Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за рязане на профили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Машина за рязане на профили

    Виж във полимета,размера е 1640мм,имат два модела и струват 20лв без данъка.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #62
      От: Машина за рязане на профили

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Виж във полимета,размера е 1640мм,имат два модела и струват 20лв без данъка.
      Полимета купуват от тия дето съм посочил.Те ги внасят от Германия и ги правят на какъвто размер искаш.Като ми се съберат двадесетина скъсани ленти им пращам и срешу левче за бройка ми ги връщат перфектно заварени.Иначе стандарта е 1640х13х0,65мм.Твойта също.До къде я докара.

      Коментар


      • #63
        От: Машина за рязане на профили

        Оня ден я подкарах,имах дребни ядове с някои неща и най-вече с намирането на подходящ мотор.Ф-140 30ХГТ го реже за двайсетина минути със разлика в среза 0,4мм,доволен съм.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #64
          От: Машина за рязане на профили

          Радвам се че ти върши работа.

          Коментар


          • #65
            От: Машина за рязане на профили

            Аз още търся такава или подобна . Офертата си е валидна . Американската бележка още си седи. До кога ще седи не знам щото както пее Бобан када видим лепу жену саме ноге https://www.vbox7.com/play:8adc6115
            Последно редактирано от sek.1; 15-03-17, 05:46.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: Машина за рязане на профили

              Аз със моята машинка продължавам да се опознавам, вече успях да й направя "туних".

              Смених й лентата. Като видях новата оцених колко е била зле старата. Измих редукторната кутия и сложих ново масло, защото старото изглеждаше доста гадно.

              Водачите бяха под всякаква критика откъм настройка, пооправих ги чрез разни туториъли както и опъна на лентата. Пуснах я на най-ниска скорост, защото беше на най-високата, а и регулирах натиска на рамото към детайла, защото кривеше среза и според мен до голяма степен се дължеше на това и високата скорост на лентата.

              След тези корекции си отрязва филийка от квадрат 20х20х2 с дебелина около 2-3 мм без видими отклонения. Само на най-долната стена прави един лек ръб, което не знам на какво се дължи.

              Като цяло напоследък не ми остава време за това хоби и имам 2-3 пробни сряза.

              При моята машина за рязане под ъгъл не се върти детайла, а цялото рамо. Предполагам заради това са го направили да не се изправя под прав ъгъл, а максимум на 45 градуса. Вероятно от опасение да не се прекатури цялата машина ако някой го вдигне докато е завъртяно откъм късата страна на масата. Както и да е, аз държах да се ползва и като вертикален банциг и малко го побългарих, та вече се изправя почти вертикално. Следва да му направя удобна масичка, която не е нужно да се сваля при стандартно рязане, ама ще трябва да го мисля.

              Малко ме дразни менгемето. Не е на винт, а е един плунжер, който се опира в детайла и с една ръчка уж се пристяга. Да, ама нещо не стяга като хората. Гледах механизма, плунжера минава през една пластина с дупка, а ръчката която стяга детайла върти един ексцентрик, който "измята" пластината законтряйки плунжера в нея. Като цяло интересна идея, ама нещо моето не бачка като хората и не знам защо.

              Някой опит с описания тип менгемента?

              Чудя се дали да не го модифицирам и да си го направя на винт.

              Коментар


              • #67
                От: Машина за рязане на профили

                Здравейте,купих си циркуляр като този от клипа,STARK TGI 250-990w,2850 оборота диаметъра на диска е 250мм но може да влезе 254мм,вътрешния отвор е 20мм но може да се промени втулката според отвора на диска.Въпросът ми е да ли с подходящ диск ще може да реже черно 2-3мм( дебели профили) и ако може моля да ми препоръчате подходящ диск.

                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                Чарлз Буковски

                Коментар


                • #68
                  От: Машина за рязане на профили

                  и все пак има ли някой който да си е купил или виждал на живо въпросното MBS 115, 370W / GÜDE

                  да каже става/нестава ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Машина за рязане на профили

                    Някой, които има от тези малките лентови резачки, би ли споделил размерите на колелата?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Машина за рязане на профили

                      Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                      Някой, които има от тези малките лентови резачки, би ли споделил размерите на колелата?
                      Какви размери те интересуват.На око диаметъра е 180-200мм.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Машина за рязане на профили

                        Точно на лентата, бъзна ме мухата и ми се врътка една мисла... Всъщност доста се колебая м/у циркуляр и лентова резачка. От ножовката се отказах, че е много бавна, направих си със карбофлексов диск, но не е за прецизно рязане. Пък и не е за плътно. Ако се реша за циркуляра ще ми е най-лесно, понеже машината ми е готова. Сненям само иструмента и съм готов, но цената на диска си е една цифра, а не знам колко сряза ще направя преди да го хвърля. При банцига поне лентата доста по-евтина.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Re: От: Машина за рязане на профили

                          Нищо не разбрах от идеята ти.Имам две такива лентоотрезни.Мога да ти дам размери на каквото кажеш.Иначе стандартния размер на лентата е 1638х13х0,65 мм

                          Коментар


                          • #73
                            От: Машина за рязане на профили

                            Идеята е да си спретна машина, която да реже прилично. Имам от тези настолните шлайфове. За грубо рязане на профили става, но като го обърна на 45° среза е крив. Има циркулярни дискове за метал, които са за сухо рязане, оборотите не са проблем да се намалят на 1800. Но както казах инструмента си е цифра, а честно казано хич незнам калко му е трайноста. Дават ги да се презаточват до три пъти, но пак е е условно. Диска е видиран и ако се откъртят зъби, може и да не се стигне до точене.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Машина за рязане на профили

                              Колега, междуосиевото разстояние на колелата може ли да ми го премериш? И ориентировъчно страничния наклон на машината. Предварително мерси.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Машина за рязане на профили

                                ако си от Ямбол - ЕТ Мира
                                предполагам, че няма да те върнат ако имат нещо налично за показване
                                http://www.holzmannbg.com/lentovi-nozovki-za-metal
                                преди 2 месеца си купих модела със хидравлично забавяне на спускането 128HDR, с малко настройки на лентата върши работа и реже доста прецизно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X