Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблясъци от казармата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблясъци от казармата

    Развод на караула в ШЗО. Дежурният по школа командва:
    -Всеки да си вдигне левия крак! (за да провери дали са почистени подметките на "цинтарите" и отдолу).
    Един обаче е вдигнал десния и това веднага личи сред останалите леви обувки. Дежурният:
    -Кой идиот там си е вдигнал и двата крака?

    Коментар


    • #47
      До: Проблясъци от казармата

      Коя година е било това строяване. И аз съм служил там.Зимата беше хубаво,караха ни да ринем сняг по големият плац с прожини от легла.
      Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

      Коментар


      • #48
        До: Проблясъци от казармата

        Нашия ротен също беше начетен младеж(една година по-млад от мен беше).
        ,,Кой мармора в строя''?
        ,,Внимавайте,че у тревата може да има...змеи''.
        ,,Боец,не мои да нямаш чикийка..какво биеш всяка вечер''
        ,,По-бърже!!!''
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #49
          До: Проблясъци от казармата

          Капитан Пенев - ШЗО Шумен :

          "Изпъчи гърдите и стегни организма!"

          "Фуражката школници, трябва да бъде опъната като нерв, като ски шанца, така че пружината да прави опасен режещ ръб, а не баница!"

          Старшина Димитров от същото място :

          "Незнам дали някой от вас е бил влюбен в мъж, но капитан Пенев е стегнат, строен, умен, избръснат!"

          Коментар


          • #50
            До: Проблясъци от казармата



            Еееей,изгниха ми червата от смях!

            ...и квадратен да е,и 24 чепа да има,ще издаяним...

            На четвърти километър,зад самолета,първото поделение.Батальн на преебаните връзкари.
            Черният плац.След редовните сутрешни 3 километра се събират пари за някакво мероприятие.
            Ротният Недеков:

            - Мещеров!
            - Аз!
            - Пари имаш ли?
            - Тъй вярно,имам!

            - Откъде ги имаш?!?!
            ...

            Коментар


            • #51
              До: Проблясъци от казармата

              83/84г. в ШЗО Плевен батареите ставаха в 4 часа, за да натоварят снега от плаца и алеите на платнища, и така да го завлекат в градинките, където го разтоварват. През деня плаца е чист. След отбой, снега се товари от камарите пак на платнищата и се разстила обратно по плаца "да се топи" през нощта... и така до пролетта.
              Симеонов , батарейния на трета мх (Монти) батарея обаче изпревари колегите си внедрявайки иновация: Нощем дневалния полива с топла вода и маркуч района да се топи снега(през въпросния период енергоспестяването не беше още открито, дори и като термин), а през деня кърти образувалия се лед... пак до пролетта.

              Цинтарите като прогизнат през Октомври и изсъхват през Април (това не е "бисер", а факт).

              PS: За тези които не схващат смисъла на горното уточнявам, че на баирите около Панорамата и Таба Юнюсбей табия виелиците бяха такива, че ни окапваха ушите от студ.

              Коментар


              • #52
                До: Проблясъци от казармата

                Зимата на 1988 година над половин метър сняг и кучешки студ към -15 сградата на щаба беше най високата и от кабинета си ЗКТЧето явно му беше писнало да гледа снега по покривите на автопарка а не червени керемиди и една сутрин реши с пожарникарските и други налични маркучи да свали снега. Автопарка и другите сгради бяха строени още преди втората световна и всичко беше бетон и гредоред. Въпреки опитите за протест от страна на другите офицери и старшини операцията започна близо час с няколко маркуча поливаха снега а той не падаше водата замръзваше накрая тежеста която можеше да понесе стария покрив стана повече и той се срути върху паркираните отдолу камиони.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  До: Проблясъци от казармата

                  Развод в ШЗО Плевен. Строени са 3000 школника, а пред нас офицерския корпус. Подава се команда "мирно!", но началник щаба на дивизиона(м-р Станев), понеже има тикове и замята ръката си от лакътя. Командващия му прави забележка, че командата е "мирно", а не "равнис". "Е аз така заставам мирно..."

                  Друг случай, пак на развод:
                  М-р Станев шепнешком споделя с к-ра на свързочния батальон, който стои до него:
                  -Аз толкоз години нося фуражка и нищо ми няма...(при което пак замята ръката, заради тиковете).
                  А к-ра на свръзките, го успокоява колегиално:
                  -Те само така разправят че от фуражката се оглупявало, ама ей на, на мен какво ми е? - и на свой ред мята глава (заради този му тик го бяхме кръстили Клавдий)...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Проблясъци от казармата

                    Първоначално публикуван от Nediy Преглед на мнение
                    Развод в ШЗО Плевен. Строени са 3000 школника, а пред нас офицерския корпус. Подава се команда "мирно!", но началник щаба на дивизиона(м-р Станев), понеже има тикове и замята ръката си от лакътя. Командващия му прави забележка, че командата е "мирно", а не "равнис". "Е аз така заставам мирно..."

                    Друг случай, пак на развод:
                    М-р Станев шепнешком споделя с к-ра на свързочния батальон, който стои до него:
                    -Аз толкоз години нося фуражка и нищо ми няма...(при което пак замята ръката, заради тиковете).
                    А к-ра на свръзките, го успокоява колегиално:
                    -Те само така разправят че от фуражката се оглупявало, ама ей на, на мен какво ми е? - и на свой ред мята глава (заради този му тик го бяхме кръстили Клавдий)...
                    Ами кво да ти кажа,малко грозно е да се базикаш с физически недостатаци
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • #55
                      До: Проблясъци от казармата

                      Застава Старшинката пред ротата:
                      - Кой от вас може да кара мотор?
                      - Аз
                      - Пали мотора и тичай да викнеш ротния!

                      ...
                      - Старото еб*аваш ли го или не го еб*аваш (има уловка каквото и да кажеш)
                      Правилният отговор е "тъй вярно!"
                      ...
                      Уволнението е неизбежно!
                      ...
                      Старото няма зъби и вика "уфо"
                      ...

                      Напира ми и една простотийка да напиша, засега обаче се въздържам!
                      Последно редактирано от Rabin; 26-03-10, 22:11.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Проблясъци от казармата

                        На полигона "Ново село" началникът на артилерията запознава разузнавателния взвод с местността и дава условни наименования:
                        -Наблюдавай гората!...
                        -Гората виждам-потвърждавам аз (старшина школник съм и командир на артилерийския разузнавателен взвод).
                        -Условно наименование на гората-"Тъмната"-продължава със строг тон майора.
                        -"Тъмната" разбрах-отривисто потвърждавам аз.
                        -В долния край на "Тъмната" полянка-условно наименование-"Хармана"!
                        -"Хармана" разбрах.
                        -В левия край на "Хармана" "Майбах"-а!-строго продължава майора. Аз обаче оставам с увиснала челюст, разузнавачите от взвода ми не смеят да помръднат. Недоумявам защо му трябва да споделя интимни преживявания с мен, срочнослужещия и то пред войниците.
                        -Защо не отговаряш-ме скастря началника. Аз вдигам рамене т.е. на всеки може да се случи и няма защо човек да се чувства виновен за това, което му се е случило пряко волята, а гласно смотолевям:
                        -Еми какво да кажа...
                        -"Майбах"-а виждам-помага ми сърдит майора. В този момент аз за втори път се почувствах дезориентиран и изоставащ от мисълта на началника, но бързо се окопитих и взирайки се в полянката видях добре замаскиран танк.
                        Пояснение (с извинение към запознатите):Конструкторското бюро на Карл Майбах е дало името си на създадените в него танкове и кораби и тежки двигатели. Понастоящем има лимузини които носят същото име.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Проблясъци от казармата

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение

                          ............
                          - Старото еб*аваш ли го или не го еб*аваш (има уловка каквото и да кажеш)
                          Правилният отговор е "тъй вярно!.......................

                          При нас правилният отговор беше:
                          "еб*авам или не еб*авам, старото аз уважавам!"

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: Проблясъци от казармата

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Капитан Пенев - ШЗО Шумен :

                            "Изпъчи гърдите и стегни организма!"

                            "Фуражката школници, трябва да бъде опъната като нерв, като ски шанца, така че пружината да прави опасен режещ ръб, а не баница!"

                            Старшина Димитров от същото място :

                            "Незнам дали някой от вас е бил влюбен в мъж, но капитан Пенев е стегнат, строен, умен, избръснат!"
                            Ей това трябва да е (по наше време) вече майор Пенев. 41-ва батарея
                            LZ1ACU

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблясъци от казармата

                              Ако някой си мисли че простотиите са характерни само за нашата и руската армия дълбоко се заблуждава . Американци в Ирак http://vbox7.com/play:92c9f7c1
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблясъци от казармата

                                Имахме един майор.........любимата му фраза като разговаряше с редник бе:"И сам, воина е сам"..........
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X