм, и аз по-горе споменах опита си с пълна синтетика 5W40. За промивка е екстра.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Масло Манол

                      Виж антифриз от същата марка ползвам - доказано руски е Прочетох го преди време в някакъв руски сайт - къде го мешали в Матушка, нещо тип ЗАО "Техпрогресмашхим" - Мухосранкино. Ма те бъртушките требе да са царе на антифризите, което остане неизпито явно върши работа в студовете там.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Масло Манол

                        То хубаво, ама не-замръзването не е единственото им важно качество.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Масло Манол

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          То хубаво, ама не-замръзването не е единственото им важно качество.
                          Така е, всъщност (твърдят, че) ползват някаква легендарна суровина на BASF, не ми се търси сега как се казваше (глизантин, ли нещо подобно), тип HOAT - хибридно-органично-неорганичната технология на добавки, 4 години "Хемито" ми е с нея. То не пречи в някакъв момент да шурне като лейка, но засега няма признаци. Просто безапелационно в някакъв руски сайт за антифризи си пишеше "еди-какъв си антифриз - така, така, па онака, "Mannol" еди-какъв си вид - прави се в Мухосранкино от ОАО "Техпрогрес...", съдържа еди-какво си.. следващ антифриз - дрън-дрън-дрън и т.н.".
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Масло Манол

                            Може и да не текне, може да помътнее например. Което пак говори за антикорозионните му качества. Може и да е добър де - нямам идея. Аз принципно се доверявам на известни марки или такоеа с доказан произход, а Манол не е измежду тях.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Масло Манол

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Ма молим ти се, Майстор Манол предлага фул-синтетики секакви. Аз съм споделял как изглеждаше дИфрИнцЯлното му мАсло, фул-синтетика, с добавка, видиш ли, за ЛСД, след 8000 км. Никога веч майстор Манол!
                              Малко по нагоре и аз споменах за същото масло. При мен се появи проблем със скоростите след смяна с такова.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Масло Манол

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ма молим ти се, Майстор Манол предлага фул-синтетики секакви. Аз съм споделял как изглеждаше дИфрИнцЯлното му мАсло, фул-синтетика, с добавка, видиш ли, за ЛСД, след 8000 км. Никога веч майстор Манол!
                                Ма що се лигавиш , молим ти се ?!

                                Сега , за синтетичното не знам . Моите впечатления са от минералното - на един бензинов и два дизелови мотора в продължение на около 2 години експлоатация . Впоследствие минах на друга марка само защото намирам по- евтино от Манол . Умишлено няма да споменавам марките на моторите, щото пък ше се заядеш като драка дали спадат към "вечните" / "истинските" или не .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X