Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Манол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Масло Манол

    Всяко марково масло от официален вносител има прилични шансове да е истинско. Ползвам Motul и Castrol предимно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Масло Манол

      Аз ползвам по принцип кастрол, и на моторетките които ги карах и на колите също..
      По едно време почнах максус да ползвам, ставаше биваше маслото, ама нещо поизчезна от пазара...
      Сега последно статойл сложих, за него нямам още мнения, освен че май откакто го сложих, колата като е студена едно чукане се получава..
      Ама може и просто да се е износила е тъй почна да работи http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=139285498
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #18
        От: Масло Манол

        Колеги, мислех да не пиша, ама ...

        На пазара е пълно с доказани марки и вносители, и разликата в парите за 4-5л. масло е 20лв., което сменявате на 10-15К, а и повече, та какъв е смисъла да си вкарвате таралеж в гащите за никакви пари ?


        Ето и пример за щетата, щото явно съм изпуснал с какво масло е бил колегата, и последвалата драма от друга негова тема.

        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Джипа го карам от 4-5 години само с такова масло - MANNOL 10W-40. С него сменям, с него доливам. Реших да сменя марката и двигателя сдаде багажа, хаха. Иначе съм доволен от маслото. Даже в мазата си държа няколко еднолитрови бутилки за всеки случай. Лично аз нямам оплаквания за момента.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Масло Манол

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Колеги, мислех да не пиша, ама ...

          На пазара е пълно с доказани марки и вносители, и разликата в парите за 4-5л. масло е 20лв., което сменявате на 10-15К, а и повече, та какъв е смисъла да си вкарвате таралеж в гащите за никакви пари ?


          Ето и пример за щетата, щото явно съм изпуснал с какво масло е бил колегата, и последвалата драма от друга негова тема.
          За протокола, реших новото масло да бъде TOTAL, та не ми се струва, че ще е от маслото. Двигателят и без това си беше за основен ремонт, просто го чаках да се случи, но това е друга тема. Иначе от MANNOL съм си доволен.

          Коментар


          • #20
            От: Масло Манол

            С въпросното масло 10/40,миналата пролет,500-600 км. след смяната ми изтропа биелен лагер.След ремонта карам само с адинол и немам гайле.И мотора не беше заминал,налягане си имаше доволно-явно тогава не уцелих партидата.

            Коментар


            • #21
              От: Масло Манол

              От прочетеното до тук разбрах: Маслото Манол не става!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #22
                От: Масло Манол

                регистрацията на фирмата е в Германия. Виждал съм сертификати за качество за маслата където пишеше че са произведени в гр.Клайпеда, Латвия.Сега търсих но не можах да намеря такъв сертификат. Веднъж на ужаската слагах 20W50 и не ми хареса. Сега на форда си взех техен антифриз G 12 уж за малко докато намеря оригинален изкарах зимата но стои мътен.
                ето линк за едно от маслата им http://mannol.de/imgbank/Image/publi..._10W40_tds.pdf
                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                Коментар


                • #23
                  От: Масло Манол

                  Само регистрацията на фирмата е там, маслото няма нищо общо с Германия! Потвърждавам с моето мнението, че са с посредствено качество, от опит! Има и много ментета, но то това за всяко масло се отнася, единствено от филтрите им съм долу-горе доволен, но маслото веднъж съм наливал преди години и не повторих, не ми хареса! Предстои смяна на две коли и се точа като гарант за качество на швейцарското "Midland", ако реша да мина по - тънко, може да пробвам това на колега от форума, който внася полски - на хартия и по думите му са добри! Каквото и да е, не бих се доверил на mannol - има ги комплект за един от автомобилите ми масло с всички филтри на цената САМО на филтрите на mahle без никакви масла- това за мен говори достатъчно, желая успех !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Масло Манол

                    Аз лично за по стари двигатели ползвам маслата на Бизол . Имат всякакви и съм доволен за сега .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Масло Манол

                      До сега съм бил доволен само от Мотул и Кастрол. В Интернет на официалните страници на производителят има информация за вносителите за БГ, та и аз оттам си купувам - от официален вносител. Цената е доста неприятна, но си купувам спокойствие за идните 8-10к км.
                      Интересен е асортимента на Мотул има доста видове масла за олдтаймери има пълна синтетика, има и естерна синтетика. Лично според мен мотул 5в40 специфик е с една идея по-добър от кастрол едж 5в40, а цената им е на кантар.
                      Поздрави
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #26
                        От: Масло Манол

                        В друга тема написах следното:
                        В материала пише че това е в подмосковието. То и тука правеха около Пловдив преди години. Аз лично пострадах преди 7г. Баща ми сменя маслото на БМВ-то и след 12 км. мотора затяга. Маслото беше Мобил 1. Тогава този който смени маслото и му беше дал гаранция, че никога нема да има проблем стова оригинално масло, си понесе последствията. Плати си зя гяволъка, а сумата беше солидна. След време се разчу че това масло го бутилират до Пловдив в някакво село, под крилото на цар Киро. До колко е вярно не знам и не мога да го потвърдя, но беше факт , че при химически анализ маслото показа че е направен опит да бъде рециклирано, но неуспешно.
                        Преди две години се получи същата ситуация с Тотал. Мой приятел от Пловдив със сервиз, който продава и сменя масла пострада също. 2000 км. след смяна на масло му светка лампата. Първа реакция, вади щеката и нема никой. От там маслото се точи и се дава за експертиза. Оказа се рециклирано и непокриващо параметрите на 10х40, отишъл при тез откъдето винаги взима масло и се оказа че имало нова партида от Чехия на много добра цена и затова зареждали вече от там. Оказа се че цената е 2.60лв с ДДС.


                        В момента карам с полско масло Лотос, мой приятел е регионален и го взимам на много прилична цена. На W140 3.2 бензин му навъртях за година и половина почти 100 000 км. с това масло и нямам оплаквания. Манол слагах на Гранда в скоростите и задния диф, маслото беше с добавка за блокирани диференциали, Скоростите не го понесоха, за дифа до последно нямаше проблем, като се има напредвид че говорим за 2400км след смяна. Ма то и черокито умре та нямам повече наблюдения.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Масло Манол

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          Манол слагах на Гранда в скоростите .
                          С ръчни скорости ли е бил?
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            От: Масло Манол

                            Да с ръчни, ама дали проблема не е бил от преди това не мога да потвърдя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Масло Манол

                              Купувайте масло на тубата на което пише точно кой го е произвел. Незяависимо от марката и да има задължително спецификациите ,които са необходими за вашия автомобил. Фирмите призводителки сертифицират маслата и този списък може да се намери в сайта им. Само тогава ще си гарантирате съдържание и опаковка в едно. Маслото вече ,независимо от малкото са с уеднаквени качества. Важно е даможе да се проследи пътят му от рафинерията да твоите ръце.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Масло Манол

                                Жоро е прав.
                                Маслата, особено синтетичните, са с подобни характеристики, стига да не са ментаци, та на който квото му е кеф.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X