Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Ако говорим за няколко часа систематична стрелба, едва ли са ги заобикаляли за да не губят време. По-скоро или не са имали подвозени достатъчно боеприпаси, или са намерили по-важни цели за гаубиците.
    Статистически в берлинската операция са подвозени най много боеприпаси та едва ли са им липсвали на руснаците . Приоритет на тежката артилерия са били Райхстага ; Райхсканцеларията и другите важни държавни учреждения като основни символи на властта . Целта на всяка такава операция е първо да унищожиш и превземеш тях . После всичко се разпада без единна командна верига . Символиката в тоталитарните режими е изключително важно нещо. А в третия райх и СССР тя е в основата на доктрините .
    Последно редактирано от sek.1; 14-02-17, 06:12.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ....На одном из участков Ленинградского фронта....
      Явно става въпрос за друго съоръжение, а не за този тип кули... Двуметрови стени (срещу 4 метрови), брониран купол срещу няколко такива с добър обзор (да, и видими отдалеч...)..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Статистически в берлинската операция са подвозени най много боеприпаси та едва ли са им липсвали на руснаците . Приоритет на тежката артилерия са били Райхстага ; Райхсканцеларията и другите важни държавни учреждения като основни символи на властта . Целта на всяка такава операция е първо да унищожиш и превземеш тях . ... .
        В същност, една от кулите доста е пречела на руснаците при щурма на Райхстага, но така и не са могли да нанесат по-съществени щети на тези съоръжения ...

        В Берлине нашлось только одно строение, выдержавшее удар Б-4, — это была зенитная башня ПВО Flakturm am Zoo, она же Flakturm I. В район берлинского зоопарка вышли части 8-й гвардейской и 1-й гвардейской танковой армий. Башня оказалась для них крепким орешком. Обстрел ее 152-мм артиллерией был совершенно безрезультатным. Тогда по флактурму прямой наводкой выпустили 105 бетонобойных снарядов 203-мм калибра. В результате был развален угол башни, но она продолжала жить вплоть до капитуляции гарнизона. До последнего момента в ней располагался командный пункт Вейдлинга. Башни ПВО в Гумбольтхайне и Фридрисхайне наши войска обошли, и до капитуляции эти сооружения оставались на контролируемой немцами территории города. ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Като цяло берлинската операция се развива много бързо.
          Конкретно битката за Берлин трае три седмици, като това е само една част от цялостната Берлинска настъпателна операция, която трае няколко месеца. Бързо и бавно са относителни понятия, но обективно, превземането на Берлин представлява едно 10% (като време) от войната между Русия и Германия, в рамките на ВСВ. Това като време, а например в жива сила са били ангажирани около 3 милиона души (два за Русия и един за Германия), което е около двойно на Сталинград. В техника, нещата са "главозамаятелни".
          А тези кули - всъщност - хич не са и грозни. Поне лично според моите разбирания - функцията определя формата.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Конкретно битката за Берлин трае три седмици, като това е само една част от цялостната Берлинска настъпателна операция, която трае няколко месеца.
            Кака Вики е категорично несъгласна с теб. Берлинската настъпателна операция (според нея) е продължила точно 23 дена.

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            обективно, превземането на Берлин представлява едно 10% (като време) от войната между Русия и Германия
            Математически погледнато - ВОВ (не ВСВ) е продължила 1416 дена (освен ако Ексела не ме лъже). Което обективно означава, че превземането на Берлин е започнало (1416/10) 141 дена преди 8-9 Май 1945-та. Което математически (отново) означава, че превземането на Берлин е отнело 141 дена. Отново математически - това са почти 5 месеца. Та чисто от математически интерес - какво се е случило на 8-9 Януари 1945-та, че да го броиш за началото на превземането на Берлин?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #51
              От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ... Колкото и фанатици да са били тези вътре и на тях им се живее...
              Някъде ми се мерна като информация, че офицерите вътре вързали и предали на руснаците коменданта на едната кула, който не щял да капитулира Та не ще да са били чак толква фанатици...
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #52
                От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Някъде ми се мерна като информация, че офицерите вътре вързали и предали на руснаците коменданта на едната кула, който не щял да капитулира Та не ще да са били чак толква фанатици...
                Германците са хора прагматици и повечето много добре са разбирали какво става . Естествено който е можел е гледал да се предаде на съюзниците .
                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Конкретно битката за Берлин трае три седмици, като това е само една част от цялостната Берлинска настъпателна операция, която трае няколко месеца. Бързо и бавно са относителни понятия, но обективно, превземането на Берлин представлява едно 10% (като време) от войната между Русия и Германия, в рамките на ВСВ. Това като време, а например в жива сила са били ангажирани около 3 милиона души (два за Русия и един за Германия), което е около двойно на Сталинград. В техника, нещата са "главозамаятелни".
                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                А тези кули - всъщност - хич не са и грозни. Поне лично според моите разбирания - функцията определя формата.
                Бързали са да отрежат съюзниците от Берлин . Берлинската операция . https://www.youtube.com/watch?v=itSYggZEcWU
                Последно редактирано от sek.1; 18-02-17, 06:27.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Кака Вики е категорично несъгласна с теб. Берлинската настъпателна операция (според нея) е продължила точно 23 дена.



                  Математически погледнато - ВОВ (не ВСВ) е продължила 1416 дена (освен ако Ексела не ме лъже). Което обективно означава, че превземането на Берлин е започнало (1416/10) 141 дена преди 8-9 Май 1945-та. Което математически (отново) означава, че превземането на Берлин е отнело 141 дена. Отново математически - това са почти 5 месеца. Та чисто от математически интерес - какво се е случило на 8-9 Януари 1945-та, че да го броиш за началото на превземането на Берлин?
                  Това с 23-те дни (дето аз съм ги писал три седмици), е именно битката за Берлин, която е само част от цялостната операция по превземане на Берлин. През януари '45-та, руснаците са в процес заемане на позиции пред Берлин (на 50-ина км) и горе-долу точно тогава започва въпросната операция.
                  Последно редактирано от davc; 18-02-17, 09:57.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това с 23-те дни (дето аз съм ги писал три седмици), е именно битката за Берлин, която е само част от цялостната операция по превземане на Берлин. През януари '45-та, руснаците са в процес заемане на позиции пред Берлин (на 50-ина км) и горе-долу точно тогава започва въпросната операция.
                    Фактическото превземане на Берлин е 10 дена . На 21.04.1945 година танковете на корпуса на генерал Кривошеин първи стъпват на берлинските улици за което генерал Кривошеин е удостоен със званието Герой на съветския съюз . Хитлер си тегли куршума на 30.04.1945 след него на 01.05.1945 и генерал Кребс . На 02.05.1945 берлинския гарнизон начело с коменданта му Генерал Вайдлинг капитулира .
                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    В същност, една от кулите доста е пречела на руснаците при щурма на Райхстага, но така и не са могли да нанесат по-съществени щети на тези съоръжения ...
                    Освен Б 4 в берлинската операция активно са използвани и 280 милиметровите БР 5 . Това е наистина ужасно мощна мортира . Бетонобойния и снаряд тежи 250 килограма Натиснете снимката за да я уголемите

Име:br-5.h12.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5743689 .
                    Последно редактирано от sek.1; 18-02-17, 18:21.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                      Абе сериозно са строили немците.... Който има възможност - да ги види наяве - няма да съжалява...
                      Наистина изглеждат груби и недодялани (поне тази, която видях), със следите от панелите на кофража по бетона...
                      Но явно бетона е 'противомортирен'
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Абе сериозно са строили немците.... Който има възможност - да ги види наяве - няма да съжалява...
                        Наистина изглеждат груби и недодялани (поне тази, която видях), със следите от панелите на кофража по бетона...
                        Но явно бетона е 'противомортирен'
                        Не знам какъв е ама леко синее . Къщата ми е строена върху немски железобетон . Едно парче 50х50 дето стърчеше едни 20 сантиметра нагоре в мазето съм го къртил 3 дена . Хилтито не го лови рязах го на квадратчета с големия флекс и руски диамантен диск за гранит .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Това с 23-те дни (дето аз съм ги писал три седмици), е именно битката за Берлин, която е само част от цялостната операция по превземане на Берлин. През януари '45-та, руснаците са в процес заемане на позиции пред Берлин (на 50-ина км) и горе-долу точно тогава започва въпросната операция.
                          Ами не! Руските класификации на операциите определено се разминават с твоите теории. Според тях Берлинската стратегическа настъпателна операция започва на 16 април и завършва на 8 май. Това, за което говориш ти, се нарича Висло-Одерска настъпателна операция, проведена в периода 12 януари - 3 февруари 1945. Че е създала предпоставки за провеждането на Берлинската операция е безспорен факт. Това е била една от целите й, наред с освобождаването на територията на Полша западно от Висла. Ама, ако тръгнем по тази логика, спокойно можем да включим към "Берлинската операция" и тази при Сталинград ...

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ... Освен Б 4 в берлинската операция активно са използвани и 280 милиметровите БР 5 . Това е наистина ужасно мощна мортира . Бетонобойния и снаряд тежи 250 килограма .
                          Ама с такива не са стреляли по ПВО кулите. В същност, за разлика от Б-4, тях не са ги използвали за стрелба с право мерене, а са водили огън от разстояние 8-10 км.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-02-17, 19:13.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ами не! Руските класификации на операциите определено се разминават с твоите теории. Според тях Берлинската стратегическа настъпателна операция започва на 16 април и завършва на 8 май. Това, за което говориш ти, се нарича Висло-Одерска настъпателна операция, проведена в периода 12 януари - 3 февруари 1945. Че е създала предпоставки за провеждането на Берлинската операция е безспорен факт. Това е била една от целите й, наред с освобождаването на територията на Полша западно от Висла. Ама, ако тръгнем по тази логика, спокойно можем да включим към "Берлинската операция" и тази при Сталинград ...
                            Заглавията са си заглавия и си имат функцията. Функцията се определя от целите и като така (предвид различните цели), има всякакви заглавия за едни и същи неща. Аз визирам същността без никакво отношение към тях.
                            А "територията на Полша, западно от Висла" си е чиста Германия (до '39-та).
                            Последно редактирано от davc; 18-02-17, 20:26.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Ама с такива не са стреляли по ПВО кулите. В същност, за разлика от Б-4, тях не са ги използвали за стрелба с право мерене, а са водили огън от разстояние 8-10 км.
                              Според руски източници в берлинската операция са участвали 3 батареи БР 5 по 6 оръдия . Това при положение че общия брой произведени е 47 . В спомените си ветераните разказват че бетонобойния правел дупка в земята десетина метра широка и толкова дълбока .
                              Последно редактирано от sek.1; 19-02-17, 04:13.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Противовъздушни бронирани кули във Виена от ВСВ

                                Леко встрани от темата, но битката за Берлин е записана в учебниците на военните като най-голямото бойно събитие в историята.
                                Както се каза-над 3 000 000 участници.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X