Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

    3 кг праскови и 4к кг чушки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170919_184012.jpg
Прегледи:1
Размер:374.3 КБ
ID:5767152
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

      Да изтупам прахта от темата:

      Малко бях оставил сушилнята за известно време. Но сега отново е на дневен ред.

      Не съм готов да инвестирам 1000 лв за високия клас машини. Та се чудя между следните два варианта.

      Изключително бюджетен вариант Изгоренье:

      https://www.technopolis.bg/bg/Dehydr...24-DW/p/822971

      Някой се беше оплакал, че е дефектирал след месец експлоатация. Също и мощността е със 150 вата по - малка.

      Втория ми вариант към момента е меча. Един от евтините модели без електроники с 5 тавички:

      https://www.freshmarket.bg/humidify-...avichki-detail

      Някакъв съвет от натрупалите опит?

      Коментар


      • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

        Давам тема за размисъл специално на kozeboy, и всички останали спецове:

        Взех 50% намалението от Кауфланд на Muhler - работи супер. Сега направете следното разсъждение - ако махнем тавичките, от велпапе, ламарина или нещо пластмасово напрвем един комин - например 50 см висок, най-отгоре сложим капака, на върха на комина прекараме хоризонтално 2-3 тела и на тях овисим подготвеното за сушене или опушване готово парче месо ... ще можем ли и в това време да го изсушим, както се прави традиционно през есента и зимата .... Минава ми през акъла че може горе да се забие термометъра от шунковара и да се знае колко са градусите, и ако не са подходящи - просто да се увеличи височината на комина. Давайте
        Моят уред мери от 40 до 70 градуса - по тефтер. Държа да уточня че имам само един неуспешен опит за някакви пастърма и суджук и то е щото беше топло и у градО - нема хладно и проветриво място ...., ама много обичам да ги ям, така че помагайте за общото дело

        Коментар


        • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

          И аз се сдобих със сушилна от кръглите. Отдавна исках, но все имаше други приоритети.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011014.JPG
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:5816197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011015.JPG
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5816198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011014.JPG
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:5816197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011015.JPG
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5816198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011016.JPG
Прегледи:1
Размер:265.6 КБ
ID:5816199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011017.JPG
Прегледи:1
Размер:373.4 КБ
ID:5816200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011018.JPG
Прегледи:1
Размер:293.9 КБ
ID:5816201

          За сега я тествам, пък после ще си изяснявам какво, колко и как.
          Последно редактирано от siem; 17-06-19, 10:37. Причина: печатни грешки
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

            Хи хи.
            Брат по "оръжие". И аз заприходих едно такова преди месец. Пуснах го за проба с три различни "култури" тиквичка домат и ябълка. Справи се добре. Ся кат настане боллука го мятам. Да не е ставал сушилня. Чудя се как да увеличя разстоянието между тавичките.
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

              А на мен ми трябват повече тавички, май. Чудя се дали на някой на, който му е изгорял уреда и мисли да го хвърля, би продал тавичките.
              Между другото с поставянето на повече тавички се понижава температурата във височина (което всъщност е логично) та ако на терморегулатора са 50 С на 5-та тава са 35.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                Ако има повече тавички лесно става повдигането. обездъняваш ги и готово.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                  Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                  Ако има повече тавички лесно става повдигането. обездъняваш ги и готово.
                  Значи излиза, че и двамата търсим резервни тавички.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                    Позна остава да почерпя.
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                      Тези машинки са със средно 0,3 м2 площ за сушене. Затова и не стига площа… Или си купиваш 2 броя или си взимаш истинска за повече пари. Всичко е според нуждите.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                        Сега установих нещо дет мен ме кефи. Моята е с нещо като елипсовидни тави. /От кауфланд на полвин цена заради повредена кутия. Лош външен вид/ ако ги наредя по един начин са плитки ако ги завъртя на 180 ° и стават дълбоки.
                        Аз доволен.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                          Преди години си правих един люпилник. Беше в дървен съндък в който на дъното имаше 4 бр. лампи от по 100 вата, а върху тях вентилатор, който ги обдухва и върти въздуха в съндъка. Температурата (37 градуса) се поддържа с устройство (термистор) което управлява светенето на лампите и съответно отделената от тях температура. През цялото време на люпене, което за пилета е 21 дни, лампите едва едва примигваха. Всичко това ме кара да мисля, че едно такова устройство освен люпилник може да се нарече и сушилник, тъй като температурата му може да се регулира до десета от градуса от 35 до над 60.
                          Просто една идея за самоделки.
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                            Ето един полезен линк за сравнение на различни сушилни

                            https://bg2.decorexpro.com/rejting-luchshih-sushilok/

                            Руснаците ми нахвалиха най много Ezidri

                            http://www.ezidri.cz/14-food-dehydrators
                            Последно редактирано от piron45; 24-07-19, 19:39.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X