Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгасна в движение ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изгасна в движение ?

    При наличен дифузьор с волгов двигател по-проблемно е достигането на нормална температура без да са затворени жалузите. Поне при мен е така (скоростите също са три). Относно дифузьора съм чувал, че той е от изключителна важност за нормалното охлаждане. Може би затова колегата Scrapheap e толкова настоятелен в питането си за наличието му.
    Последно редактирано от kartechar; 16-02-17, 08:52. Причина: допълнение

    Коментар


    • #17
      От: Изгасна в движение ?

      Ами със сигурност дифузьора ще върши работа, но в случая се съмнявам липсата му да е причината за загряването, защото джипа съм го карал и доста повече при по-тежки условия и не е имал никакви проблеми. По-скоро клоня към варианта циркулацията някъде да се е нарушила от въздушен джоб понеже радиаторчето на парното ми е спукано и капе мнооооого малко и все отлагах смяната. Поръчал съм ново радиаторче, тия дни ще бъде монтирано и ще видим дали ще се оправи. А и между другото след като загря, го оставих 20 минути да истине и след това се прибрах през една много кална нива, но не загря.

      Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
      При наличен дифузьор с волгов двигател по-проблемно е достигането на нормална температура без да са затворени жалузите. Поне при мен е така (скоростите също са три). Относно дифузьора съм чувал, че той е от изключителна важност за нормалното охлаждане. Може би затова колегата Scrapheap e толкова настоятелен в питането си за наличието му.

      Коментар


      • #18
        От: Изгасна в движение ?

        По въпроса със загряването има развитие, оказа се, че радиятора е бил много задръстен. Оправен е вече, но когато го карам на бавни пак вдига температурата до 100-110 градуса, сле което бързо я сваля до 90, но не мисля, че е нормално. Както каза колегата за дифузьора, че е доста важен, а при мен липсва. Ще се опитам да намеря нов и също така ще поставя ел. перка и се надявам това да реши проблема.

        Коментар


        • #19
          От: Изгасна в движение ?

          Здравейте колеги, вчера пуснах и парното и има значително подобрение, но все пак монтажа на дифузьор и допълнителна ел. перка пред радиатора си остават. Имам едно друго питане свързано с гумите. Дали силвърстоун екстрийм 33х9.5 на джанта с ЕТ -44 ще станат без рязане или повдигане ? Сегашните ми гуми са почти 32' и ми се струва, че и 33ка ще влезе без проблем, но все пак реших да се консултирам с вас.

          Коментар


          • #20
            От: Изгасна в движение ?

            Първо го оправи и после го тунинговай.

            Коментар


            • #21
              От: Изгасна в движение ?

              То и да влезе една гума има поне две неща други - трябва а) да ги въртиш и б) да можеш да ги спреш.
              като б) е по-важното
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Изгасна в движение ?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                То и да влезе една гума има поне две неща други - трябва а) да ги въртиш и б) да можеш да ги спреш.
                като б) е по-важното
                Това и за мислех да кажа, ама ме изпревари
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Изгасна в движение ?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  То и да влезе една гума има поне две неща други - трябва а) да ги въртиш и б) да можеш да ги спреш.
                  като б) е по-важното
                  За въртенето не мисля, че ще е проблем при положение, че диаметъра със сегашните гуми е с около 4см по-малък. А за спирането смея да твърдя, че като за 50+ годишна кошница спира отлично. Общо взето по него вече почти не остана нещо, което да не е сменено с ново или поправено. Със сигурност е в по-добро техническо състояние от много от колите, които се движат всеки ден по пътищата. Все пак не се смятам за много компетентен и за това реших да питам дали този размер гума е удачен, понеже другия вариант е 31' ,което пък означава да сложа по-малка гума.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изгасна в движение ?

                    Ще ти го кажа по друг начин - ГАЗката е прекрасна кола на снимка. Харесват ми съвсем откровено. На живо няма сила дори щатните си гуми да върти, а пък спирането е близо до ненаучната фантастика.
                    А 4 см диаметър дали са много или малко е относително.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изгасна в движение ?

                      По принцип да, разбирам те напълно какво искаш да кажеш. А и както написах, спира добре като за Газка, не в сравнение с модерен автомобил. За 4те см съм съгласен, че е много относително дали са много или малко, за това се допитвам до вас, в противен случай да си бях поръчал гумите вече. Иначе не е чак толко астматична според мен, явно повечето от 80те коня са си г/д живи. Двигателя е от волга газ 21, който даже не съм сигурен точно колко коня е. Обмислял съм варианта за смяна на двигателя, но реших, че докато този си работи няма да го барам, а и съм намислил покупката на друг джип с по-сериозен бюджет специално за оффроуд, което означава, е газката ще остане по-скоро като атракция.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изгасна в движение ?

                        32" за спирачките на газ-уаз са абсолютният максимум и то когато са напълно изправни и СУХИ.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изгасна в движение ?

                          Ще ме прощавате, ама ГАЗ 69 е предвиден да носи доста товар (да не говорим за УАЗ, там още повече). Та кое играе по-съществена роля -карането с 50% по-голямо общо тегло или с 10-20% по-големи гуми?
                          Спирачките са каквито са - не е нито луксозен джип, нито състезателен. Но за нормално придвижване като за модела са си достатъчни, и ще са достатъчни и с по-големи гуми. А ако някой иска по-леки спирачки, вакуумен усилвател се слага лесно.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изгасна в движение ?

                            Аз за натоварен говоря. Празен е ясно че може да изтърпи още малко.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изгасна в движение ?

                              Слагането на вакуумен усилвател и дискови спирачки е евтино и лесно, пък резултата е съвсем друг.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изгасна в движение ?

                                Рядко хората с големи гуми ходят на разходки с максималния товар на возилото.
                                А практиката показва, че тия които пък го ползват за товари, си спират и при сериозни претоварвания спрямо допустимото общо тегло. Та да го плашите човека, че едва ли не остава без спирачки с по-големи гуми е несериозно.
                                А отделен вакуумен усилвател се монтира след главния спирачен цилиндър със свързването на две тръбички, и маркуча за вакуум към колекторите.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X