Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се оплача от моята Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз да се оплача от моята Фронтера

    И аз да се оплача от моята Фронтера.
    Миналата седмица на разходката до Мургаш, ми светна червената лампа за маслото и според показателят на таблото налягането падна в червеното.
    След като я изгасих и я оставих час два така, запалих и не ми е светвала лампата. Само налягането седеше по-слабо от преди-на първата черта над червеното, дори и при форсиране, а преди се биеше почти до горе.
    В събота вечерта я припалих и започна да премигва лампата, а в същото време да пада и налягането в червеното. Чува се и някакъв странен виещ звук, след като я запаля, точно преди да подкачи маслото.
    Тази седмица ще сменя маслото и филтъра. Старите са на около 5к км.
    Ако не се оправи, май ще играе чичо доктор по нея..
    Та ако има предположения какво може да е или му се е случвало, моля да каже.
    Николай Савов
    Опел Фронтера А КБ, 2.0
    +359885 07 00 92

  • #2
    От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    По добре премери налягане то с манометър
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      По добре премери налягане то с манометър
      Нали за маслената помпа говориш? Сигурен ли си, че може? Като се "оплаках" на Алексфиилд и той каза, че не вижда как ще стане това нещо.
      Николай Савов
      Опел Фронтера А КБ, 2.0
      +359885 07 00 92

      Коментар


      • #4
        От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Развиваш датчика, навиваш манометър и гледаш
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Развиваш датчика, навиваш манометър и гледаш
          Благодаря! Ще потърся какви трябва да са стойностите.
          Николай Савов
          Опел Фронтера А КБ, 2.0
          +359885 07 00 92

          Коментар


          • #6
            От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            https://zimber-tools.com/bg/avto-ins...-zg-a1003.html

            Е това трябва да ти свърши работа
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              По добре премери налягане то с манометър
              Както е казал Народът : "Удавник и за сламка се лОви" .

              ...преведено на Форумен език ( вследствие доста публикации с подобен проблем): "А дано да е датчика ! "
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Така, лек ъпдейт. Сутринта е имало следи от теч на масло. Долято е 1 литър масло. При първото палене на студен двигател, лампата изгасва след 4-5 секунди. Чува се и някакъв виещ звук от пред през първите секунди на работа на двигателя. Датчика за налягането - до средата на студен двигател, при форсиране си седи пак там.
                Николай Савов
                Опел Фронтера А КБ, 2.0
                +359885 07 00 92

                Коментар


                • #9
                  От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Както е казал Народът : "Удавник и за сламка се лОви" .

                  ...преведено на Форумен език ( вследствие доста публикации с подобен проблем): "А дано да е датчика ! "
                  Така е
                  Но това е правилната последователност на работа
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Няма да е датчика.
                    Щом едновременно е започнала и да вие-няма как да е от датчика.

                    Ама стискай палци да е от помпата, а не от превъртял лагер, или нещо още по-гадно...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Така е
                      Но това е правилната последователност на работа
                      Ако требе да сме съвсем в духа на форумните препоръки , то "правилната последователност" е : "Смени си филтъра" , "Смени си маслото" ... и едва след това : "Датчика ще да е ! "

                      Мене обаче в случая тоя "виещ звук" ме тормози повече , та се чудя какъв шумомер да му препоръчам на колегата ?! ... а и колко децибела виене са в нормата - тоже .

                      Иначе ако сме по- сериозни : не се знае откъде е текло масло и колко време е каран мотора с намаляло ниво . Явно е че лампата е светнала поради ниско количество на маслото. То това и е работата де - да алармира.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Е по телефона операция - толкова.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Тва с маслото е често дъвкано... В конкретния случай едва ли проблема е в датчика. Прилича на маслена помпа, с подобни симптоми си замина моята. Това не е рядка повреда при нашите опеляци така, че... сменяш и продължаваш! При мен заедно с помпата смениха и основните лагери за всеки случай. Първото ми светване на червената лампа беше близо до Мелник. Гася, отварям капака ама всичко изглеждаше наред, под мотора също. Запалих, вдигна се налягането колкото да загасне лампата и с подаване на газ едвам стигаше до средата. После известно време си правеше каквото искаше - нагоре/надолу, но много рядко се доближаваше до здравото си поведение. Започна се датчик, промиване, смяна на масло (в София ауто това диагностицираха) докато накрая се наложи да се разпарчетоса мотора при гаражен майстор
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Ъпдейт от преди малко. Запалих джипката. Лампата изгасна след 13 секунди (?!). Никакви странни звуци. Нивото до средата, като форсирам се вдига. Обаче, беше капало масло под джипа. Цялото пространство около щеката на маслото е в масло, също и по капака на двигателя. Това ме набляга на мисълта, че избива през щеката. От какво може да се дължи?
                            При запален двигател отвъртях капачката на маслото и се чува как балбука, не съм сигурен това дали е добре или зле.



                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Николай Савов
                            Опел Фронтера А КБ, 2.0
                            +359885 07 00 92

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                              ... Запалих джипката. Лампата изгасна след 13 секунди (?!). Никакви странни звуци. Нивото до средата, като форсирам се вдига. Обаче, беше капало масло под джипа. Цялото пространство около щеката на маслото е в масло, също и по капака на двигателя. Това ме набляга на мисълта, че избива през щеката. От какво може да се дължи?При запален двигател отвъртях капачката на маслото и се чува как балбука, не съм сигурен това дали е добре или зле.
                              Сега , това че лампата е угаснала след 13 сек. все още не е болка за умиране .
                              Това че няма странни звуци е добре .
                              Това че нивото е до средата и при форсаж се вдига обаче , все още нищо не значи . Картината на налягането ще е по- достоверна като покараш 2-3 часа при работна температура на мотора , а не в момента на достигането и .
                              Това че маслото бълбука , ама не те е окъпало може и да е добре , а може и не. Зависи .

                              Аз акъл не давам , но ако при мен се появи този проблем , на първо място бих измил мотора и след това при 20-30 моточаса каране ще се види откъде точно избива масло . Щото има 2-3 варианта.
                              ... и естествено , ще следя нивото на маслото на щекера ... което ме подсеща друго : твърдиш че за 5 хил. км. си долял 1 л. масло .
                              Е , в това време (за 5К км.) не си ли вдигал капака да видиш кво става отдолу, щото очевадно е че мотора е бил омаслявен ?!
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X