Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблясъци от казармата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Про-блясъци от казармата

    И един виц:

    Проверка в поделение.
    Командирът развежда генерала, криейки очите си с ръка. Генералът е възхитен от чистотата.
    - Ммм, забележително. Кой отговаря за чистотата на плаца? - Сержант Петров. - Браво! Продължават огледа. В столовата също блести.
    - Кой отговаря за чистотата в столовата? - Сержант Петров. - Юнак!
    Навсякъде всичко е изрядно и за всичко отговаря сержант Петров. Накрая генералът поръчва да му се яви въпросния сержант.
    - Браво сержант. Обявавам ти благодарност!
    - Благодаря, г-н генерал. А вие си закопчайте най-горното копче на униформата, ако обичате.
    - Ти ли ще ми кажеш бе, сержант!?
    Командира си маха ръката от лицето - окото му е синьо - и шепне на генерала:
    - Г-н генерал, сержант Петров никога не повтаря по два пъти...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #32
      До: Про-блясъци от казармата

      Старшина към войниците:
      Значи ей тея алюминювите търби да ги занесете зад корпуса...
      Войник с висше образование:
      Господин старшина, извинете, казва се алуминиеви тръби.....
      Старшината:
      Ти кат си толкоз умен, ей тея чугунювите ша ги занесеш сам...
      И после кат свършите, ей тея камъни и железата да ги занесете до оградата и да ги запалите.

      Разбрах, че акумулатора на агрегата бил паднал. Некадърници. Ще го вдигнете значи, ще го вържете здраво да не пада. -Ама господин старшина, той не иска да запали. -Ми бутнете го да запали, де, кво, един агрегат ли не можете да бутнете.

      Коментар


      • #33
        До: Про-блясъци от казармата

        Момчета, противогаза има само триесе минути радиус на действие!
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #34
          До: Про-блясъци от казармата

          Абе викате вие това-онова ,ама без казармата днешната младеж е пълна скръб.Направо са живи мекотели.Аз като бях в казармата,дойде едно момче 120 кг,и се научи да прави коремното и свали колограмите и така си остана до ден днешен.Сега льохмани безподобни.

          Коментар


          • #35
            До: Про-блясъци от казармата

            По време на ТО-тата в халетата на обслужване на всеки агрегат имаше лозунги. Плакат над сектор "Спирачна система" : Миг невнимание - и цял живот мъртав ".
            На това съм свидетел : Стар шофьор на Зил155 в КЕЧ-а се скатава. Старшината пита колегата му : "Иванов защо не е изкарал самосвала днес ? - Защото прави ремонт , др. старшина. Какъв ремонт ? - На диференциала , влязал му е камък вътре. Хм.... , така е като кара все през чакъла.Никаква дисциплина . Утре да е готов !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              До: Про-блясъци от казармата

              Привет!
              Сега един истински случай...
              Първият ден в казармата...зачисляват дрехи, кубинки, всички строени, ред навсякъде...идва момента да ти зачислят автомата...
              Старшината седи с един халваджийски тефтер и записва...
              Редник Иванов, автомат АКМ с номер...запомни си номера на автомата синко...щик нож и 8 бр. пълнители...Иванов от къде си родом, окръг, адрес...
              И така Петров и другите си получиха автоматите...
              Пред последен редника Димитров...процедурата е същата...стигаме до от къде си родом...Митака отговаря от град Пекин, въпрос, окръг???Митака се огледа на ляво, на дясно и отговаря ами Пазарджишки...
              Аз бях най дребен във взвода и бях последен...щях да падна...
              Митака наистина е роден в Пекин...родителите му са работели навремето в посолството в Китай, пък хората си бяха от Пазарджик...
              Най вероятно и до ден днешен ако се пази този тефтер написаното стои...
              Та е хубаво да си знаем, че Пекин си е наш град... и е Пазарджишки окръг...
              Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
              .................................................................................................
              Е. Абу

              Коментар


              • #37
                До: Про-блясъци от казармата

                В казармата: всичко боядисано е ново и всичко мокро е чисто.

                Коментар


                • #38
                  До: Про-блясъци от казармата

                  Ей, славни времена, и мъдри мисли....

                  Коментар


                  • #39
                    До: Про-блясъци от казармата

                    Малко да съживим темата с историите на татко

                    "-Донеси калъпа за шницелите!"

                    "Пълнят кофа с камъни,завиват с вестници и слагат печат "секретно"
                    дават го на новобранеца:
                    -Занеси тази кофа с компресия в склада,но знай че е строго секретен "


                    "-Иди донеси помпата за да напомпим гумите на танка "

                    "-чупиш веригата на танка и ти даваме отпуск(според баща ми опашката е била голяма )"

                    Коментар


                    • #40
                      До: Про-блясъци от казармата

                      Вечерна проверка. Половин взвод разузнавачи са скочили оградата. Дежурният офицер:" Къде са разузнавачите?" От задните редици,ехидно:"На разузнаване..."
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблясъци от казармата

                        надпис в тоалетната,на вратата:"изхождай се бавно,службата тече."
                        и другия бисер,който се сещам сега е :"редник,бегом от мен до другото дърво".



                        P.S.ако е споменато това погоре моля да ме извините,явно не съм го прочел.
                        HUSGVARNA 630 SMR
                        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблясъци от казармата

                          АМИ и аз като бях киртак се вързах на "кирка ---бегом до кухнята ,да вземеш калъпа за кюфтетата"
                          А сега нещо "на живо "
                          развод на караула ,на въм има половин метър сняг
                          -старшината ----Маринов ,
                          - АЗ
                          ти много спиш,ще вземеш да заспиш .......,ще излезе някоя змия......ще те уапе.........ще вземеш да умреш!
                          --ква змия ве другарю старшина !!?
                          ---що ве Маринов
                          --еми те зимата спът др. старшина
                          ---някоя незаспала змия ве простак

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблясъци от казармата

                            Службата е тежка , но за сметка на това продължителна!
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                            Subaru Forester 2.0 d 2010
                            Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблясъци от казармата

                              Старите войници казваха на младите ''кирки бесни''
                              Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблясъци от казармата

                                "Ах...момчета запомнете ще настъпят тежки дни,но ще дойде ден велик в който грохнал стар войник ще извика със закана:Огън,служба не остана!И тогава майки и бащи пазете вашите дъщери"

                                "За мен казармата е кратък епизод,а за шапкарите К.. за цял живот!

                                "УВО подмладява,но да УВО майката се е..ва"

                                ...и т.н. -казармена поезия
                                [B]VFR 800FI[/B] :wink: [B] AB(-)[/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X