Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    От девети февруари, преди две години , разпитваш за тези джипоподобни и още не си решил .
    Колко време ти трябва?
    Или просто разчесваш езиците и гледаш като всеки баш българин дансънабуташ .

    Определено не стават за оффроад и двете .
    Карал съм раф4 , имам гранд витара 2 .
    Рафа гори 6,8 - 7,3 (дизеловия вариант ) , на магистралата си се кротва на 120 и мърка .
    Даначето със рено мотор 1,9 (пак дизел ) по ниско от 9,5 със пенсионерско каране не мога да го смъкна .
    Сега вече ще решиш ли да си вземеш Рав4 ?
    Щото ниските при тоя "оффроад" дет си го споменал и се минава със обикновенна жигула - хич няма да ти са от полза .
    Аз за три месеца ги включих само като я купувах и видях , че ги има.

    Комфорта в купето е сравним . По принцип ако няма допълнително изисквания, тапицериите се правят от евтини материи.
    Рав е по разпространен и има доста части по моргите .
    Като собственик на СГВ2 - съвет - не си я купувай.
    Колега, темата е стара и събирам мнения, но нали не искаш тук да си напиша цялото СВ и да занимаваме колегите с подробности. Накратко, в момента карам RAV4 2.2 D4D 2008г. и искам да я сменя с Гранд Витара след 2006г, задължително бензин с ръчни скорости, понеже ще и сложа газ.
    Та основните въпроси са, дали изобщо си заслужава да правя тоя чейндж, а не дали ще се "набутам" и да си пиша ей така. Форума нали е за това да си помагаме и да събираме мнения от опит, който колегите са натрупали с много време, а и много изхарчени пари да натрупат тоя опит. Евала на колегите bullet_pk и redex, както и на другите - все компетентни мнения, без никой да се заяжда.
    RAV-a искам да го сменя с нещо маалко по-просторно отвътре, понеже имаме две деца и отзад със столчетата е много тясно като влезе и жената, а понеже чат-пат ще карам по черен път, единствено ГВ3 ми се струва по-подходящ СУВ от този клас заради бавните най-вече.

    Затова събирам мнения, тези дни ще покарам 1-2 Витари да видя реално за какво става на въпрос, ако някой в София може да помага - да пише

    Коментар


    • #47
      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

      Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
      ... Накратко, в момента карам RAV4 2.2 D4D 2008г....
      Направил си по-добрия избор.
      Определено Сузуки Гранд Витара 2 (която се води така и е след 2005 година) не е кой знае колко просторна в сравнение с Тойотата.
      Покарай някоя друга и сам ще решиш , че не "си заслужава да правя тоя чейндж" .
      Говоря ти като вече "набутан" , но ти сам ще си прецениш.
      Не , че е лоша колицата .

      Коментар


      • #48
        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

        Подкрепям мнението на Rachido. А и ми спечели уважение, много рядко се намират искрени хора и особено такива, които не са на принципа "наше лошо нема'. Смяната и на мен ми се струва абсолютно безпредметна. Ако търсиш повече място - сменяй концепта за автомобил - търси ван или D-SUV. А и да се търси джип с бавни за "чат-пат черен път" за мен е крайно нелогична. Без да твърдя, че знам кои са маршрутите, по които ще пътува семейството на автора, бих стрелял, че са такива, които не изискват МПС с понижаващи предавки...

        Коментар


        • #49
          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

          От време на време "джипа" ще се ползва за риболов, катерене до разни хижи например и някой друг по-екстремен черен път. С Тойотата до сега не съм имал проблеми и не съм закъсвал, но е имало случаи, когато съм си търсел белята извън пътя и съм излизал "на магия" Знам, че тези случаи ще са доста малко, но точно тогава по-високия клиренс и наличието на бавни ще са от полза.
          И се сещам за един въпрос извън темата - при всяко излизане извън пътя, особено по горите, боята на тия нежни СУВ-чета трябва да се прежали, иначе си вървят докато не опрат дъното или не се окопаят...

          Коментар


          • #50
            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

            Ако става въпрос за смяна от такъв тип, гледай да вземеш фейслифтова 2009, с мигачи на страничните огладала, заради ЕСП-то. То както знаеш действа като електронен блокаж и с него почти няма закъсване. Иначе поне за мен ефекта от смяната няма да е пълноценен.

            Коментар


            • #51
              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

              Tabu_bg, без да искам да споря, ЕСП-то симулира в някаква степен електронен блокаж. Разликата е че при задействане на ESP се отнема газста и тягата подавана към колелата ( ESP работи заедно със системата за елиминиране на боксуването). В този ред на мисли, ESP не заменя блокажа. В някой случай е необходимо именно гумите да могат да боксуват ( ако е изключена системата за елиминиране на боксуването, ЕСП също се деактивира), с цел измъкване от конкретна ситуация. В други случай ЕСП-то помага страшно много. Фейслифта освен мигачи в огледалата и ESP има и други подобрения спрямо предишния модел. Различно разположение на показателите по таблото, както и по-големи ясно четливи дисплейчета. Бутоните за управление на климатичната система също са различни, за мен по-сполучливи итн.

              Коментар


              • #52
                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                ГВ3 и Рав4 са горе-долу един размер /малък според мен/ - за по-просторен автомобил единствено ГВ ХЛ7 има някакъв смисъл и пак не много... Санта Фе 2 е вариант за по-голямо пространство, но вече доста трошки се вкараха от Италия та трябва да се внимава с "евтините"...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #53
                  От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                  До Росен и Тедо
                  ВОДИ СЕ ГРАНД ВИТАРА 2 - и вярно са горе долу един размер - ама едното харчи с една трета повече.
                  Не се бъркайте , че е трета конфигурация .
                  Сузуки гранд витара 2 е след 2005 година .
                  А сузуки гранд витара 3 - е не съм стигнал още до нея - прекалено е млада.
                  ЕСПто се изключва ръчно .....ОООО изненада - само до 30 км/ч .(Сузуки Гранд Витара 2 - 2008 година) .
                  Неприятни шумове откъм спирачките когато колата "не се чувства сигурна на пътя" .
                  На ниските автоматично си маха системата за подпомагане (въпросното ЕСП) - само дето не съм разбрал до колко и по какъв начин -Щото съм ги включвал само за проба , като я купувах - до сега не ми се е наложило .
                  За екстремни изживявания си имам друга витара.

                  Табу - колко колометра навъртяни имаш извън пътя , не че нещо , не ти разбирам въпросите?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    До Росен и Тедо
                    ВОДИ СЕ ГРАНД ВИТАРА 2 - .....?
                    Воала да се образоваш малко:


                    https://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Vitara

                    Сузуки Витара или Гранд Витара или Ескудо си е все същото в различни краища на света.


                    Според горната статия всьо е Витара
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение

                      Табу - колко колометра навъртяни имаш извън пътя , не че нещо , не ти разбирам въпросите?
                      Почти не карам извън пътя. Къде видя да питам нещо ?!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        Не се бъркайте , че е трета конфигурация .
                        ....
                        Това с Гуглето съм го играл - опитай се да си поръчаш части за витара 3 (пък дали е ескудо , сайдкик или други неща които въобще не са важни ..)
                        Като имаш един ВИН - нещата си се образуват от само себе си.

                        "Почти не карам извън пътя. Къде видя да питам нещо ?"
                        ESP Няма да ти помогне при офроуд.
                        Това не го казвам с цел да се заяждам . Уважавам мнението на всички колеги и се съобразявам с вас.
                        Това което пиша е от опит - дано да не ви се налага да го разберете сами.
                        Това, поне при караните от мен коли, си е предпазване от неправилни команди към колата и е целящо да ви спре при неактуална комуникация .
                        ЕСП не подобрява офроуд качествата на нещото .
                        Питай който искаш от тоя форум.

                        Проста тиква , пълен джоб и добре направено возило - ето тук са ПРАВИЛНО поставените изисквания за оффроуд звяр .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                          За ЕСП-то и оффроуда е ясно, написах го щото колегата дето иска да си сменя колата, в първия пост писа 10% оффроуд, тип язовирски излет. За другите 90% ЕСП-то ще му е полезно.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                            https://de.m.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Grand_Vitara
                            8)

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                              Колеги, вече тествах една Гранд Витара 2.0 бензин с колега от форума и вече съм решен да взема такава машина. Имам още няколко въпроса, ако можете дайте съвети:
                              - Кое е по-оптималния вариант - 2.0 или 2.4 бензинов мотор?
                              - Голяма ли е разликата във харчене и вървене или не толкова? 2.0 бензин ми се струва слаб за купето за извънградско, но ще върши работа.
                              - Всички ли Гранд Витара след фейслифта са с 2.4 бензинов мотор на мястото на 2.0?
                              Като цяло сега е важно да направя избора кое е по-добрия вариант като цяло от двата мотора.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                                Този, който е на по-малко километри купи.
                                Разликата в мощността не е голяма при 2.4, спрямо 2.0.
                                По-горе съм ти писал че този тип кола не е проектирана да бъде бегачка.
                                Нямам представа, какво ти е разбирането за слаб двигател за извънградско. Мога да ти кажа че 2.0 си подържа без проблем 160км/ч.
                                След фейслифта има 2.0, има и 2.4 двигатели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X