Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърция - вратите на Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гърция - вратите на Гърция

    Много красиво и снимките са разкошни.
    Благодаря за споделеното.

    А за лодката да разпитам: Трябва ли някакво разрешително за да плаваш в гръцки води и до колко лодката се "страхува" от вълнение? И как я транспортирате и къде я спускате на вода?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Гърция - вратите на Гърция

      За лодката не трябва някакво специално разрешително, обаче трябва да имате застраховка тип гражданска отговорност, компас, ракети, жълт димен сигнал, пожарогасител, аптечка, задължително спасителни жилетки колкото е броя на пасажерите +1. За да си направите застраховка пък, трябва да имате регистрация на лодката. За Гърция всички съдове над 2м. с двигател трябва да бъдат регистрирани. За надуваеми, каквато е моята с двигател над 20к.с. включително се иска лиценз.
      Моята е регистрирана в пристанище София (има такова) за двумилната зона. Застраховка имам в Армеец. Имам и свидетелство за водач на кораб до 40БТ по море, така нареченото капитанско.
      Лодката е 3.40м Зодиак, най голямата, която може да се побере в спаднато състояние в багажника на комбито ми. Търкалям я с Астра G. Лодката, двигателя с разглобена количка за него, котви, въжета, вериги, кранци, винил 4х3м. за разгъване + 2 резервоара в багажника. Когато сме трима нашият багаж в купето на задната седалка. Когато сме четирима на покрива в куфар. Движа се средно със 130-140км/ч. по магистралата. Като се връщахме от о-в Порос 960км. се прибрахме за 11 часа с моткане по крайбрежни пътища, спирка за обяд в Агиос Андреас и спирка за кафе до Лариса. Кулата - София взимам за 2 часа без нарушения.
      По проектна документация, Зодиака го дават за вълни до 2м. но много зависи каква е вълната. Ако е ритмична и полегата, в каквито съм карал на Кефалония 1-1.5м. е добре, ако е остра и начупена вълна над 60-70- см е неприятна, защото те подмята, а ако има и насрещен вятър всички пръски са в лодката и ставаш вир вода. По тази причина нося непромокаеми тънки якета за всички в лодката.
      На вода обикновенно гледам да я спускам от някое плажче или полегато място до което е лесно да се стигне с кола и най вече да не се налага да се мъкне надалеч цялото оборудване. Разгъвам винила, сглобяваме и надуваме отгоре лодката, занасяме я или я плъзгам по винила, когато съм сам до водата и вече там закачам двигателя на транеца. По лесно и бързо е отколкото предполагате. Цялата операция отнема около половин час. Иначе в Гърция веднъж като е пусната лодката, я държа през цялото пребиваване или в марината на селището, или в някой тих залив под прозореца ни или близо до мястото където сме отседнали.
      Последно редактирано от uniqaudio; 24-08-17, 22:37.

      Коментар


      • #18
        От: Гърция - вратите на Гърция

        Супер! Благодаря за споделеното!
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Гърция - вратите на Гърция

          Ние ходихме по подобен маршрут няколко месеца по-рано.Много хубави спомени,които допълних от тази тема. Благодаря!
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X