Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за рязане на профили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Машина за рязане на профили

    Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
    Колега, междуосиевото разстояние на колелата може ли да ми го премериш? И ориентировъчно страничния наклон на машината. Предварително мерси.
    Няма проблем,стига да не забравя.Наклона на око е около 45 градуса.Между осите би трябвало да е около 700-750 мм,съдейки по дължината на лентата и диаметъра на колелата.Подозирам че искаш да си направиш лентоотрезна машинка.При цена под 700лв на нова мисля че няма да се справиш.Изцяло изключвам възможностите и уменията ти от уравнението.Убеден съм че хора с възможностите и уменията на Пламен и Саньо са на моето мнение.

    Коментар


    • #77
      От: Машина за рязане на профили

      Мерси, прав си, че за тези пари няма голям смисъл... Но със издръжката на студент, се разминавам със голяма част от моите мераци. А време все ще открадна мъничко, пък и нямам намерение да го направя за другата седмица. Но има и нещо друго, има една тръпчица дето ни кара да си трошиме главите, но като го направим...да се охилим и да ни е едно хубаво. Тъй, че ще се бухна, пък ако го направя ще пусна снимки.

      Коментар


      • #78
        От: Машина за рязане на профили

        мой познат беше пуснал лидълски банциг за дърво с ножовка за метал и каза че става за рязане на ламарина за ножове
        може нещо подобно да се използва за отправна точка за самоделката

        Коментар


        • #79
          От: Машина за рязане на профили

          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
          ... Но има и нещо друго, има една тръпчица дето ни кара да си трошиме главите...
          Тая тръпчица ме държи изправен вече 53 години и тия години все по натрапчиво ми набиват че загубата на време е загуба на пари,а липсата на пари неминуемо разминава нуждите с мерацитеПресметни само колко време няма да имаш лентоотрезна докато си я направиш.После смятай колко време би ти спестила ако я имаше.Това не е нещо което би продал на печалба,макар и да я направиш.Но пък ако я имаш винаги можеш да добавиш стойност,нали

          Коментар


          • #80
            От: Машина за рязане на профили

            Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
            Мерси, прав си, че за тези пари няма голям смисъл... Но със издръжката на студент, се разминавам със голяма част от моите мераци. А време все ще открадна мъничко, пък и нямам намерение да го направя за другата седмица. Но има и нещо друго, има една тръпчица дето ни кара да си трошиме главите, но като го направим...да се охилим и да ни е едно хубаво. Тъй, че ще се бухна, пък ако го направя ще пусна снимки.
            Такаа,явно те е захапало кучето и оттърване няма!Споко и на мен ми се случва,еле пък ако някой ми каже,че няма как да стане.
            Колелата са със диаметър 185мм и от горната страна имат борд видимо 2-3мм в дълбочина,или да речем 191мм.Междуосевото разстояние е около 520мм,като има канал за натягане започващ грубо от 500мм.Канала е със около 70-80мм дължина,рамото е на 45гр,лентата 640мм.
            Общо-взето не си струва разправията,поогледай се излизат машини втора употреба на добри пари.
            Надявам се,че разбираш руски,ето ти видео за вдъхновение:

            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #81
              От: Машина за рязане на профили

              Благодаря колега, не знаех за този магазин. Утре ще го навестя.

              Коментар


              • #82
                От: Машина за рязане на профили

                Благодаря на всинца ви, точно тези клипове ги гледах вече няколко пъти. Пък и не съм от най-младите, руския все още го помним, чат-пат

                Коментар


                • #83
                  От: Машина за рязане на профили

                  Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                  Благодаря на всинца ви, точно тези клипове ги гледах вече няколко пъти. Пък и не съм от най-младите, руския все още го помним, чат-пат
                  То тоя е украинец и от време на време бърка и не му се разбира съвсем точно.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Машина за рязане на профили

                    Пламене,при диаметър на колелото 185 и обиколка на лентата 1640 мм би трябвало между осите да е около 720 мм

                    Коментар


                    • #85
                      От: Машина за рязане на профили

                      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                      Пламене,при диаметър на колелото 185 и обиколка на лентата 1640 мм би трябвало между осите да е около 720 мм
                      Въобще не съм се напъвал да го смятам,просто рулетката отчете толкова.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Машина за рязане на профили

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Въобще не съм се напъвал да го смятам,просто рулетката отчете толкова.
                        То и аз не се напъвам да смятам.Достатъчно е само да изброим детайлите и бюджета се изчерпва.Пазарът в днешно време отговаря светкавично на търсенето,те и за тва китайците са № 1 в предлагането,кеф ти Ferm. кеф ти Matriх. кеф ти MBS,всичко е на една база...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Машина за рязане на профили

                          Бърз въпрос: Профила на колелата прав ли е, или леко бъчвообразен?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Машина за рязане на профили

                            Битрябвало да са прави с борд отзад да подпира лентата и освобожаване отпред където лягат зъбите.
                            Трагичното не е смъртта, а животът, който
                            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                            Чарлз Буковски

                            Коментар


                            • #89
                              От: Машина за рязане на профили

                              Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                              Бърз въпрос: Профила на колелата прав ли е, или леко бъчвообразен?
                              Любопитен съм що си го представяш бъчвообразен.Съвсем цилиндричен е с борд отзад и дълбока фаска в предния край да не изправя чапраза.Освен това на лентоводителите има по едно вертикално лагерче дето не позволява на лентата да потъва.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Машина за рязане на профили

                                Ще отговоря бързо. Регулиращата ролка на лентов шлайф се прави бъчвообразна. За да може да центрира лентата. Та бързо направих връзката. Сега, ясно ми е, че едната лента няма нищо общо с другата. Но и лентоотрезни машини съм виждал без да ги оглеждам и т.н. Друго да питам(то тая вечер само това правя)�� . Кой е по-удачния избор на лента ширина 13 или 20мм? Въпросите може да са лаишки, но за мен са важни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X