Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблясъци от казармата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблясъци от казармата

    * На ти боя и четка. И така си прецени времето, че да ти остане от боята.

    * Или всички с шинели, или никой без шинел.

    * Всички команди се изпълняват наляво, с изключение на тези, които се изпълняват надясно.

    * Ще се движите по квадрат с четири страни така, че да се образува кръг!

    * Изкуството на полета се състои в това, да се хвърлиш към земята и да се разминеш с нeя.

    * Какво е това нещо, бе? Как може копчето ти да виси на конец от тел?

    * Ставането е сутрин, точно в пет, независимо колко е часът!

    * Построили сте се под формата на буквата... на буквата... Абе нема такава буква!

    * Не ме правете на луд, аз да не падам за първи път от Марс!

    * Танкът, това е силно противотанково средство..

    * Тук да не ти е Англия - копай по-дълбоко..

    * Главата на войника е да мисли, а мозъкът да съобразява.

    * След приключване на стрелбата бойните и учебните патрони трябва да се приведат в изходно състояние.

    * Кубинките се лъскат вечер, а на сутринта се обуват на свежа глава...

    * Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

    * Военното възпитание съществува и в други държави, в това число и чуждестранни.

    * Всички по окопите, а останалите след мен...

    * Какво?! Къде си бил? В тоалетната? Абе вие още малко и на театър ще почнете да ходите...

    * Майорът никога не бяга, защото в мирно време ще предизвиква смях, а във военно - паника...

    * Пристрелката на автомат Калашников се извършва по мишени, представляващи картонен квадрат от черна хартия с размери 20 на 30 сантиметра...

    * Моята фамилия е майор Иванов.

    * Сега зяпате през прозорците на класната стая, обаче ще ви питам аз, като трябва да зяпате през прозорците на поверения ви танк...

    * Аз, когато бях студент и исках да почета, ставах половин час след лягане, взимах си книгата и отивах в тоалетната...

    * Не насочвай оръжието към хора, дори и ако е заредено!

    * Не мога да разбера кое привлича повече вниманието ви: това, което ви говоря, или умрелият гълъб, който лети над столовата...

    * Автоматът работи така: едно, две, три - и вас ви няма..

    * Лицето на снимката трябва да бъде квадратно..

    * За да сте готови за вдигане под тревога, трябва да си слагате панталоните, сгънати върху нощното шкафче с дюкяна, насочен към вратата...

    * Курсант, не правете умни физиономии, не забравяйте, че сте бъдещ офицер...

    * И запомнете, командирът на батальона не ходи пеш, той взима със себе си ГАЗ-66 или заместник-командира.

    * Живеете като прасета в бърлога...

    * Противогазът действа в радиус 30 минути.

    * Вчера проверих под креватите ви. Направо не ми е ясно как живеете там.

    * Кой е онзи с червения нос като краставица...

    * Редник Петров! Доложете ми устройството на дизеловия двигател.

    * Този отровен газ предизвиква главоболие в ставите и костите...

    * Във формированието не се зачисляват подрастващи, по-малки от 16 и по-стари от 60 години...

    * Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин.

    * Мините биват танкови и противотанкови.

    * И така колеги, не се притеснявайте да работите с източници на радиация. Това е напълно безопасно. Ето например някои офицери от флота седят по 3-4 години на атомните подводници, а в това време жените им раждат съвършено здрави деца.

    * Военната тайна не е в това, което изучавате вие, а в това, че го изучавате именно вие...

    * Бързо ринете снега, докато не се е разтопил..

    * Ти може да не блестиш с ум, но обувките ти задължително трябва да блестят..

    * По време на поход на войниците се полагат по 20 грама масло. 15 грама сутрин и 15 - вечер.

    * Разузнавателната машина се изпраща напред на разстояние една зрителна памет...

    * Защо си такъв брадат, бе? Като малък не са ли те учили да се бръснеш?

    * Не ме принуждавайте да лишавам вашите бъдещи деца от баща...

    * Пътуването с войскови камион става само по един начин: В камиона не се пуши, не се накланя през каросерията, не се подсвирква на минаващи девойки - само се седи и се пътува с камион.

    * Имате на разположение 5 минути... Остават ви още 4 мин. и 99 сек.

    * Може да нема ред, ама требе да се спазва.

    * Представете си, че сте насред полето и изведнъж зад ъгъла излиза танк. Какво ще направите...

    * Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

    * Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин...

    * Копай от мен до другото дърво... Смееш се, а? Тогава ще копаеш от оградата до обяд!!!

    * Гледам там - нищо. Гледам тук - нищо. Пак кам гледам - пак нищо... Абе като се замисля, тука има нещо...

    * Далеч съм от мисълта си.

    * Противогазът се поставя на лицевите части на лицето.

    * Като няма вода, ще си пълните манерките и ще ги държите в шкафчетата. Една манерка мие едно лице и два крака. Който довечера няма вода в манерката, ще му я излея на главата! Ясно ли е?

    * От половин час те гледам как ходиш по плаца с ръце в джобовете - в едната баничка, в другата цигара!

    (старшина от Благоевград)

    * На тази стена ще закачите петимата от РМС. Те са десетина души, ще се хванат...

    * Преподавателят:

    - Летят 100 изтребителя и 200 бомбардировача. Всичко 400 самолета. - Не се получава, др. полковник! - Аз така, приблизително... (из задача във военно училище)

    * Старшината: проверете дали има дежурен по караула! Ако няма - изпратете още един! И всеки да затвори всичките прозорци!

    * Старшината: на бегом, и който тръгне последен е педераст. Аз съм след вас.

    - Др. старшина, на чаршафа ми има дупка! - Обърни го обратно и заспивай!

    * Hищо не знаете вие. Знаете ли какъв менингит върлуваше през войната? Знаете ли какво е менингит? От него или се умира или се полудява. Аз съм го карал два пъти...

    (преподавател по военно обучение)

    * Смеете се, смеете се, ама като падне атомната бомба аз ще се смея!

    (преподавател по военно обучение)

    * ...и да не виждам вечер хора да се разхождат и да светят!

    * Никой да не се качва на камионите, преди да са дошли!

    * Ей вие там тримцата, какво каре сте сформирали отзад?
    B+

  • #2
    До: Про-блясъци от казармата

    Спука ми се смешника.
    Някой да викне бърза помощ че жена ми припадна.

    Коментар


    • #3
      До: Про-блясъци от казармата

      Вокееееееееееееееел,изби рибата,бре...Под масата съм.Ох,спомени,спомени...
      Може да нема ред, ама требе да се спазва.
      Копай от мен до другото дърво... Смееш се, а? Тогава ще копаеш от оградата до обяд!!!
      Hищо не знаете вие. Знаете ли какъв менингит върлуваше през войната? Знаете ли какво е менингит? От него или се умира или се полудява. Аз съм го карал два пъти...
      А ето и нещо от мен:
      -Ти,ти,ти и ти-отивате до оградата да пренасяте алумин!Ти,ти,ти и ти-отивате да помагате на първите трима(!?!) да пренасят алумин!
      -Гус'ин Старшина,казва се Алуминий...АЛУМИНИЙ!!!
      -Многознаещия Редник,бегом до другата ограда да пренасяш Чугуний!!!
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Про-блясъци от казармата

        Старшината: Който е глупав и не помни, да си записва! Като мен!

        В академията: Летят n на брой самолета... Не, n е малко... Летят k на брой самолета...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Про-блясъци от казармата

          Новобранец , сега ТИ ще копаеш АЗ ще почивам, а после АЗ ще почивам а ТИ ще копаеш !
          Като се натърти на местоименията звучи много добре.
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #6
            До: Про-блясъци от казармата

            - И да варосате бордюрите с бяла и черна вар!
            - Бегом от мен до другото дърво и обратно!
            - Някой не пее в строя, но аз го чувам!
            - Бегом до хоризонта!
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #7
              До: Про-блясъци от казармата

              Всичко мокро е чисто и всичко боядисано е ново!
              VARADERO SD2

              Коментар


              • #8
                До: Про-блясъци от казармата

                Някой не си е напълнил манерката с вода но ако го хвана ще му я излея на главата
                И при нас имаше един Майор който ни говореше вежливо...
                На ВАС ТИ говоря другарю редник ...
                Последно редактирано от Chinela; 22-11-07, 08:13.

                Коментар


                • #9
                  До: Про-блясъци от казармата

                  Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                  ....
                  * Изкуството на полета се състои в това, да се хвърлиш към земята и да се разминеш с нeя.

                  ...
                  това е от Дъглас Адамс (ако не бъркам).
                  А аз ще споделя някой "мъдрости" на моят Старшина - да'шна (Другарю Старшина) се казваше както и много други имена

                  "Тая беседка да се вароса в кафяво"

                  "Другари редници днеска е Събота и Неделя"

                  "Тачка тучкана пет часът заповедът ротата ротният строя" (трябва превод, ротният заповядал в пет часът ротата да се строи

                  "Забранявам НИЩО да са изниса от склада"

                  "от спалното са изчезнали ЛИПСИ"

                  .... и много други който поради напредналата възраст паметта ми Услужливо е изтрила

                  Коментар


                  • #10
                    До: Про-блясъци от казармата

                    Не зная сега как е, но на времето от вътрешната страна на кепето, трябваше да имаме забодени две игли, едната с бял, другата с черен конец... На утринния развод:
                    - Другарю старшина, откраднали са ми иглите.
                    - Колко пъти ще ви казвам, да си надписвате вещите?!

                    ...по време на обяд, в столовата:
                    - Другарю старшина, в супата ми има парцалче.
                    - Ти да не искаш да има персийски килим?!
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Про-блясъци от казармата

                      -Бегом до склада и донеси една кофа КЛИРЕНС ./за новобранци/.
                      На бой отиват само старците!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Про-блясъци от казармата

                        - Не съм казАл но пак ще повторя
                        - Когато разговаряш с мен ще мълчиш
                        - Я не ми отговаряй, когато те питам
                        - Повтарям за първи и последен път докато не разберете.


                        Старшина Швепс
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #13
                          До: Про-блясъци от казармата

                          "Източихте ли водата на Прагата?"

                          "Кой счупи траекторията на автомата?" - Това се приемаше за върха на остроумието!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Про-блясъци от казармата

                            Първоначално публикуван от Конов Преглед на мнение
                            -Бегом до склада и донеси една кофа КЛИРЕНС ./за новобранци/.
                            Съмнявам се,че точно тази е била думата.Ни ги пращахме за:"Брадат секач","Две кофи компресия" и "съндък с луфтове".Надали има фатмак,който знае какво е "клиренс".
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Про-блясъци от казармата

                              Страхотна колекция!

                              От мен: две споменчета от занятия по устройство на автомобила.

                              Школникът: Тук имаме съединител на товарен автомобил...

                              Преподавателят: Вие нищо нямате! Аз мога да кажа, че имам, защото имам "Москвич".

                              ***

                              - Защо тръбопроводите в автомобила са кухи?

                              И (след много "неуспешни" опити за отговор) с тържествуващ тон:

                              - За да са по-леки, бе, другари школници!

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X