Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

    Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
    Колеги, вече тествах една Гранд Витара 2.0 бензин с колега от форума и вече съм решен да взема такава машина. ....
    Следя темата.
    Очаквам коментари относно разликата с Рав4:
    -Разход
    -Комфорт
    -Адекватна реакция на колата при управление
    -Проходимост.

    Щото аз искам да си сменям "вече" колата с такава като твоята .
    Моля те - разубеди ме .
    М/у другото - онази равка дето я цитирах ....дала разход от Добрич до Сф ........4,7/100 , нафта......
    Искам я .....

    Коментар


    • #62
      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

      Колега, още мога да споделя моите впечатления между двете:

      RAV4 определено е по-комфортния автомобил, вози може би малко по-меко от Гранд Витарата, като в същото време е достатъчно устойчив на пътя, като управление е супер удобен, говоря за EXECUTIVE изпълнение с кожени седалки с подгрев и т.н.
      Като пространство отвътре ми се струват почти еднакви, като странното е, че при седящо положение тавана при RAV4 е доста по-високо от този при Сузукито, а последното е по-високо от двете
      2.2 D4D при мен засичах реален разход до Гърция и обратно (натоварен) пълно до пълно 6,3/100 със средна скорост 120 км/ч, но по борд компютър даваше около 5,3/100, т.е. 1 литър надолу. Според мен с умерено шофиране реалния разход може да се докара до 5 извънградско, но градско в София в момента държи към 8-9/100.
      Като височина RAV4 видимо е малко по-нисък от Гранд Витарата, може би с 2-3 см.
      Относно проходимост, останах приятно изненадан RAV4 през какъв терен ме преведе миналата година в Гърция - черен път в гора с коловози, по които местните не смееха да минат, с много газ излезе без да закъса никъде. Като цяло, минавал съм навсякъде, където съм решил до момента.

      Основното заради което искам да я сменя е, че искам бензин, които ще се кара на газ. Може да звучи странно, но повече от 10г. карам на газ и съм доволен. Иначе като вървене дизела е в много пъти по-добре от бензина, нямат нищо общо! И понеже така и така съм решил да правя чейндж, реших да не е със същата кола, а с нещо сходно, затова се ориентирах към Сузукито.
      Лошото е, че почти няма читави бензинови Гранд Витари с 4/5 врати, или ако има по-запазени държат доста висока цена,а пък има много двувратки. Общо взето е голям филм, затова много разчитам на мнения на колеги от форума с опит...

      Коментар


      • #63
        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

        Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
        ...реален разход до Гърция и обратно (натоварен) пълно до пълно 6,3/100 със средна скорост 120 км/ч...
        Как я сметна тая средна скорост и то до Гърция? Май на око, щото ако верно си направил средна скорост 120км/ч, значи не си падал под 140-150км/ч, което няма как да стане баш в Гърция.

        Коментар


        • #64
          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

          Е не говоря за средна скорост по борд, имам предвид, че извънградско повечето време поддържах 120 км/ч, а не 80-90 примерно. Като се сметне минаването през разни села и градове реалната средна скорост е доста по ниска
          Ако някой друг може да сподели реален разход за Гранд Витарата ще е добре.

          Коментар


          • #65
            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

            Трябва да си луд да слезеш от РАВ4 2.2Д и да се качиш да ГВитара 2.0 бенЦин На газ ще ти се върже почти същия разход в пари... Ама откъм вървене - нищо общо.
            Средна скорост 120 е нещо много различно от "на правите участъци по магистралата карах със 120, но само където не беше нанагорнище"... (съдя за това по разхода на равката)
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #66
              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

              Лошото е, че почти няма читави бензинови Гранд Витари с 4/5 врати, или ако има по-запазени държат доста висока цена,а пък има много двувратки ...
              Този факт мисля говори достатъчно.Успех в търсенето колега.
              +359 889 301 623 Явор
              Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

              Коментар


              • #67
                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                След доста търсене, попаднах на запазена Сузуки Гранд Витара 2.4 бензин, 2009 г. Пробвах я и определено ми хареса. Към момента имам следните два въпроса:
                - 2.4 мотора с верига ли е и този модел има ли някакви слабости, за които да гледам?
                - някакви особености за газифициране, задължително ли е да се монтира допълнително омасляване на клапаните?

                Още един път благодаря за мненията на колегите.

                Коментар


                • #68
                  От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                  Този мотор е още по-добър но аз нямам наблюдения,дано се включат колеги с мнения.
                  +359 889 301 623 Явор
                  Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                    2.4 е с верига.
                    Омасляването на клапаните е излишна система.
                    Ако е с ръчна кутия покарай, докато загрее до нормална температура. При спрял автомобил включи на първа. Трябва да става лесно и без никакви усилия. Ако има съпротивление спрямо лоста, съединителя е за смяна.( това от опит ти го казвам)
                    Хубавото е че демпферни пружини са на диска а не на маховика.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                      Аз като си търсех Витарата, доста четох по форумите и 2,4 до 2011 г, когато ъпдейтват модела, има силно изразена слабост да пука глава след 90-100 000 км. https://www.suzuki-forums.com/4g-201...-cracking.html това е най прясната тема по този повод.Понеже исках автомат, разликата в разхода на 2.4 и 3.2 е минимална за сметка на динамиката. Сложих и окачване за 2000 лв за да се повдигне колата и макар само 4 см, разликата е осезаема. За съжаление окачването много дрънка и потропва и липсата на време за излети ме накара да го махна преди няколко дена. Някой колега ако му се занимава да си тунингова Витарата, да звънне

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                        Какво окачване сложи?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                          Пичове, почвам да се плаша. Има ли някой от форума с такъв мотор 2.4 бензин да е пукал глава? Дано това да е рядко срещано, иначе не ми се мисли
                          Днес говорих с Миркат, от там обясниха, че не знаят за такъв проблем, но споменаха че "зависи от начина на каране и поддържане и дали ще се слага газ"... Т.е. наплашиха ме, че ако се сложи газ на този мотор може да има чао после...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Трябва да си луд да слезеш от РАВ4 2.2Д и да се качиш да ГВитара 2.0 бенЦин На газ ще ти се върже почти същия разход в пари... Ама откъм вървене - нищо общо.
                            +1
                            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                            Opel Corsa 1.7д 98г

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                              Аз за Миркат добра дума не съм чувал...но не съм ги и посещавал.
                              Окачването е Dobinsons 4 ама + 4 пружини + 4 см.
                              Мой приятел мина 50 к км. на газ и последва основен ремонт на ДВГ.... Но колата беше на 170 к км когато я взе и сложи АГУ. Аз си я карам на бензин. 10 - 10.5 извин магистрала, 12-12.5 на магистрала. Това за 3.2 мотора.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                                Като бифш клиент на Миркат с ГВ не мога да се оплача. Дори напротив, доволен съм. Отстранявали са ми гаранционно проблеми, без да се налага да се обеснявам итн. Казвам какво има и ремонтират.
                                И мен ме предупредиха че газта не е много удачен вариант и че леглата на клапаните прегарят. След колко километра се случва е относително. По онова време ( 2010 година) оборудвана глава оригинална от тях, струваше 1200 лева, за 2.0 двигателя. Въпрос на сметка е, ако целта е икономия от гориво и монтирането на агу.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X