Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблясъци от казармата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Про-блясъци от казармата

    В час по НВО полковника изпитва:
    -Неделчев, покажи на таблото муфата на автомат Калашников!
    -Мммм...ето я...
    -На баба ти хвърчилото!
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #17
      До: Про-блясъци от казармата

      Ахам...само дето това е абсолютно вярно:
      Майорът никога не бяга, защото в мирно време ще предизвиква смях, а във военно - паника...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        До: Про-блясъци от казармата

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Съмнявам се,че точно тази е била думата.Ни ги пращахме за:"Брадат секач","Две кофи компресия" и "съндък с луфтове".Надали има фатмак,който знае какво е "клиренс".
        И мои приятелчета се бъзикаха така с новобранците - праща го за две бутилки компресия в склада, новобранката отива в склада, склададжията го пита дали си носи бутилки, той естествено не носи, връща се обратно за бутилки и т.н. и т.н. - продължителността на спектакъла зависи от изобретателността и находчивостта на старите пушки
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #19
          БИСЕРИ от казармата

          Както всички вече знаят , казарма повече няма да има

          Да си спомним все пак , някои от бисерите и изпълненията там

          Коментар


          • #20
            До: БИСЕРИ от казармата

            Проверка в армията:
            - Петров!
            - Аз!
            - Иванов!
            - Аз!
            - Презоградазакачикраков!
            - Аз!
            - Ебати фамилията!
            - Аз!

            Коментар


            • #21
              До: Про-блясъци от казармата

              Спомени от казармата - част 1

              Бомбите падат не само по сушата, но и по островите.

              На ти боя и четка. И така си прецени времето, че да ти остане от боята.

              Или всички с шинели, или никой без шинел.

              Всички команди се изпълняват наляво, с изключение на тези, които се изпълняват надясно.

              Ще се движите по квадрат с четири страни така, че да се образува кръг!

              Построили сте се под формата на буквата... на буквата... Абе нема такава буква!

              Кубинките се лъскат вечер, а на сутринта се обуват на свежа глава...

              След приключване на стрелбата бойните и учебните патрони трябва да се приведат в изходно състояние.

              Главата на войника е да мисли, а мозъкът да съобразява.

              Ставането е сутрин, точно в пет, независимо колко е часът!

              Какво е това нещо, бе? Как може копчето ти да виси на конец от тел?

              Изкуството на полета се състои в това, да се хвърчиш към земята и да се разминеш с нeя.

              И запомнете, командирът на батальона не ходи пеш, той взима със себе си ГАЗ-66 или заместник-командира.

              Не мога да разбера кое привлича повече вниманието ви: това, което ви говоря, или умрелият гълъб, който лети над столовата...

              Аз, когато бях студент и исках да почета, ставах половин час след лягане, взимах си книгата и отивах в тоалетната...

              Сега зяпате през прозорците на стаята, обаче ще ви питам аз, като трябва да зяпате през прозорците на поверения ви танк...

              Майорът никога не бяга, защото в мирно време ще предизвиква смях, а във военно - паника...

              Какво?! Къде си бил? В тоалетната? Абе вие още малко и на театър ще почнете да ходите...

              Военното възпитание съществува и в други държави, в това число и чуждестранни

              Спомени от казармата - част 2


              Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

              Не ме правете на луд, аз да не падам за първи път от Марс!

              Тук да не ти е Англия - копай по-дълбоко..

              Мините биват танкови и противотанкови.

              Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин.

              Този отровен газ предизвиква главоболие в ставите и костите...

              Във формированието не се зачисляват подрастващи, по-малки от 16 и по-стари от 60 години...

              Редник Петров! Доложете ми устройството на дизеловия двигател.

              Кой е онзи с червения нос като краставица...

              Вчера проверих под креватите ви. Направо не ми е ясно как живеете там.

              Противогазът действа в радиус 30 минути.

              Живеете като прасета в бърлога...

              Лицето на снимката трябва да бъде квадратно..

              Всички по окопите, а останалите след мен...

              За да сте готови за вдигане под тревога, трябва да си слагате панталоните, сгънати върху нощното шкафче с дюкяна, насочен към вратата...

              Моята фамилия е майор Иванов.

              Не насочвай оръжието към хора, дори и ако е заредено!

              Автоматът работи така: едно, две, три - и вас ви няма..

              Курсант, не правете умни физиономии, не забравяйте, че сте бъдещ офицер...

              Танкът, това е силно противотанково средство..

              Пристрелката на автомат Калашников се извършва по мишени, представляващи картонен квадрат от черна хартия с размери 20 на 30 сантиметра...

              Пътуването с войскови камион става само по един начин: В камиона не се пуши, не се накланя през каросерията, не се подсвирква на минаващи девойки - само се седи и се пътува с камион.

              Не ме принуждавайте да лишавам вашите бъдещи деца от баща...

              Защо си такъв брадат, бе? Като малък не са ли те учили да се бръснеш?

              Разузнавателната машина се изпраща напред на разстояние една зрителна памет...

              Ти може да не блестиш с ум, но обувките ти задължително трябва да блестят..

              По време на поход на войниците се полагат по 20 грама масло. 15 грама сутрин и 15 - вечер.

              Бързо ринете снега, докато не се е разтопил..

              Военната тайна не е в това, което изучавате вие, а в това, че го изучавате именно вие...

              И така колеги, не се притеснявайте да работите с източници на радиация. Това е напълно безопасно. Ето например някои офицери от флота седят по 3-4 години на атомните подводници, а в това време жените им раждат съвършено здрави деца

              Този отговор го слагам и тук по молба на Spas55
              8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
              bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
              [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

              Коментар


              • #22
                До: Про-блясъци от казармата

                То това е много хубаво,ама да беше погледнал предишната страница на темата...shock:
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  До: Про-блясъци от казармата

                  Ще помоля модератор да ми и зтрие мнението.
                  8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
                  bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
                  [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Про-блясъци от казармата

                    Е няма нужда да се изтрива.

                    Може някои неща от колекцията на Сеслав да се повтарят с предишните. Но има нови и много свежи, и не толкова известни - поне за мен.

                    Продължавам да смятам, че е добре да ги имаме в една тема.

                    А повторенията са неизбежен данък на фолклора, какъвто всъщност събираме тук.

                    За справка:

                    А. Знаменитата реплика, след като чуеш виц: "Аз пък го знам в друг вариант".

                    Б. Кое е по-правилно? "Те ти булка Еньовден!", или "Те ти булка Спасовден?". (Spas55 не знае верния отговор, защото е пристрастен. Освен това никой не знае убедително откъде е тръгнал този въпрос към булката, да е жива и здрава.)

                    Поздрави!
                    Искам България чиста!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Про-блясъци от казармата

                      Освен това, ако бях модератор, казармените про-блясъци, бих ги залепил.

                      Но и това го казвам, защото съм пристрастен.

                      Как да забравя "запевача", който на командата "Дай тон за песен" винаги заковаваше:

                      Нее щем. (и нито буква повече). Било ли е, не е ли било...
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Про-блясъци от казармата

                        Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                        Освен това, ако бях модератор, казармените про-блясъци, бих ги залепил.
                        Но и това го казвам, защото съм пристрастен.
                        Ако сметнете за необходимо, че някоя тема е достатъчно важна, просто го споделете, дали в темата дали на ЛС, ще обърнем внимание
                        За сега обаче не виждам смисъл да се лепи по простата причина, че в раздела има само четири теми, тук не е основния форум и няма скоро да се препълни с теми, так че тази тема няма къде да избяга но обещавам, да я залепя, ако темите тук станат повече
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #27
                          До: Про-блясъци от казармата

                          Това за залепянето го казах пресилено - и то знаейки, че е пресилено. Един начин да подчертая колко ми е любопитна темата.

                          Благодаря за бързата реакция и поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Малко вицове !

                            Военни афоризми с непреходна стойност:

                            - Или ще престанете да пушите, или едно от двете!

                            - А ти да внимаваш! Аз понякога съм нормален, а понякога безпощаден!

                            - Атомната бомба винаги пада в епицентъра!

                            "Шокирана обстановка..."

                            - Кучето е животно, покрито с козина за носене на служба.

                            - Защо псувате! После с тези ръце хляб ще ядете!

                            - Всеки войник трябва да бъде или поощрен, или наказан.

                            - Всички отсъстващи да се строят в редица!

                            - Главата на войника е за да мисли, а мозъка - за да разсъждава!

                            - Не трябва да се чупи всичко - все на нещо трябва да се седи.

                            Военен преподавател:
                            - Менингитът е много страшна болест. От нея се или умира, или полудява. С брат ми сме я карали. Той умря, а на мен ми провървя.

                            - Що за неравен квадрат си нарисувал? Ти да не си далтонист?

                            - Управлението на волана служи за завиване наляво, надясно и в други посоки.

                            - Другарю полковник! Парадът ще бъде довечера, по изгрев слънце.

                            - Другарю курсант! Ако искате да кажете нещо, по-добре замълчете!

                            - Другарю курсант! Ако сте дебил, така и кажете, няма защо да чупите пистолета!

                            - Да мълчиш, когато те питам!

                            - Рота! Отначало да минат хората, а след това ще преминем ние!

                            - Вие какво, глупак ли сте? Не можете да помните? Тогава записвайте, както аз си записвам!

                            - Къде е Иванов? В лазарета боледува? А кой е разрешил?

                            - Цял ден съм седнал да ви стоя прав!

                            - Ще ви изведа в полето и като ви изправя до стената, такъв куршум ще ви тегля, че цял живот ще помните!

                            - Дежурния, там до прозореца дипломати стоят. Стройте ги до стената!

                            - Давам указание: равно поле - нито трап има, нито могила - и изведнъж зад ъгъла се появява танк...

                            - Полковниците не бягат, тъй като в мирно време това предизвиква смях, а във военно - паника.

                            - Ето, вие ще дойдете след 10 години и ще кажете: Другарю старши лейтенант...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Малко вицове !

                              ...
                              -Гу'син р-к,от 15 мин те гледам,как от 2 часа се мОташ кат муха без гла'а...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #30
                                До: Про-блясъци от казармата

                                Новобранец от иска разрешение да влезе в строя, след като е закъснял:
                                " Гусин старшина, разрешете да се..ъъъ...муунем у строю"
                                В следващия момент, строй вече нямаше. Всички се търкаляха по земята от смях...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X