Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    На мен ми мяза на не до там тежък софтуерен прпблем.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: F-35

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      На мен ми мяза на не до там тежък софтуерен прпблем.
      Това заради продължилото подаване на гориво. Да не би да има някоя процедура изключваща стартирането на двигателя със сопло срещу вятъра?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: F-35

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Описаното тежък конструктивен проблем ли е, или лошо стечение на обстоятелствата?
        Навярно конструктивна недомислица, комбинирана с лоша административна работа довела до доста скъп ремонт...
        Според мен причините:
        1. Софтуерна : Двигателя не може да запали при такива обороти, ама компа продължава да хвърля гориво - софтуерен проблем както казва Спарки...
        2. Конструктивна: Въздухозаборника на ipp позволява 'задавяне' с изгорели газове от двигателя.....
        3. Административна: Администраторите са знаели, че при такъв режим има проблем, ама не са го ограничили в документите например забрана на запуск над определена сила на гръбен вятър...

        Но това са детайли - решението предполагам ще е елементарно и ще реши проблема... Въпроса е, че дори такива дреболии разказват играта на птицата...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: F-35

          Нормални експлоатационни проблеми съпътстващи пускането на всяка нова машина .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            2. Конструктивна: Въздухозаборника на ipp позволява 'задавяне' с изгорели газове от двигателя.....
            Задавяе с изгорели газове може да се случи на всяка машина. Не е проблем от вчера и е твърде добре известен, както и последствията от него. Имаше си и термин, ама съм го забравил.

            Това е именно единия от проблемите, заради които прототипът на Boeing с вертикално кацане, който е бил другия кандидат освен модификацията на F35 с вентилатора, е загубил в надпреварата. При вентилатора изгорели газове няма, съответно няма и проблем с тях.

            Нормални детски болести, които се изчистват с напредване на експлоатацията. Нищо чудно и никога до сега да не е пален при такива условия.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              .... Имаше си и термин, ама съм го забравил.
              ...
              Навярно, имаш предвид "помпаж"

              Коментар


              • От: F-35

                мдам
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: F-35

                  Не знам дали е стигнал до помпаж, или просто някой термодатчик се е объркал и аварийно е спрял аварийният генератор за да намали вероятността от помпаж....
                  За другото - така си е...
                  Но я си представете подобно 'крехко' изделие в бойна обстановка - явно търсенето на компромиса между 'дуракоустойчивост', безпроблемност и 'параметри' не е лесна работа.... Или като духне отзад - няма да се пали?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Не знам дали е стигнал до помпаж, или просто някой термодатчик се е объркал и аварийно е спрял аварийният генератор за да намали вероятността от помпаж....
                    За другото - така си е...
                    Но я си представете подобно 'крехко' изделие в бойна обстановка - явно търсенето на компромиса между 'дуракоустойчивост', безпроблемност и 'параметри' не е лесна работа.... Или като духне отзад - няма да се пали?
                    По какво по-точно съдиш че е крехко? Аз не виждам какво му е по-крехкото от един F16 например. Да, по-сложно е със съответните последствия от това, ама те и един AirBus бяха приземили в една гора (със съответните пламъци и пушилка) заради подобни неща, а после си хвръкнаха, че и са най-масовите към момента май. Всичко ново трябва да си изживее детските болести.

                    Аз не се сещам за причина желязото да се пали по-трудно от всяко друго - двигателя не е нещо драстично по-различно от предишните, за да има кадринално различни проблеми от друг такъв по-старо поколение. Просто трябва да се настъпи едно количество мотики докато се научат и отстранят както експлоатационни проблеми, така и да се разпишат и проверят процедурите за всичко. Далеч по-прости хвърчила в миналото са давали и по-сериозни проблеми - сещам се например за едни проблеми с резервоари и прочие, налагащи доста сериозни интервенции, ама не помня за кой самолет бяха, но беше някой от масовите към момента.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Или като духне отзад -
                      Ще го завъртят с носа срещу вятъра
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        На мен ми мяза на не до там тежък софтуерен прпблем.
                        Освен ако не бъркам случая, щото това не е първото запалване(октомври миналата година, база Бофорт, причината скоба).
                        Както по-горе се изписа "длъжностните лица, които бяха извикани за обяснение, заявиха като причина: “tailpipe fire” предизвикан от излишно гориво...погрешно охлаждане и лоша изолация биха били причина за пожара съобщи бригаден ген. Скот Плеус".
                        Не е (само)софтуерен проблем, коментира се механична повреда на част (трета част на интегрирано рамо) от рамото държащо ротора! Случило се е по време на полет (при излитане), което ще рече силно натоварване. Оценката на щетите надвишава 50млн. техни...
                        Много е вероятно да съм се оплел в превода, но е достатъчно за обща представа, Биол да ме прощава!

                        Коментар


                        • От: F-35

                          [QUOTE=slowtraveler;3183944] ....решението предполагам ще е елементарно и ще реши проблема...

                          Да копират руската титаниева програма. Да прегледат прегряването(руски титаниеви изковки), не само отвън, но и вътре в машината!

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Aaaa, титаниевия пожар няма гасене - и руснаците си настъпват мотиката с него по време на полет, но предимно при механична повреда (скъсване на някой тръбопровод)
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Ей тия дни все Руснаците са виновни за всичко,ако ги нямаше тях кой щеше да е,педерасите?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Не, "р"уснаците за нищо не са виновни, само гОрките са набедени.

                                Странно ми се чини обаче живеещ в Щатите толкова да го бОли за "р"уснаците, и то не за първи път, ма сигурно ми е бедна фантазията.
                                Както се казва- да ти станат доларите рубли, а дано. Наздарове....
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X