Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгасна в движение ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изгасна в движение ?

    Абе плашим го, глупости. Той така или иначе ще направи каквото си е наумил, независимо от писаното в някакъв си форум.
    Но добре е човек да прави информиран избор.
    Съвсем отделно е, че има коли които спират добре и такива които не толкова добре. А някои направо са трагични. Примерно москвич и спирачки е като слон и балет
    Последно редактирано от turtey; 24-03-17, 12:53.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Изгасна в движение ?

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Рядко хората с големи гуми ходят на разходки с максималния товар на возилото.
      Аз имам малко по-различни впечатления. Примерно газ-69 с цяла ловна дружинка + прасе и кучета.

      Коментар


      • #33
        От: Изгасна в движение ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Аз имам малко по-различни впечатления. Примерно газ-69 с цяла ловна дружинка + прасе и кучета.
        И с гуми 35-ци и със 140км/ч по магистралата...иии нЕма спиране...

        Да обобщим просто. И с тон товар на сух асвалт, ако шофЕра се понапъне може да блокира колелата с щатните гуми(вероятно и с по-големи също, зависи колко е на зор). Извън пътя при по-ниско сцепление ще му е още по-лесно. Т.е. спирането зависи от сцеплението на колелата.

        Аз лично съм търкалял руски изобретения(със спирачки на въздух), които не могат да си блокират колелата на асвалт при пълен товар. Освен малко бели косми, нямам други сериозни увреждания от тях.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Изгасна в движение ?

          Ако си щедър на бели косми то всичко може да се кара. Примерно аз сега имам кемпер който много лесно може да си блокира колелата на асфалт, хитрината е да ги отблокираш после. Съответно много внимателно натискам спирачката.

          Коментар


          • #35
            От: Изгасна в движение ?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Абе плашим го, глупости. Той така или иначе ще направи каквото си е наумил, независимо от писаното в някакъв си форум.
            Но добре е човек да прави информиран избор.
            Съвсем отделно е, че има коли които спират добре и такива които не толкова добре. А някои направо са трагични. Примерно москвич и спирачки е като слон и балет
            А не, не съм взел твърдо решението да слагам 33ки силвърстоун, даже доста се колебая и не съм сигурен дали са подходящи. Мислил съм за варианта и за тракторки 7.50х16 ама и за тях не съм сигурен. Общо взето нямам спешна нужда от нови гуми, сегашните ми са екстра особено на сняг са много добри, но на кал има доста какво да се желае и това е причината да се оглеждам за втори комплект кални гуми. Даже дори да ги взема, ще ги покарам месец два и цяло лято пак ще е с мишлена понеже ще се кара на морето по пясъците. А за товара , въобще не може да става дума за каквото и да било товарене. Машината през 80% от времето я карам сам или най-много с 1-2ма човека. Другата седмица ще слагам газ, ще се провери водната помпа, макар че от както пуснах и парното не е вдигнала повече от 90 градуса и то за малко на много яки баири, но ще си сложа и една ел. перка ей така да си има. След тия процедури остават само козметики , като едни нови шпригли от хубави дебели тръби и нова тапицерия на предните седалки, които между другото са от мотокар имат си амортесьори и правят возенето много поносимо

            Коментар


            • #36
              От: Изгасна в движение ?

              Станьо е намерил 4 цил дизелов цедес напълно комплектен и освен това е със скорости за 200 лв - изхвърли руското недоразумение, вместо да слагаш и преносима бомба отзад. Сложи си серво и дискови спирачки от витара и си свиркай вече

              За гумите го има и момента до колко мостовете могат да понесат, ама там вече не знам.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Изгасна в движение ?

                Много се ядосвам когато хора не карали УАЗ почнат да дават акъли . Миналата година ме * изненадаха * със по резко спиране . Джипа натоварен с 5 120 литрови бидона пълни със смляно грозде , ремаркето и то с 6 бидона и 50 чувала ...и спрях . Но съм с помпа и серво от старото ми Мицубиши.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #38
                  От: Изгасна в движение ?

                  Съгласен съм, че руския мотор е пълен боклук, но докато работи няма да го махач. Иначе аз съм може би най-големия противник на газта, но много хора се опитваха да ме убедят, че ще работи много по-добре, а и като резервен ввриант, за това се навих да сложа една малка бутилка като ще карам основно на бензин.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изгасна в движение ?

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    ...ще карам основно на бензин.
                    Я караш, я не. Това на бензин просто не може да тръгне читаво. Газ си му трябва просто за да върви нормално.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изгасна в движение ?

                      И тук във форума съм го прочел поне няколко пъти, че на газ ще работи по-добре и всеки майстор с който съм говорил го е казал и логиката ме навежда на тази мисъл. Моя основен довод е да имам резервен вариант ако се появи проблем я с бензиновата помпа я карбуратора, което си е неизбежно рано или късно особено с помпата. Но пък ако наистина работи толко по-добре на газ , махам големия резорвоар и слагам там една по голяма бутилка и ще стане основно гориво. Може ли да дадете идея къде да се монтира 30-40 литрова бутилка без да се маха резорвоар ? Аз си мислех точно зад шофьорската и пътническата седалка може би в един сандък от рифел с някоя тънка изолацийка, че цяло лято на открито на морето незнам дали е много добра идея.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изгасна в движение ?

                        Моята бутилка за газ е 50л (40л полезен обем) под задната седалка. И има място за още една ама не стигам до нея. Но моето е 469, на 69 не знам дали е пак толкова лесно. Сигурно е същото.

                        Проблем с напичането от слънцето няма. Има коли които карат с бутилка на покрива.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изгасна в движение ?

                          На моята Текезесарка е монтирана зад предните седалки, ама когато е кабрио, бутилката я завивам - страх лозе пази!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изгасна в движение ?

                            Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                            И тук във форума съм го прочел поне няколко пъти, че на газ ще работи по-добре и всеки майстор с който съм говорил го е казал и логиката ме навежда на тази мисъл. Моя основен довод е да имам резервен вариант ако се появи проблем я с бензиновата помпа я карбуратора, което си е неизбежно рано или късно особено с помпата. Но пък ако наистина работи толко по-добре на газ , махам големия резорвоар и слагам там една по голяма бутилка и ще стане основно гориво. Може ли да дадете идея къде да се монтира 30-40 литрова бутилка без да се маха резорвоар ? Аз си мислех точно зад шофьорската и пътническата седалка може би в един сандък от рифел с някоя тънка изолацийка, че цяло лято на открито на морето незнам дали е много добра идея.
                            Слагай я зад седалките, не ти трябва нито сандък нито изолацийка. Ето как беше преди моята бутилка, 5-6г никакви проблеми. Даже седи и ми пречи, ако някой е мераклия може да се разберем нещо.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31052010184.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5747570
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изгасна в движение ?

                              Волана е от правилна марка, трябваше и такъв мотор да сложиш
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изгасна в движение ?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Волана е от правилна марка, трябваше и такъв мотор да сложиш
                                Минавало ми е през ума, ама предпочитам немската техника. Човек никога не знае утре може да се събудя с друга муха в главата
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X