Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за рязане на профили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: От: Re: От: Re: От: Машина за рязане на профили

    [QUOTE=ДСВ;3106577]
    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение

    Извинявай не разбирам какво е това бранд но по смисъл го разбрах( преобул се Илия пак в тия) и защо бяха тези вишки и хора да лепят брандове върху бранда като според теб нищо не се е променило.
    Много се е променило. Но няма да пиша повече, че спамим темата.

    Коментар


    • #32
      От: Машина за рязане на профили

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      Мисля че 120мм.Единственото хубаво нещо е менгемето.Стотина кила може и да има.Длъжен съм да ви кажа,че след втория комплект червяк и ролка сменени от въпросните,машината ми беше върната "побългарена" или "потурчена" не знам точно.Липсваше част от лагерното тяло на редуктора,което е част от корпуса.Решили са временно въпроса за сметка на семеринга.Ама ти си техничар,няма какво да те мисля.Обещах първо на колегата,така че той е на ход.
      Ще изчакам.Драсни едно лично евентуално да го изкоментираме.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Машина за рязане на профили

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Аз съм готов и някой лев да дам за такава потрошена с помлян редуктор ; изгорял мотор и тнт . Ако някой има да предлага . Нямам претенции към
        марката
        Ми то май ще се заформи накакъв търг,та да предложа.Машината е налична,без двигател и с въпросните проблеми.Ангажирам се да я изпратя с куриер за ваша сметка на този който дари най много и най бързо в дарителската секция на форума без ангажимент да ме споменава.Вероятността това нещо да го чете модератор е голяма,така че разчитайте на феърплей.

        Коментар


        • #34
          От: Машина за рязане на профили

          Най- качественото рязани на метал и като норматив и като срез е циркуляр с кобалтов диск и бурьол .До пет милиметра материял реже като кашкавал,няма дори стружка при среза,ъгловите срезове са в голям диапазон и много точни,зоа заварка от всякакъв тип им правиш само фаска и работиш с максимална точност,ако щеш чело в чело ,ако щеш с провар!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Машина за рязане на профили

            Колега този Matrix от собствената си тежест ли реже или има някакво подаване?

            Коментар


            • #36
              От: Машина за рязане на профили

              Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
              Колега този Matrix от собствената си тежест ли реже или има някакво подаване?
              Има пружина.Гадно се отговаря на цитат.

              Коментар


              • #37
                От: Машина за рязане на профили

                Такава беше като нова
                HARRIS BS128HDR
                Състоянието и условията за придобиване са описани по назад в темата.

                Коментар


                • #38
                  От: Машина за рязане на профили

                  Колегата petroffbg пръв обеща да помогне,затова печели машината.Днес едва ли ще успея да му я изпратя,но в понеделник със сигурност.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Машина за рязане на профили

                    Със без машина така или иначе съм заделил едни 100 лева за Таргата . Те си отиват по предназначение . В интерес на истината точно тоя модел миналата година за малко да го купя ама един колега ме спря . Показа ми на телефона снимки в Германия на една страхотна ножовка с охлаждане и всички екстри в тяхната верига ХЕЛА за 350 Евро . Ходи до Сарбрюкен ама без кола та нямаше с какво да я докара . Рових по нета ама не можах да я намеря в НЕЛА явно е била на промоция някаква . Търсенето продължава все нещо ще изпадне .
                    Последно редактирано от sek.1; 11-02-17, 08:32.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Машина за рязане на профили

                      За такъв клас машина с по читавото менгеме съм готов с кеф да се разделя с тая изкарана с много пот на челото американска бележка Естествено машината е желателно да не е сгазена от валяк . Такива неща като помлян редуктор ; изгорял мотор ; износени оси не ме притесняват ни най малко . Марката също не ме вълнува . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0031.JPG
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5743313 Кой за каква кауза ще похарчи парите също не ме вълнува
                      Последно редактирано от sek.1; 12-02-17, 18:54.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От: Re: От: Машина за рязане на профили

                        И аз като дадох 1500 пари си мислех че купувам нещо от клас,ама не би.С менгемето се изчерпват всички хубавини в това недоразумение.Всеки изкарва парите си по различен начин.Всеки харчи времето и парите си както прецени.В случая изхарчих парите си неразумно,но времето е пари.Аз също мога да си я поправя,но за повечето услуги ще плащам.А в същото време ще съм без лентоотрезна,което пък блокира приходите.Решението да я подаря го взех спонтанно още с появяването на темата.
                        В момента близки до семейството ми хора имат нужда от средства и усилията ми са насочени натам.Затова предпочетох да се освободя от тоя "капитал" по този начин.Щото ако бях я обявил за продажба в това състояние,едва ли някой би я купил.Така смятам че съм бил полезен максимално без да ангажирам форума.Единствения данък който не плащам с удоволствие е "обществено мнение".Та така.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Машина за рязане на профили

                          Вече много пари за машина мога да дам само ако ще ги изкарам в рамките на месец - два . Имам мои струг ; 2 фрези ; плосък шлайф ; колонна бормашина ; хидравлична ножовка ; 70 тонна хидравлична преса ; гилотина НГ 4 ; мотокар ; 2 телоподаващи и оборудване за тях да работя 300 години поне . По дребното въобще не го броя . Служебни машини в двата завода на които съм главен механик и ги поддържам имам всичко което е измислено . Миналата година съм купил шлайф ; инструментална фреза ТОЗ ФН 25 и хидравличната преса . Сега с много вътрешни усилия се удържах да не купя един ротационен шлайф щото вече не ми се обяснява в къщи че и тая година прескачам ремонта на банята щото съм купил нещо много хубаво на далавера ама не знам дали ще ми дотрябва някога . 100 - 200 лева мога да дам винаги толкова за какво ли не съм ги дал в този живот . Според мене всяко нещо дори и потрошено си има някаква цена и понеже моя труд и моето машинно време не го броя та сметката ми излиза . Каза да предлагаме аз толкова мога да предложа .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Машина за рязане на профили

                            Здравейте,

                            Не съм забравил темата и не съм се отказал да взимам машина. Клоня най-много към Gude MBS 115, което смятам, че за моите нужди е достатъчно като наденждност и още повече като възможности.

                            Вече го има в наличност и дето се вика чакам заплата

                            В последните дни обаче назрява един друг въпрос - режещото рамо на тази машина се изправя и става вертикален банциг. Има ли конструктивна причина, която да пречи да се използва като стандартен банциг за дърво? При положение, разбира се, че се намери подходяща режеща лента за тази цел?

                            Максималната скорост на машината е 50 м/мин, което нямам идея как се съпоставя с банциг за дърво.

                            Някой има ли опит?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Машина за рязане на профили

                              По принцип става и за дърво.Зависи какви са ти очакванията.Ако искаш да разбичваш трупи,не става.Но да отрежеш греда 10х10 см става и с лента за метал.Един нормален дърводелски банциг е със 70-80 см колела,лентата е 4-5 метра,а оборотите са 750-800 в мин.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Машина за рязане на профили

                                Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                                По принцип става и за дърво.Зависи какви са ти очакванията.Ако искаш да разбичваш трупи,не става.Но да отрежеш греда 10х10 см става и с лента за метал.Един нормален дърводелски банциг е със 70-80 см колела,лентата е 4-5 метра,а оборотите са 750-800 в мин.
                                То може с машинка за подстригване да да си окосиш и райграса пред дома, ама къде е Киро на кирия.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X